Szakértő válaszol minden kérdésre, amit tudni akartál a gél lakkról

Megosztás Küldés Messengeren Pinterest

Egyértelmű, hogy ha tartósság szempontjából hasonlítjuk össze a körömlakkot és a gél lakkot, a gél lakk viszi a pálmát. De vajon mi is az a gél lakk, és milyen hatással van a körmeinkre hosszú távon? Szakértőt kérdeztünk, és tettünk fel neki MINDEN fontos kérdést, amire tudni akarod a választ!

Minden egy helyen, amit tudnod kell a gél lakkról
Minden egy helyen, amit tudnod kell a gél lakkról
Fotó: IMaxTree/Glamour

Lehet, hogy még sosem próbáltad, mert úgy gondolod, tönkreteszi a körmeidet, vagy épp ellenkezőleg, már évek óta egyetlen alkalmat sem hagysz ki a körmösödnél, és élvezed a strapabíró, csodás körömszíneket. Ugyanakkor az is előfordulhat, hogy valamilyen negatív következménnyel szembesültél, ami miatt rég lemondtál róla. Nos, nem véletlenül örvend óriási népszerűségnek a gél lakk, ugyanis nagyban megkönnyíti a nők életét: míg a körömlakk akár egy mosogatás után megsérül vagy lepattog, a gél lakkal készült körmöket több héten keresztül élvezheted. De mégis mi az, amit mindenképpen érdemes tudnod erről a technikáról? Megkerestük a BeautyPest Inc. szépségszalon egyik szakértőjét, hogy avasson be minket a gél lakkozás minden rejtelmébe - kérdéseinkre Varga Klaudia, kézápoló és köröm stylist adott választ.

Milyen a tökéletes gél lakk?

Egy jól applikált gél lakk alapvető ismérvei közé tartozik, hogy kellőképpen rugalmas, hiszen nem tudunk minden percben odafigyelni, hogy véletlenül se érjünk úgy semmihez, hogy az megsérülhessen. „A gél lakk egy UV/LED fényre megszilárduló hibrid anyag csoport, amely rugalmas, a természetes körömlemez formájához könnyen idomul, védelmet nyújt a környezeti hatásokkal szemben, és mindezek mellett tartós, akár 4 hétig is viselhető" - meséli Klaudia. Emellett fontos az is, hogy ne levegősödjön fel, ne kezdjen elválni a körömlemeztől pár nap után, ami pedig a megfelelő előkészítés és a megfelelő eszközök mellett talán leginkább a profi, hozzáértő kezeken múlik.

Varga Klaudia kézápoló és nail stylist munkája
Fotó: BeautyPest Inc.

„Felhelyezése mindenképp szakember jelenlétét kívánja! Első lépés a körmök formázása, ezt követi a körömlemez legfelső rétegének mattítása. A következő lépés a manikűr és a kutikula eltávolítása, majd az alapos fertőtlenítés és a körömlemez zsírtalanítása. Csak ezután kerül fel az alapréteg (más néven bázis), ennél a lépésnél pedig elengedhetetlen a szakszerű, precíz felvitel" - teszi hozzá a szakértő. A felfestett színt a körmös egy záró réteggel, a fedőlakkal fixálja le. Klaudia külön kiemeli, hogy ha a köröm lenőtt, vagy szeretnénk megszabadulni tőle, semmiképp ne álljunk neki otthoni körülmények között leszedni vagy feszegetni, ugyanis a természetes körömlemez megsérülhet!

Íme a körömtrend, ami letaszította a trónjáról Hailey Bieber mázas fánk körmeit

Íme a körömtrend, ami letaszította a trónjáról Hailey Bieber mázas fánk körmeit

Körömlakk vs. gél lakk

Az alapvető különbségek közül a kézápoló elsősorban a tartósságot említi meg a körömlakkot és a gél lakkot tekintve. „A hagyományos körömlakk a legtöbb esetben 2-3 napig viselhető kopás nélkül" - mondja. „Kényelmes megoldást nyújthat olyan nőknek, akik a természetes körmöket preferálják, viszont alkalmakra, például egy vacsorához, színházba vagy bármilyen számukra mérvadó eseményre szép körmöket szeretnének." Továbbá a hagyományos körömlakk esetében nem szükséges körmös szakemberhez fordulni az eltávolításhoz.

1. Körömlakk (Forever Yummy) ESSIE 2799 Ft 2. Vinylux tartós körömlakk (Devil Red) CND 4990 Ft 3. Körömlakk (Big Apple Red) OPI 3699 Ft

Ha a hétköznapokban a natúr körömstílus híve vagy, és csak különleges alkalmakkor szereted, ha színekben pompáznak a körmeid, válassz egy jó minőségű, gazdagon pigmentált, tartós körömlakkot!

Vajon a gél lakk kárt tesz a körmeimben?

Bizonyára sokunkban felmerül a kérdés, hogy mennyire egészséges a körmök szempontjából a gél lakk hosszú távon történő viselése, Klaudia szerint azonban bizonyos szempontok betartása és a professzionális felhelyezés a kulcs. „A körmök készítése egy aprólékos, precíz folyamat, amely bizonyos szakaszok betartását igényli szigorú sorrendben. A kivitelezési idő felgyorsítása, a nem megfelelő munkaeszközök használata, a sterilizálás hiánya, a termékek szerepének és az alkalmazási módok ismeretének hiánya olyan tényezők lehetnek, amelyek nem kívánt, rövid vagy akár hosszútávú károsodást okozhatnak, még a legkisebb hibák is befolyásolhatják a kapott eredményt" - figyelmeztet a szakértő.

A gél lakk nagyszerű választás azoknak, akik tartósan szép körmöket szeretnének, de nincs idejük kétnaponta lakkozni
Fotó: BeautyPest Inc.

Egy régóta közismert sztereotípia szerint a körmök a gél lakk alatt 'nem tudnak lélegezni', erre azonban Klaudia rácáfol, hiszen a köröm kilátszó felülete valójában nem más, mint egy elhalt szaruréteg. „Nagyon sokakban él az a tévhit, hogy a körmöknek időközönként oxigénhez kell jutniuk, azonban a körmöt elhalt, élettelen szarurétegek képzik a körömágyon" - mutat rá a szakértő. A megfelelő szabályok betartása mellett ebből fakadóan nem szükséges szünetet tartani a hosszan tartó gél lakk viselés esetén, ez egyedül személyes preferencia kérdése. „Ha mindenképp szüneteltetés mellett döntünk, érdemes megvárni a teljes körömhossz lenövését, ami egyénenként változó, lehet akár 2-3 hónap is. Nincs rá írott szabály, mennyi ideig lehet fent a gél lakk, megfelelő, gondos technikus kezek között nincs szükség a szüneteltetésre."

Eddig rosszul ápoltad magad odalent, és még csak nem is tudtál róla - Mindent az intim higiéniáról

Eddig rosszul ápoltad magad odalent, és még csak nem is tudtál róla - Mindent az intim higiéniáról

Mikor nem ajánlott?

Előfordulnak olyan szituációk is, amikor nem javasolt, vagy egyáltalán nem is lehet gél lakkot alkalmazni az adott személy körmein. „Elsősorban a köröm és a körülötte lévő bőr bármilyen nemű elváltozása, betegsége olyan befolyásoló körülmény, amikor nem teszünk fel gél lakkot. Ilyen elváltozások lehetnek például a psoriasis (pikkelysömör), ekcéma, raynaud szindróma (végtagok keringési problémája), hypothyreosis (pajzsmirigy működési rendellenesség), fertőző szemölcs a kéz területén" - magyarázza Klaudia. „A szolgáltatás megkezdése előtt egy jó szakember megvizsgálja a területet a vendég kikérdezése mellett, és ha bármilyen fennálló problémát tapasztal, szakorvos felkeresését javasolja. A fertőtlenítő szerek, alapanyagok irritálhatják a jelen lévő elváltozásokat és súlyos esetben komolyabb szövődmények is kialakulhatnak" - figyelmeztet a szakértő.

Meghoztuk a kedved egy gyönyörű gél lakkhoz? Válogass a legszebb körömtrendek közül:

Megosztás Küldés Messengeren Pinterest
Google Hírek ikon
Kövesd a Glamour cikkeit a Google hírekben is!
Techxpo További cikkek

Ez is érdekelhet

Az 51 éves Heidi Klum forró fotójától azonnal zavarba jössz, kamerák előtt villantotta meg a mellét

Az 51 éves Heidi Klum forró fotójától azonnal zavarba jössz, kamerák előtt villantotta meg a mellét

Értesülj elsőként legújabb híreinkről

A nők több mint felét érinti az inkontinencia az élete folyamán – szülész-nőgyógyász beszél a tabukról (x)

A nők több mint felét érinti az inkontinencia az élete folyamán – szülész-nőgyógyász beszél a tabukról (x)

Ezeket a hatóanyagokat mindenképpen érdemes beépíteni a bőrápolási rutinba! Mutatjuk, miért (x)

Ezeket a hatóanyagokat mindenképpen érdemes beépíteni a bőrápolási rutinba! Mutatjuk, miért (x)

Íme 4 tipp, hogy a stressz ne tegye tönkre az ünnepeket! (x)

Íme 4 tipp, hogy a stressz ne tegye tönkre az ünnepeket! (x)

5 dolog, amit azonnal meg kell tenned, ha online bántalmazás áldozata lettél (x)

5 dolog, amit azonnal meg kell tenned, ha online bántalmazás áldozata lettél (x)