Így változik a tested a 20-as, 30-as és 40-es éveidben
Biztosan te is tisztában vagy a tested meghatározó nagy változásaival, melyek az évek során szépen rendre bekövetkeznek. A pubertás kor csak épp az első lépés ezen a hosszú úton, a tested szinte évről évre más és más formát vesz fel.
Ezeket láttad már?
Neked is feltűnt már, hogy teljesen másként viselkedik és néz ki az alakod a 20-as, 30-as és 40-es éveidben? Nos, ezeknek komoly okai vannak, melyek legtöbb esetben teljesen természetesek.
Íme egy kis útmutató, hogy mi történik veled a tinikor után:
1. A pattanások nem nyugszanak
Még ha sikerült is megúsznod a tinikori pattanásokat, a 20-as éveid elején bármikor előfordulhatnak. Ebben a korszakban alakulhatnak ki a felnőttkori pattanások, melyek főként stresszes időben vagy a menstruáció előtt üthet be erősebben.
2. Az arcod vékonyabb lesz
A babaháj az arcról távozik utoljára, és amint ez megtörténik az arccsontjaid sokkal karakteresebbé válnak és ezzel együtt kialakulnak a végleges arcvonásaid.
1. Veszítesz az izmokból
A 30-as éveidben az izmaid elkezdenek sorvadni, és a helyére könnyedén zsír kerül. Ezért egy 30-as éveiben járó nőnek több testzsírja lehet, mint egy ugyanolyan magas huszonévesnek.
2. A metabolizmusod lelassul
Ez már a 20-as éveid derekán elkezdődhet, de később még lassabbá válik, évtizedenként 2-től akár 4 százalékig is lassulhat a szervezeted.
3. A csontjaid elvékonyodnak
A nők esetében sokkal jobban fennáll az időskori csontsorvadás lehetősége, ezért még jobban oda kell figyelni a megfelelő táplálkozásra, az erősítő gyakorlatok rendszeres elvégzésére és mindenképpen mellőzni kell a dohányzást.
1. Pocakot eresztesz
Ebben a periódusban a testedben csökken az ösztrogén, és emelkedik a tesztoszteronszint, ami a zsírelosztást átvariálhatja. A kilók még könnyebben felcsúszhatnak az izomveszteség miatt is.
2. Romlik a látásod
Könnyen veszíthetsz a távollátásodból, de az is lehet, hogy szemüvegre van szükséged az olvasáshoz.
3. Kevesebb tápanyag jut a szervezetedbe
A gyomrodból kezdenek kiürülni a savak, és emiatt nehezebben tudod megemészteni az ételt. Ennek emésztési zavarok és fáradtság lehet a következménye, ha pótolod a B12-es vitamint, enzimeket szedsz és hanyagolod a folyadékot evés közben, így segítheted a tested a táplálék megfelelő felszívásában.