Az érett bőr titka: Éveket fiatalodhatsz plasztikai beavatkozás nélkül ezekkel a kezelésekkel
Ahogy egyre tudatosabbak leszünk a bőrápolásban, úgy kerülnek mindinkább előtérbe a természetes, bőrfiatalító kezelések. Mely beavatkozásokat részesíthetjük előnyben és milyen, otthon praktikákkal szavatolhatjuk a bőrünk fiatalságát?
Ezeket láttad már?
Kezdve azzal, hogy az ötvenhat éves Pamela Anderson smink nélkül mutatkozik a plénum előtt az utóbbi időben, egészen odáig, hogy a hetvenegy éves Isabella Rossellini az olasz Vogue címlapján retusálás nélkül jelent meg, könnyen levonható a tanulság: kezd megváltozni a nők öregedésével kapcsolatos narratíva. Furcsa ellentmondás, hogy ehhez képest az anti-aging témája jóval inkább felkapott, mint eddig bármikor: virágkorukat élik a bőrfiatalítást ígérő kezelések, legyen szó akár a plasztikai sebészeti műtétekről, akár a beavatkozásmentes kezelésekről. Harangvölgyi Annával, a Harangvölgyi kozmetika alapítójával az utóbbiról beszélgettünk.
Eltolódó trendek
2020-hoz képest 2021-ben negyvennégy százalékkal nőtt a minimálisan-invazív szépészeti eljárások az Esztétikai Plasztikai Sebészet Adatbankjának kimutatása szerint – például botox, ajakfeltöltés stb. száma, a tendencia pedig azóta is áll. Ugyan a statisztika egyértelműen a plasztikai beavatkozások mellett teszi le a voksát, Harangvölgyi Anna szerint egyre többen vannak, akik az arany középutat keresik: a plasztikai beavatkozásokat túl radikálisnak, míg a hagyományos kezeléseket kevésnek érzik.
Ez a réteg olyan metódusokat keres, amelyek természetes(ebb) eredményt szavatolnak hosszú távon, egyúttal semmiféle komplikációval vagy veszéllyel nem járnak, vagyis a biztonság vette át a vezetést a gyors eredményt kínáló bőrfiatalító beavatkozásokkal szemben.
„Bőröm, bőröm, mond meg nékem...”
A természetes módon történő bőrfiatalítás kapcsán muszáj feltenni a kérdést: mely tényezők befolyásolják bőrünk öregedését? A szakértő szerint ennek megválaszolásához holiszitkus antiaging-megközelítésre van szükség, amelynek oroszlánrészét a testen belüli tényezők teszik ki. „Befolyásoló komponens a táplálkozás, hogy miféle méreganyagokat viszünk be a szervezetünkbe, milyen egészségügyi problémákkal rendelkezünk (például bél- vagy felszívódási zavarok), de nem elhanyagolható e tekintetben a mentális jóllétünk sem. Az idegrendszer és a bőr szoros összeköttetésben áll egymással, ha stresszes életet élünk, az biztosan meglátszik a bőrünkön.”
A külső tényezők közül nem elhanyagolható az UV-sugárzás: manapság már nem fér bele, hogy fényvédő nélkül kertészkedjünk vagy ússzunk egyet, mert olyan pigmentfoltok és ráncok jöhetnek létre, amelyeket utána nagyon nehéz kezelni.
Hatóanyagok és kezelések
A nagy többséggel ellentétben Anna a bőrazonos antiaging-hatóanyagokban hisz, amelyek támogatják a bőr védelmi funkcióját. „Nagyon sok peptidet alkalmazunk, mivel ezek szavatolják a bőrmegújító folyamatokat. Bevált jolly joker még a hialuronsav, amelyet a hám- és irharétegben is használunk. Előnyben részesítjük még a flavonoidokat és antioxidánsokat is, de a niacinban is hiszünk.”
Kezelések tekintetében a szakértő a rádiófrekvencia mellett teszi le a voksát, amelyet a Harangvölgyi szalonokban steril antiaging-hatóanyagokkal kombinálnak. Emellett a biorezonanciás technológia is szerepel a toplistán, de Anna szerint a mikrotűs kezelések is „megérik a pénzüket”.
Tippek otthonra
Anna kiemeli, hogy a ma top-terméknek számító retinolt és a C-vitamint ugyan lehet otthon használni, de nem úgy, ahogy most a trendek javasolják: érdemes azokat szakértő felügyeletével és mérsékelten alkalmazni. Ami a termékeket illeti, a szakember azt javasolja, ne sajnáljuk a pénzt arra, hogy olyasvalakihez forduljunk, aki specifikus arckezelési tanácsokkal láthat el minket: a „túl sok” termék használata ugyanis ugyanolyan negatív eredményhez vezethet, mintha semmivel nem ápolnánk az arcunkat reggelente.
Kezelések ide vagy oda, a szakértő szerint az otthoni bőrápolás felelős a bőrminőség hetven százalékáért: érdemes tehát hűségesen követni a szakember által összeállított bőrápolási protokollt. Anna egyúttal hozzáteszi: a megfelelő mennyiségű folyadékfogyasztás mellett leginkább a minimum nyolc órányi alvással tehetjük a legtöbbet a bőrünkért. Emellett érdemes arra is odafigyelni, hogy alvás előtt egy órával már ne „telefonozzunk”, mivel annak kék fénye negatívan befolyásolja a melatonin termelést, amely végső soron kihat a bőr öregedésére.