Káros hajformázási szokások, amiket érdemes elkerülni
Hirdetés
A hajformázás többnyire a mindennapi rutin része, de sokszor nem is gondolunk arra, hogy egyes szokásaink milyen károkat okozhatnak hajkoronánknak, főleg hosszú távon. A hajformázó eszközök, a hőhatás és a különböző vegyi anyagok mind jelentős terhelést jelentenek, amik pláne együttesen könnyen töredezéshez, szárazsághoz vagy akár hajhulláshoz is vezethetnek. Szóval megéri megismerni ezeket a talán nem is sejtett szokásokat a minél tudatosabb elkerülésért.
Ezeket láttad már?
A hővédelmet nem jó ötlet félvállról venni
Az egyik leggyakoribb hiba, amit sokan elkövetnek, hogy hővédő termékek használata nélkül alkalmaznak hajformázó eszközöket, mint amilyen a hajvasaló. A magas hőmérséklet kiszáríthatja a hajszálakat, ami könnyen töredezettséget és fényvesztést eredményezhet. Ellenben a hővédő spray vagy krém egy védőréteget képez a hajszálak körül, ami csökkenti a hőhatás okozta károsodást. Tehát minden egyes alkalommal célszerű hővédő terméket használni, még azelőtt, hogy bármilyen, hőt kibocsájtó hajformázási eszközt vetnénk be, így teljes mértékben megóvhatjuk hajunkat a felesleges hő okozta károsodástól, és hosszú távon megőrizhetjük annak fényét és rugalmasságát.
Hajformázás alkalmával sokan úgy gondolják, hogy minél magasabb a hőmérséklet, annál gyorsabb és tartósabb eredményt érhetnek el. Ez azonban nem igaz. A túl magas hőfok a haj szerkezetét károsíthatja, ami törékennyé és sérülékennyé teheti a hajszálakat. A megoldás pofonegyszerű: pusztán be kell állítani az adott készüléket a hajtípusnak megfelelő hőmérsékletre. A finomabb hajhoz alacsonyabb, míg a vastagabb hajhoz közepes hőfokot érdemes használni.
A haj állapota formázás előtt sem mellékes
Egy másik gyakori hiba, hogy a legtöbben a még nedves hajukat próbálják meg vasalni, ami rendkívül káros a haj szerkezetére, ugyanis a nedvesség a hajszálak belsejében található, és amikor hőt alkalmazunk rá, a víz gyors elpárolgása roncsolhatja a hajszálak külső rétegét, ami fokozhatja a töredezés esélyét. Vagyis hajvasalás előtt a legjobb alaposan meggyőződni arról, hogy a hajszárítás nem hagyott maga után kívánni valót, azaz a tincsek abszolút szárazak.
A hajszárító fajtái közül könnyedén választhatunk olyan modellt, ami kíméletesen szárít, miközben megőrzi a haj természetes nedvességtartalmát. A hajszárító használata egyébként jóformán mindennapi rutinnak mondható, de a túl magas hőfokon történő szárítás gyorsan kiszáríthatja a hajat. Az állandó magas hőhatás miatt a haj elveszítheti nedvességtartalmát, ami töredezett hajvégeket és szárazságot eredményezhet. Ezért annyira fontos, hogy a megfelelő hőfok és sebesség kiválasztásával minimalizáljuk a hő okozta károsodás mértékét. Pontosan ezért ildomos alacsonyabb hőfokon és közepes sebességgel hajat szárítani. A modern modellek ionos technológiával segítenek megakadályozni a haj elektrosztatikus feltöltődését, ezáltal simábbá varázsolják azt.
Végül a fésű sem mindegy hogy áll a kézben, meg a hajban!
A nedves haj fokozottan érzékeny a károsodásra, így a durva fésülés vagy kifésülés könnyen a hajszálak töréséhez vezethet. Ha nem megfelelő fésűt vagy kefét vetünk be erre a feladatra, vagy túl erősen húzzuk a szerencsétlenül járt hajszálakat, akkor borítékolható a károsodás. A megelőzés érdekében jó ötlet széles fogú fésűt vagy hajkefét alkalmazni, amely kifejezetten ideális a nedves haj kifésülésére.