Erre a két sminktermékre van szükséged, hogy pont olyan gyönyörű legyen az arcod, mint nyaralás után
Valószínűleg az év legfájdalmasabb pontja, amikor a nyaralás után visszatérünk a munkába. Ha te is nehezen engeded el a szikrázó napsütésnek köszönhető, napcsókolta arcot, jó hírünk van. Mindössze egyetlen termékkel becsaphatod a külvilágot, hogy körülötted mindenki azt találgassa: vajon már megint melyik tengerparton süttetted a hasad hétvégén? Bronzosítás az alapoktól.
Ezeket láttad már?
Bár a fényvédő használatát nem győzzük hangsúlyozni, tény: nincs ember a Földön, akinek ne állna jól a nyaralás utáni egészséges, napcsókolta arcbőr, amit bőven visszasírunk majd a hűvös, őszi estéken. Szerencsére nem kell, hogy egy adott idényre korlátozódjon a természetes barnaság: a legjobb bronzosítók ígyis-úgyis feldobják a fakó arcbőrt, miközben napsütötte fényt kölcsönöznek az arcnak, dekoltázsnak, esetenként karoknak. Ahogy a smink esetében általában, úgy a bronzosító kapcsán is érdemes vigyázni, és a kevesebb több elvét követni a felvitelkor. Az alábbiakban összegyűjtöttük azokat a lényeges információkat, amelyek hasznodra válhatnak, mielőtt bronzosító-vásárlásra adod a fejed.
Állag, szín és bőrtípus: így válassz bronzosítót
A napjainkban tapasztalható termék-kavalkádban nem csoda, ha te is elbizonytalanodsz, amikor a drogériák polcai között próbálod megtalálni az arcbőrödnek és a szín típusodnak megfelelő szépségápolási terméket.
Akárcsak a többi sminktermék, úgy a bronzosító kapcsán is érdemes megvizsgálni az arcod tulajdonságait, és ahhoz viszonyítva kiválasztani a legjobb megoldást. A legtöbb szépségszakértő szerint jó, ha a bronzosító két árnyalattal sötétebb, mint a természetes bőrtónusod, de érdemes tanulmányozni az alaptónusodat is.
A szakemberek alapvetően háromféle alaptónust különböztetnek meg: hűvös, meleg vagy semleges jelleget. Míg a meleg arctónusú hölgyek számára az arany felütésű bronzosító lehet a jolly joker, addig a hűvös alaptónus mellé általában a barackos árnyalatokat javasolják. Semleges arctónus esetén nehéz lehet megtalálni a tökéletes terméket: ebben az esetben a rózsaszínes árnyalatok között keresendő a megfelelő bronzosító.
Az arctónus mellett nem árt tudatában lenni annak, vajon milyen jellegű az arcbőröd: olajos bőr esetén inkább a púder állagú bronzosítók között válogass, száraz vagy normál bőr mellett viszont érdemes a krémes, folyékony termékek közül szemezgetni.
Ami az érett bőrt illeti: a menopauzában érintettek gyakran számolnak be bőr szárazságról (ez egyébként nemcsak az arcot, hanem a teljes testet érintheti): mindez hormonális okokra vezethető vissza. (Menopauza során fokozatosan lecsökken a szervezetben az ösztrogén aránya. Ez száraz bőrt, hajhullást, töredezett körmöket eredményezhet.) Ebből kifolyólag az érett bőr kapcsán nem lehet elégszer hangsúlyozni a folyékony állagú bronzosítók előnyeit: ezek könnyedén beleolvadnak a bőrbe, napsütötte hatást kölcsönözve az arcnak.
GLAM-tipp: Ha nehezen döntesz a folyékony és púder állagú bronzosító között, azzal sem lőhetsz mellé, ha egyszerre használod a kettőt! Sőt! A két termék együttes használatával több dimenziót adhatsz a sminkednek, egyúttal a megjelenésednek. Miután felvitted az alapozót, oszlass el egy kevés folyékony bronzosítót a járomcsont alatti területen, majd dolgozz bele némi por-állagú terméket. Bánj csínján a mennyiségekkel, miközben kísérletezel a különböző állagokkal!
Így applikáld a bronzosítót
Nem véletlen a cikk elején használt „napcsókolta” kifejezés, hiszen a bronzosítás lényege, hogy az arcunk azon pontjain oszlassuk el a terméket, amelyeket egyébként is ér a nap. Ha púder állagú bronzosítót választottál, vedd elő a legpufibb sminkecseted a neszesszeredből, tisztítsd meg, majd a fül tetejétől egyenes vonalban lassú, körkörös mozdulatokkal oszlasd el a terméket a járomcsont alatti területen, egészen a szád sarkáig. Ezután ugyanebben a szögben vidd fel a bronzosítót a szem sarkától a halántékig, majd vidd körbe, végig, a hajtő mentén.
A lényeg, hogy puha keretet adj az arcodnak a bronzosító segítségével, ezért – miután felvetted a sminkecsetre a terméket – érdemes azt leleütögetni a kézfejeden, majd „csak” a maradékot felvinni az arcra.
GLAM-Tipp: Ha igazi „most érkeztem a tengerpartól” hatásra vágysz, egészítsd ki a sminket némi highlighterrel, amelyet érdemes az arc kiemelkedő pontjaira (szemöldök alatt, belső szemzug, járomcsont felső része, egy pötty az orr tetejére és a felső ajkak középső pontjára) helyezni. Ugyanígy szuper ötlet, ha az ajkaidat szájfénnyel vagy ajakbalzsammal dúsítod: mintha épp beleharaptál volna egy lédús gyümölcsbe az Adria-partján!
Ha egész nap szeretnéd megőrizni a napcsókolta hatást, használj fixáló permetet, amely megakadályozza, hogy „elcsússzon” a smink az arcodon. Egyúttal ne feledd: az irodába visszatérve nemcsak az ajánlott termékekkel idézheted fel a nyarat, hanem azzal is, ha felidézed magadban a felejthetetlen élményeket, amelyeket szeretteid körében gyűjtöttél a tengerparton.