Ezért mondanak le egyre többen a csillámok használatáról és a környezetvédelemhez van köze
Már nem sokat kell várni, és idén is kezdetét veszi a fesztiválszezon. Mivel is járna ez együtt, ha nem gyönyörű, csillogó ruhák, lábbelik, ékszerek és sminktermékek beszerzésével, a legtrendibb szettek előkészítésével? De belegondoltál már abba, hogy ennek a csillogásnak bizony ára van? És nem, nem a boltban kiírt eladási árra gondolunk. Ezeknek a trendi fesztiválkellékeknek az alapját adó csillám előállítása bizony egyáltalán nem környezetbarát.
Ezeket láttad már?
Idén 60 brit fesztivál, beleértve a Bestival, a Shambala és a Boomtown is ígéretet tett arra, hogy 2021-ig eltávolítanak minden csillogó kiegészítőt a fesztiválokról. A legtöbb csillogó termék műanyag részecskékből áll, fosszilis tüzelőanyagokból készül, a biológiai bomlása pedig nem kevesebb, mint ezer évbe telik. Van egy másik csillámforrás is, ami ugyan nem műanyag, hanem ásványi eredetű, és finom őrlési folyamatot követően természetesen csillog. A gond azonban az, hogy ennek a beszerzése a legtöbb cég részéről olyan indiai régiókból történik, amelyekben alulbérezést és gyermekmunkát is alkalmaznak, így a munkavállalók embertelen körülményekkel kénytelenek szembenézni. Egyes márkák, mint például a L`Oréal, együttműködnek olyan gyártókkal, akik tisztességes munkakörülményeket biztosítanak, és a folyamatos gyártási ellenőrzésre is nagy hangsúlyt fektetnek. Így tehát van olyan módszer és út, ami járhatónak tűnik arra az esetre, hogy a csillámgyártás elfogadhatóan történjen környezettudatossági szempontból és közben az előállítók is elfogadható körülmények között dolgozzanak.
Utazni készülsz? Ezekre a piperékre szükséged lehet a repülőn!
Utazni készülsz? Ezekre a piperékre szükséged lehet a repülőn!
A csillámnak a használatból való teljes kivonása egész biztosan nem lehet megoldás, hiszen azon túl, hogy gyakori alapanyaga a szépségiparnak, az építőipartól egészen a fogászati ellátásokon át a sportcikkekig számos olyan területen hasznosítják, amire még csak nem is gondolnál. De akkor mi a megoldás? Mert az ugye nem vita tárgya, hogy az ásványi anyagból történő mindenhol tisztességes körülmények közötti csillámgyártás megvalósítása nem lenne egyszerű, sőt, talán lehetetlen. A válasz a biológiailag lebomló csillámok gyártásában rejlik, amik szintetikus csillámból vagy növényi cellulózból készülnek, és nem is nehéz beszerezni őket. Ha legközelebb valamilyen csillámos termék vásárlást tervezed, ne felejts utána nézni az előállítás módszerének - bűntudatod így egész biztosan nem lesz, de a lehengerlő csillámló sminkekről és kiegészítőkről sem kell lemondanod.
Top 10 mélytisztító arcmaszk, hogy bőröd újra szuper formába hozd!
Top 10 mélytisztító arcmaszk, hogy bőröd újra szuper formába hozd!