Ezt a hibát ne kövesd el, ha hidratálod a bőrödet: vigyázz az olajokkal
Ha a bőröd ápolásáról van szó, akkor fontos, hogy csak olyan módszereket alkalmazz, amelyek valóban hatásosak, de minimum, hogy egyáltalán ne ártsanak. Manapság rendkívül népszerűek az influencerek által közvetített "szépségrutinok", azonban érdemes számolnod azzal is, hogy ezek a tippek nem biztos, hogy olyan hatékonyak, mint azok, amiket egy bőrgyógyász ad.
Ezeket láttad már?
Rendkívül fontos kérdés, hogy mikor használd az olajt a bőrápolási rutinodban. A tudományos megállapítás az, hogy az olaj bármilyen szépségápolási folyamatban mindig csakis az utolsó lépés legyen. A szépségápolással kapcsolatos fórumokon és az Instagramon azonban mindennapos vitát képez ez a téma, és valóban nem tanácsos más szérumok használata előtt olajat felvinni a bőrödre, mert bármi hatását, ami később kerül fel, blokkolja.
Íme az új sminktrend, amit egyszerűen imádni fogsz
Íme az új sminktrend, amit egyszerűen imádni fogsz
Az öregedéssel a bőröd és annak funkciói (akárcsak az egész tested állapota) romlani kezdenek, ami pedig mind a hidratációra, mind a bőr olajosságára kihat. Az öregedési folyamat lassításához víz és olaj is szükséges. Általános tévhit azonban, hogy az olaj önmagában hidratáló hatású. Gondolj csak arra, hogy ha egy meleg nyári napon szomjas vagy, akkor is vízre, nem pedig kókuszitalra vágysz. Ha a bőröd kiszáradt, vízre van szüksége!
Az olaj át nem eresztő tulajdonsággal bír, a vizet pedig taszítja. Így egyértelmű, ha előbb viszed fel az olajat, a víznek vagy bármilyen víztartalmú hidratálónak már nem lesz hatása. A hidratálók alapvetően víz és olaj keverékei, azonban ha egy színtisztán olajos bőrre kerülnek, nem tudnak megfelelően hatni. Persze az is előfordulhat, hogy valakinek a bőre természetes módon jól hidratál. Ebben az esetben elég lehet csak az olaj használata, más esetben viszont mindig ügyelni kell a sorrendre, ezt soha ne feledd el!