Felmondtad a lakásbiztosításodat? Így válassz és köss jobbat!
Hirdetés
2024 volt az első év, amikor március hónapban szabadon fel lehetett mondani a lakásbiztosítás szerződéseket, idén a húsvét miatt április 2-ig volt erre lehetőség. A régi biztosítás helyett pedig akár 30 nap is rendelkezésre áll, hogy megtaláljuk az újat, hiszen a felmondást követő 30 napban még él a régi szerződés. Szakértők mondják el, mi alapján érdemes lakásbiztosítást választani és hogyan érdemes nekikezdeni a folyamatnak.
Ezeket láttad már?
A márciusi lakásbiztosítás kampány alaposan megmozgatta a piacot, a biztosítók pedig számos kedvezménnyel rukkoltak elő. Ezek között áprilisban is érdemes válogatni, hiszen a felmondásra vonatkozó határidő lejárt, az új szerződések megkötése azonban sokaknak még hátra lehet. Szerencsére a választás még sosem ment ilyen egyszerűen, ugyanis a biztosításokat mindössze néhány kattintással össze lehet hasonlítani, a kiválasztott biztosítást pedig akár online is meg lehet kötni.
A Bank360 lakásbiztosítás kalkulátorával néhány perc alatt egészen az online szerződéskötés folyamatáig eljuthatunk, egy példakalkuláción keresztül pedig azt is megnézzük, hogyan történik ez a folyamat.
Petra márciusban felmondta a meglévő lakásbiztosítás szerződését, mert túl magasnak találta az éves díjat, és helyette szeretne egy kedvezőbb díjú, a lakásához jobban illeszkedő biztosítást. Bár a felmondás után még van 30 napja, kicsit előbb szeretné megkötni a biztosítást, a kockázatviselés kezdetét pedig a meglévő szerződésének megszűnése utáni napra időzíti az új biztosítónál.
Az online összehasonlítás a leggyorsabb
Petra felületen már átnézte korábban az ajánlatokat, így tudja, hogy a korábbi biztosítájánál találhat jobbat, de a kötésre áprilisban kerít sort. Az összehasonlítást akkor is és most is a Bank360 kalkulátorával végezte el, amely néhány adat megadása automatikusan összeveti és megmutatja a biztosítók kínálatát.
Petra egy 100 négyzetméteres tégla építésű családi házra szeretne biztosítást kötni, ahol hárman élnek a párjával és közös gyermekükkel. Ahhoz, hogy meg tudja nézni, mit kínálnak erre az ingatlanra a biztosítók, először a kalkulátorban az ingatlanra és a használatra vonatkozó alapadatokat szükséges megadnia, illetve azt, hogy csak az ingatlant szeretné-e biztosítani, vagy az ingóságait is. Itt lehet kiválasztani többek között az ingatlan típusát (jelen esetben családi ház), a lakók számát és a hasznos alapterületet is.
Ezután az ingatlan szerkezetével kapcsolatos kérdésekre kell válaszolni, ami a falazatot, a tetőszerkezetet és az ingatlan építésének az idejét foglalja magában. Lehetőség van melléképület biztosítására is, amelynek az adatait szintén meg lehet adni a kalkulátorban. Ezután az ingatlan címét és a biztosítást kötő személy születési dátumát kell megadni.
Ha Petra nem szeretne további paramétereket megadni, az ajánlatok ezután már listázhatók is. Ha az alap biztosítását szeretné kiegészíteni, akkor egy következő felületen dönthet arról, hogy szeretne-e külön biztosítást például zárcserére, a házban lévő értéktárgyakra vagy a kertben található növényzetre. Külön mezőben állíthatja be azt is, hogy elfogadja-e a biztosító által ajánlott biztosítási összeget az ingóságoknál vagy inkább saját maga ad meg egy értéket.
A kalkuláció után is lehet módosítani
Miután Petra megadta az adatokat, már csak az ajánlatok megtekintése van hátra, amelyeket alapértelmezetten az éves biztosítási díj alapján rendez sorba a kalkulátor. Ha szeretne, tud még módosítani a fizetési paramétereken és a biztosítási összegen is, ami természetesen befolyásolhatja a kalkuláció eredményét. Az egyes biztosítási ajánlatokat részletesen is megtekintheti az oldalon, a listában ikonok jelzik azokat a fedezeteket és szolgáltatásokat, amyleket az adott ajánlat tartalmaz.
Petrának akkor is érdemes megnézni az oldal által kalkulált biztosítási összegeket, ha maga a biztosítási díj nem kedvezőbb, mint a már felmondott szolgáltatás. Gyakori probléma ugyanis, hogy a korábbi szerződésben olyan biztosítási összeg szerepel, ami a mostani árakon már nem fedezné az ingatlan újjáépítését, illetve az ingóságok beszerzését. Ez alapján elképzelhető az is, hogy Petra nem spórol az éves díjon, viszont ugyanazért a díjért sokkal magasabb biztosítási összegű szerződést tud kötni.
A szerződéskötés sem vesz több időt igénybe
Miután Petra kiválasztotta a számára ideális biztosítást, már csak a szerződéskötés van hátra, amit online is megtehet. Miután megadta az e-mail címét, egy gyors regisztrációt követően ellenőrizni tudja a szerződésének az adatait. A véglegesítés után pedig meg is kapja a kötvényét a megadott e-mail címre.
Egy látszólag bonyolult biztosítást ilyen egyszerűen és gyorsan is meg lehet kötni. Próbáld ki a Bank360 lakásbiztosítás kalkulátorát, hasonlítsd össze az ajánlatokat, és kösd meg online az új biztosításodat!