Kókuszolajat használsz a hajadra? Itt van néhány ok, hogy miért nem kéne
Akárcsak a kontúrozás és az avokádó, a kókuszolaj is és egész szép helyet foglal el az Y generáció életében és a bevásárlólistáján.
Ezeket láttad már?
Mindegy, hogy a zöldségeidet sütöd benne, vagy vastagon bekened vele a kezed, hogy felvedd a harcot a mosogatástól kiszáradt bőrrel, az egész világ kókuszolaj lázban ég. Csakúgy, mint a hírességek, köztük Kourtney Kardashian és Miranda Kerr is, az elmúlt években konkrétan prédikáltak a természetes olaj előnyeiről, és márkák egész sorai dobták piacra a kókuszolaj kivonatú termékeiket a szépségápolástól egészen a hajápolásig.
Ha még nem használtad a kókuszolajat borotváláshoz vagy fogfehérítésre, akkor egy igen leleményes trükköt hagytál ki. Sőt, mivel a boltok polcain kevés olyan alapvető fontosságú termék van, mint az olívaolaj vagy más növényi olajok, talán a kókuszolaj lehet a következő legjobb – és egészségesebb – étkezési alternatíva.
Akárhogy is, mielőtt elkezdenél beraktározni belőle és tetőtől talpig bekenni magad vele, előtte mindenképp érdemes lenne figyelembe venned egy szakértő tanácsát. Miután robbant a hír, hogy a kókuszolaj talán mégsem a legjobb választás egyes bőrtípusokra, azonnal azt kezdtük el firtatni, hogy vajon a hajjal is ugyan ez-e a helyzet, pláne miután láttuk, hogy mennyien kerestek rá a témára.
Ti szavaztátok meg: Bemutatjuk az idei év Glammies nyerteseit!
Ti szavaztátok meg: Bemutatjuk az idei év Glammies nyerteseit!
A brit Glamour szerkesztő kapcsolatba léptek Ross Charles-szal, a Ross Charles Hairdressing alapítójával, és megkérték, hogy latolgassa a témát. Az ítélete rendkívül bölcsnek bizonyult.
A kókuszolaj jó vagy rossz a száraz hajra?
Az emberek gyakran használják az olajat a hajuk nedvesítésére, de gyakran mondom, hogyha hajnak nedvességre van szüksége, akkor szomjas és innia kell. Az olaj valójában tisztítja a vizet vagy elnyomja azt, megakadályozva ezzel azt, hogy a hajba jusson.
Mit is csinál akkor tulajdonképpen a kókuszolaj a hajjal?
Ha a hajad tönkre van menve a festéstől vagy gyenge és töredezett, akkor aminosavat kell bevinned a szervezetedbe. Semmiképp ne kókuszolajat használj.
A hajolajok – különösen a kókuszolaj – hajlamosak úgy bejutni a hajadba, hogy álcázzák a valódi problémát. Egy darabig úgy tűnhet, hogy rendbe hozta, azt, amint rendbe kellett hoznia, de hosszú távon nem segít a hajadon. Ez az egyik fő ok, amiért azt mondom, ne használj olajakat a hajadra.
Mit használjunk inkább a haj hidratálásához?
A szárazság ellen az olajok helyett használj alacsony PH értékű termékeket. Ettől kevésbé fog gubancolódni. Használj rendszeresen hidratáló maszkokat az olajok alternatívájaként. Ezek a készítmények valóban behatolnak a száraz, sérült hajba és megkezdi a hosszútávú kezelési folyamatot, így egészségessé és erőssé teszi a hajat.
A szakértőkkel egyetértve nagyon úgy tűnik, hogy sokkal jobban járunk, ha a kókuszolajat meghagyjuk főzésre, fogfehérítésre és borotválkozásra, és engedjük, hogy a hajunk virágozhasson a kókuszolaj nélkül. Sőt, azt az igencsak fontos tényezőt se feledjük a kókuszolajjal kapcsolatban, hogy a termesztése sokkal kártékonyabb a környezetre, mint a sokat szidott pálmaolajé, pedig az is rendesen pusztítja a természetet. Úgyhogy már csak ezért is inkább mellőzd ezt a terméket és dönts egy környezetbarátabb választás mellett.