Így szabadulj meg a géllakkodtól anélkül, hogy károsítanád a körmöd!
Bármennyire is imádod lepucolni vagy éppen lerágni a körmödön levő géllakkot, rosszabbat nem is tehetnél a körömlemezeidnek. Ha nincs időd beugrani a körmösödhöz, az előző dizájnnak viszont így vagy úgy, de mennie kell, van egy jó hírünk! Mindezt otthon is megcsinálhatod! Csupán egy kis türelemre és néhány egyszerű eszközre lesz szükséged!
Ezeket láttad már?
Elő a körömreszelővel!
Mielőtt bármilyen lemosó folyadékhoz nyúlnál, fogj egy durvább reszelőt és óvatosan menj át vele a géllakk legfelső rétegén. Nagyon fontos, hogy itt nem a lakk eltávolítása a cél, hanem az anyag "felsértése", így próbálj nem belereszelni a színbe!
Védd a bőröd!
Mielőtt tovább haladnál, vigyél fel egy csepp ápoló olajat vagy vastagabb krémet a körmeid köré, hogy megóvd a bőröd az aceton szárító hatásától!
Áztass be néhány vattapamacsot!
A géllakk-eltávolítás titka, az acetonos áztatás. Szakértők szerint a legjobb, ha erre vattakorong helyett a hagyományos pamacsot választod, hiszen lényegesen jobban magában tartja a folyadékot. Itasd át a vattát bőségesen!
Nem pattog le a körömlakkod, ha ezeket a fedőlakkokat használod
Nem pattog le a körömlakkod, ha ezeket a fedőlakkokat használod
Elő a fóliával!
A következő és egyben legfontosabb lépés, hogy az átitatott vattát valahogyan a körmödön tartsd anélkül, hogy az összes lemosó elpárologna. Ehhez a legtöbb háztartásban megtalálható alufólia lesz segítségedre! Vágj belőle körülbelül 6-7 centiméteres négyszögeket, helyezd a lemosós pamacsot a körmödre, majd csavard be az ujjad a fóliába, hogy minden a helyén maradjon! Miután mind a 10 körmödet becsomagoltad, várj körülbelül 10-15 percet, hogy a géllakk fellazuljon!
Ideje leszedni!
Óvatosan húzd le a kis gyűszűket! Ha a géllakk pelyhekben válik fel, az azt jelenti, hogy könnyedén leszedheted. Ha úgy látod, még nagyon ragaszkodik az anyag, hagyd rajta a fóliát plusz 5 percig! Miután levetted, fogj egy narancsfa pálcát (ezt bármelyik körmös üzletben beszerezheted), majd óvatosan told le a fellazult géllakkot a körmeidről! Ha bárhol maradt egy kis szín, csak menj át a körmödön egy bufferrel és óvatosan polírozd le!
Vigyázz! A körömrágás rettenetes betegségeket okozhat
Vigyázz! A körömrágás rettenetes betegségeket okozhat
Hidratálj!
Az aceton, bár hatékonyan távolítja el a géllakkot és nem károsítja a körömlemezt, mégis rendkívül szárít. Így minden procedúra után érdemes bevetni néhány intenzíven hidratáló terméket. A körömágyápoló olajok mellett a kókuszolaj, vagy bármilyen növényi vaj szuper választás!