Filler-teória: tudj meg többet az esztétikai és plasztikai beavatkozásokról!

2022. május 15.
Megosztás Küldés Messengeren Pinterest

Nincs azzal semmi gond, ha bizonyos dolgokon változtatnánk a külsőnket illetően. A különböző esztétikai beavatkozások megannyi lehetőséget tárnak elénk, a lényeg persze minden esetben a mértékletesség és a tudatosság.

Filler-teória: tudj meg többet az esztétikai és plasztikai beavatkozásokról!
Filler-teória: tudj meg többet az esztétikai és plasztikai beavatkozásokról!

Hű, jól szét van botoxolva az arca!”, „Tuti fel van töltve a szája!” – és még ezekhez hasonló, gyakran előítéletekkel teli megjegyzést hallhatunk, legyen szó egy sztár „átváltozásáról”, vagy egy utcán látott illető külsejéről. A helyzet azonban közel sem ennyire egyszerű. A töltőanyagokat és a botoxszal történő kezeléseket számtalan teória övezi, melyek az esetek nagy részében egyáltalán nem, vagy csak részben igazak. Éppen ezért megkértük Dr. Czirbesz Katát, a Dermart Buda bőrgyógyászát, hogy segítsen tisztázni a helyzetet. Vajon tényleg olyan rosszak az esztétikai beavatkozások vagy csak nem tudunk róluk eleget?

MI KÜLÖNBÖZTETI MEG AZ ESZTÉTIKAI ÉS A PLASZTIKAI BEAVATKOZÁSOKAT?

Mindkét beavatkozás történhet esztétikai célból, azonban plasztikai beavatkozásokat rekonstruktív, helyreállító céllal is végezhetnek. Ezek mellett egy esztétikai beavatkozás kevésbé invazív, mint egy komplex plasztikai beavatkozás, minimális felépülési idővel jár.

MI TÖRTÉNIK, HA NEM VAGYUNK ELÉGEDETTEK AZ EREDMÉNNYEL?

Ebben az esetben lehetőség van például hialuronsavas töltést követően a hialuronsav bontására hialuronidáz-enzimet tartalmazó injekció formájában, vagy topillase krém segítségével. Illetve archarmonizációs kezeléseket kiegészíthetünk kifejezetten a bőrünk minőségét is javító beavatkozásokkal, melyek szintén nagyon sokat segíthetnek a kívánt külső elérésében.

MELYEK A LEGELTERJEDTEBB, ESETLEG LEGDIVATOSABB ELJÁRÁSOK NAPJAINKBAN?

Számtalan esztétikai beavatkozás közül választhatunk a különféle töltőanyagokkal végzett beavatkozásoktól kezdve a lézeres kezeléseken keresztül az orvosi hámlasztásokig, a botolinum-toxinnal végzett beavatkozásokról vagy a felszívódó szálas kezelésekről nem is beszélve. De a bőrminőséget javító mezoterápiás hatóanyagú hialuronsav, a rejuvenációs hatású anyagok, polinukleotid-tartalmú vagy rádiófrekvenciás és lézeres fotorejuvenációs eljárások is közkedveltek. Tudatosan egyre többen olyan kezeléssel kombinálják az archarmonizációs beavatkozásokat, melyek segítségével a bőrük minőségét is hosszú távon javíthatják.

A fillerek esetén is előfordulhatnak mellékhatások – bevérzés, duzzanat, pirosodás – az injekció helyén. Ezekről a kezelőorvosunk részletes tájékoztatást ad. Ilyen szempontból nagyon fontos, hogy minden korábbi esztétikai kezelésről tájékoztassuk az orvosunkat, hiszen ezek szerepet játszhatnak a kívánt esztétikai eredmény elérésében, de akár ritkán előforduló szövődményekhez is vezethetnek.

SOSEM PRÓBÁLNÁD KI? MIÉRT NEM? Íme a leggyakoribb válaszok!

  • Nem az én pénztárcámnak való!
  • Félelmetes!
  • Elégedett vagyok magammal így, ahogy vagyok!
  • Nem természetes!
  • A családom megharagudna érte...

TÉVHITEK? ABBÓL BIZONY AKAD BŐVEN! ÍME A LEGGYAKORIBBAK!

  1. Az egyik legnagyobb tévhit talán, ha egy páciens úgy érkezik, hogy egy általa idealizált arcra szeretne hasonlítani, vagy pont olyan ajkat szeretne, mint amilyet tökéletesnek tart, miközben lehet, hogy az ő arckarakterének mégsem az lenne a legideálisabb, és a beavatkozás után ezzel a páciens is szembesül. Szerintem ezért érdemes esztétikával foglalkozó szakember, orvos véleményét kikérni, és mindig arra törekedni, hogy az arc saját karakterét megtartva érjük el a legszebb, legesztétikusabb eredményt.
  2. Gyakori tévhit, hogy a botox mimikátlan arcot eredményez. Ez igazából az adagolástól függ – nagyon szépen kisimíthatóak a ráncaink anélkül is, hogy „lárvaarc” lenne az eredmény. Ha ilyen félelmünk van, nyugodtan jelezzük az orvosnak, aki ennek megfelelően tudja a dózist beállítani.
  3. A fillerrel kapcsolatban sokan gondolják, hogy a botoxnál biztonságosabb beavatkozás, illetve hogy a hatása egy életre szól. Ez is tévhit, hiszen bár a legtöbb páciens esetében magas biztonságú hialuronsavat alkalmazva körülbelül egy évig – egyénfüggően akár azon túl is – látható lehet az eredmény, de nem egy életen keresztül. 

MILYEN MEGFONTOLÁSBÓL DÖNTENEK AZ EMBEREK EZEK MELLETT? ÉSZREVEHETŐ A KÖZÖSSÉGI MÉDIA HATÁSA?

A közösségi médiának nagy hatása van választásunk befolyásolásában, hiszen az influenszerek révén bemutatott kezelésekkel napi szinten találkozhatunk. Általuk sokan új esztétikai beavatkozásokat ismerhetnek meg, könnyen, érthető módon mutatják be a kezeléseket, ami befolyásolhatja döntéseinket. Illetve sokak követnek olyan ismert embereket, akiknek valamilyen arcvonása vagy karaktere annyira megtetszik nekik, hogy ők is hasonlót szeretnének maguknak. Nyilván ez is befolyásolja a döntésüket.

MELYEK AZOK A SZEMPONTOK, AMELYEKET FIGYELEMBE KELL VENNÜNK, MIELŐTT BELEVÁGUNK VALAMELYIK MÓDSZERBE?

Azt javaslom, hogy orvos-esztétikával foglalkozó szakember véleményét kérjék ki, hiszen ő az elérhető kezeléseket ismerve látja a legkomplexebben, hogy milyen beavatkozással lehetne a legharmonikusabb, esztétikailag legkedvezőbb eredményt elérni, figyelembe véve a páciens igényeit is. A bőr öregedésével a bőr alatti szövetekben, irhában, zsírszövetben, csontokban is bekövetkeznek változások, az orvosi konzultáció során az arc egészét figyelembe véve próbáljuk visszaállítani ezt a folyamatot, a természetes arányok megtartásával.

A @GLAMOURHUNGARY INSTAGRAM-OLDALUNKON TÖBB MINT 270-EN OSZTOTTÁTOK MEG A VÉLEMÉNYTEKET A TÉMÁBAN! LÁSSUK, MIT GONDOLTOK AZ ESZTÉTIKAI BEAVATKOZÁSOKRÓL!

53% szerint nincs ezzel semmi baj, míg 47% elmondása szerint sosem élne ezzel a lehetőséggel.

HIALURONOS TÖLTÉS, BOTOX VAGY MINDKETTŐ?

Nem kevesebb, mint 250 ember még egyiket sem próbálta. Akik pedig a másik oldalt erősítik, azok is nagyobb arányban választották a hialuronos töltést a botoxszal szemben.

A cikk eredetileg a GLAMOUR magazin 2022-es márciusi lapszámában jelent meg.

Szöveg: Szakál Réka

Illusztráció: Aniko Aliyeva

Megosztás Küldés Messengeren Pinterest
Google Hírek ikon
Kövesd a Glamour cikkeit a Google hírekben is!
Techxpo További cikkek

Ez is érdekelhet

Ennél a multinál bátran szólhatunk a HR-nek vagy a főnöknek, ha a menopauza megnehezíti a munkavégzésünket

glamour plusz ikon Ennél a multinál bátran szólhatunk a HR-nek vagy a főnöknek, ha a menopauza megnehezíti a munkavégzésünket

Értesülj elsőként legújabb híreinkről

Így kerüld el otthon a bakteriális vaginózist (x)

Így kerüld el otthon a bakteriális vaginózist (x)

Ezeket a hatóanyagokat mindenképpen érdemes beépíteni a bőrápolási rutinba! Mutatjuk, miért (x)

Ezeket a hatóanyagokat mindenképpen érdemes beépíteni a bőrápolási rutinba! Mutatjuk, miért (x)

A nők több mint felét érinti az inkontinencia az élete folyamán – szülész-nőgyógyász beszél a tabukról (x)

A nők több mint felét érinti az inkontinencia az élete folyamán – szülész-nőgyógyász beszél a tabukról (x)

Három zseniális budapesti étterem, amit ki kell próbálnod (x)

Három zseniális budapesti étterem, amit ki kell próbálnod (x)