Eddig rosszul használtad a hajbalzsamot, és nem is tudtál róla
A hajmosás elég egyszerűnek tűnhet, de a fodrászok szerint az egyik leggyakoribb hajápolási hiba bizony itt kezdődik. Ha megtanulod, hogyan kell helyesen használni a hajbalzsamot, az új hajmosási rutinod új szinte emeli a hajad egészségét.
Ezeket láttad már?
Bár nem tűnik élet halál kérdésnek, nem érdemes elfejteni a hajbalzsam használatát hajmosáskor, hiszen ezzel zárjuk le a hajvégeket és könnyítjük meg a haj kifésülését, ezáltal csökken a súrlódás és a töredezés lehetősége. Na de hogyan érdemes használni? A kérdés viccesnek és feleslegesnek tűnhet, ugyanakkor igaz: a fodrászok szerint ugyanis az egyik leggyakoribb probléma, ami a hajmosást illeti, a helytelen balzsam használat, így nézzük meg, hogyan is kell használni a hajbalzsamot a mesterfodrászok szerint.
Miért fontos a helyes balzsamozás?
Sokan azt hiszik, hogy a kondicionálótól lapos lesz a frizura, de még a vékony hajszálaknak is szükségük van egy kis extra ápolásra, még ha csak a hajvégekre is. Mert valójában a kondicionáló segít helyreállítani a tincseket a tisztítás után. „A sampon eltávolítja a zsírt és a szennyeződéseket, de megfosztja a hajat a természetes olajoktól, amelyek hidratáltan tartják azt" - mondja Jenna Spino, a chicagói Maxine szalon vezető fodrásza.
Megfelelő előkészületek
Kondicionálás előtt óvatosan csavard ki a hajadból a vizet, hiszen ha teljesen vizes hajra viszed fel a balzsamot, nem tudja teljes egészében magába szívni a hatóanyagokat, ha pedig törölközővel törlöd meg előtte, könnyebben sérülhet a hajad. „A felesleges víz kipréselése a kondicionáló felvitele előtt lehetővé teszi, hogy a kondicionáló behatoljon, ahelyett, hogy leperegne a vízzel telített hajról" - magyarázza Min Kim fodrász és a L'Oréal Professionnel globális nagykövete. Az tehát a legjobb, ha a haj teljes hosszán óvatosan apróbb szorításokkal kicsavarod a hajad és csak ezután kerül rá a balzsam.
Így dolgozd bele a hajadba a balzsamot
Miután kicsavartad a hajad, ügyelj arra, hogy ne a tövekre kerüljön a kondicionáló, hanem a középső részekre és a hajvégekre. „A tövekre való felvitel felesleges, mivel ez még friss haj, nem igényel kondicionálót, hacsak nem vagy természetes göndör, és szeretnél lágyabb esést adni a hajadnak, vagy elősegíteni a kifésülést" - magyarázza Kim.
Emellett pedig nem jó, ha a balzsam gyakran érintkezik a fejbőrrel, mert zsírosítja a hajtöveket, eltömíti a pórusaidat és kiütéseket is okozhat. Ha túl sok kondicionálót használsz a fejbőrödön, az növeli a természetes olajok képződését, eltömíti a hajhagymáikat, és hajhullást is okozhat. Ezt semmiképpen nem szeretnénk, ugye?
Alapos öblítés és ápolás
Ezzel kapcsolatban egy másik gyakori hiba, hogy nem öblítjük le elég alaposan a kondicionálót, miután végeztünk. Azt, hogy a termék kijött-e a hajadból, akkor tudod jól megállapítani, amikor érzed, hogy a kondicionáló csúszós állaga és érzése teljesen eltűnt. Ezt minden esetben ellenőrizd, különben a hajad zsíros és lapos érzéssel száradhat meg!
Professzionális termékek
Előfordul, hogy a zuhanyzáskor használt termék nem elég ahhoz, hogy a hajad megfelelően hidratált maradjon. Érdemes lehet tehát egy hajban maradó hajápolót is használni a hajmosási rutin részeként. „Szerintem a kiöblítés nélküli kondicionálókról gyakran megfeledkeznek" - mondja Bronwen Robinson, a New York-i Suite Caroline szalon vezető ha stylistja. „A hagyományos kondicionálók és hajmaszkok nagyszerűek, és valóban nedvességet és védelmet adnak a hajnak; azonban ezek nagy részét még mindig leöblítjük a zuhany alatt. A hajban maradó kondicionálók ápoló, szérum vagy krém formájában kaphatóak, és megfelelnek a különböző textúrák igényeinek."