Ilyen hatással van a kék fény a bőrödre
Biztosan te is hallottál már a kék fényről, vagy legalábbis arról, hogy a szem egészségére káros hatást gyakorolhat. Ugyanakkor arról talán még nem tudtál, hogy a bőrödet is károsíthatja, különösen azért, mert egész nap ki vagy téve a forrásainak, mint az okostelefonok, a számítógépek monitorja és a LED televíziók. A kék fény fő forrása számos technikai eszköz mellett egyébként a Nap, és egy nagy energiájú, rövid hullámhosszú fény. De hogyan is képes hatni a bőrödre, és mit tehetsz ellene?
Ezeket láttad már?
A kék fény, bár nem okoz bizonyítottan bőrrákot, felületesen behatolhat a bőrbe, és nem kívánt pigmentációs változásokat idézhet elő. Ha naponta akár 8-10 órát is képernyő előtt töltesz, akkor a kék fény jelentős expozícióval bír. Ugyanez az expozíció oxidatív stresszt idézhet elő a bőrben, ami felgyorsíthatja az öregedési folyamatát.
Talán benned is az merül fel elsőként, mint védekezési opció, hogy amennyire csak lehet, kiiktasd a mindennapjaidból a kék fény forrásait. Jobban belegondolva ez azonban a mai modern világban szinte lehetetlen. Van azonban egy jóval egyszerűbb módja is annak, hogy megvédd magad. Szinte minden technikai eszközön korlátozható a kék fény fényszűrőkkel, és rengeteg olyan szemüveg is kapható, ami szűri a kék fényt.
Ezen túl pedig bizonyos bőrápoló készítmények és a