A pihe-puha talpak titka - 5 tipp, hogyan kezeld otthon a bőrkeményedéseket
A lábon lévő bőrkeményedés eltávolítása nemcsak esztétikai szempontból jelenthet kihívást, hanem ha túl sokáig nincs kezelve, akkor megrepedezhetnek, az így pedig már könnyen bejutó baktériumok irritációt vagy fertőzést okozhatnak. Ennek elkerülése érdekében fontos, hogy időnként eltávolításra kerüljön a bőrkeményedés, akár pedikűrös által, akár úgy, hogy te távolítod el otthon. Ha az utóbbit választod, mutatjuk is, hogyan csináld!
Ezeket láttad már?
1. Áztasd be vízbe a lábad
Ez azért fontos, hogy a vastag, durvább felületű bőr is megpuhuljon. Töltsd fel a kádat vagy egy lavórt tiszta, langyos vízzel, esetleg tegyél hozzá még epsom sót, olajat, vagy egy gyengéd szappant, hogy extra nyugtató hatásban legyen része a lábadnak.
2. Használj habkőt
A habkő lehet az egyik legnagyobb segítséged abban, hogy megszabadulj a nem kívánt bőrkeményedésektől. Nincs is más dolgod, minthogy körkörös mozdulatokkal két-három percig dörzsöld az egyenetlen felületet, és várd, hogy a megvastagodott bőrréteg fellazuljon. Mivel a kézi hámlasztás kidörzsölheti a bőrödet, ezért jó, ha utána alaposan bekened a kezedet is hidratáló krémmel.
3. Használj almaecetet
Az almaecet a benne található alfa-hidroxisav segítségével lebontja az elhalt hámsejteket, és ösztönzi a sejtmegújulást. Ha habkő nélkül akarsz hámlasztani, és a bőrkeményedésed sem kiemelkedően vastag vagy durva felületű, akkor nyugodtan válassz egy almaecetes lábfürdőt, és áztatás után finoman le is tudod majd választani az elhalt bőrréteget.
4. Próbálj ki egy lábradírt
Áztatás után jól jön egy lábradír, ami otthon is készülhet olyan természetes összetevőkből, mint a szódabikarbóna, a kávézacc vagy a barna cukor, amik mind kiváló hámlasztók. Bármelyiket is választod, körkörös mozdulatokkal dörzsöld a talpadba, és hamarosan azt fogod tapasztalni, hogy a kemény bőrfelület puha és könnyen eltávolítható lesz.
5. Használj hámlasztó lábmaszkot
Ha nem szeretnéd kimondottan beáztatni a lábadat, akkor választhatsz úgynevezett hámlasztó lábmaszkokat vagy zoknikat is, amik a bennük lévő jótékony készítmények segítségével, például sheavajjal és makadámdió olajjal biztosítják a hámlasztást, emellett pedig a lábad hidratáltságát is támogatják.