Megfiatalít a fű? Így használd a kenderolajat, hogy segítse bőröd regenerálódását!
Legyünk őszinték, lányok! Többségünk ölni tudna a szép bőrért, és legszívesebben ötvenféle pakolást kennénk magunkra azokon a *bizonyos* napokon, amikor pattanások, gyulladások vagy épp ráncok rombolják az önbizalmunkat. Azonban valóban hatásos szerből sajnos nagyon kevés létezik, pláne, ha környezetvédelmi szempontokat is figyelembe szeretnénk venni.
Ezeket láttad már?
Elsőre talán furcsán hat, ha azt mondjuk, a fű megoldást jelenthet a problémára. Ezúttal természetesen nem a tudatmódosító marihuánáról van szó, hanem az ipari kenderről, melyből már kivonták a bódító hatásért felelős THC-t. A kendernövény valamennyi alkotóeleme hasznosítható, és többek között élelmiszerek, natúr építőanyagok, és kozmetikumok készítésére is alkalmas. És mivel minden természetes alapanyagból, adalékok és vegyszerek nélkül készül, nem csak a szervezetünknek kedvezünk, de az ökolábnyomunkat is csökkenthetjük.
És hogy hogyan alkalmazzuk? A kendermagolaj kívülről és belülről egyaránt bevethető:
1. Étrendkiegészítőként
A kendermagolaj kellemes, diós ízének köszönhetően magában is fogyasztható, de akár a salátád, vagy a reggeli zabpelyhed is feldobhatod vele!
2. Sütéshez és főzéshez
Ha a konyhában próbálnád ki, lassú hőfokon, 100 Celsius fölött alkalmazd. Az étolajjal szemben a kenderolajat csak egyszer érdemes felhasználni, viszont bioaktív zsírsavainak köszönhetően jótékony hatást gyakorol az emésztésre és az anyagcserére.
3. Kozmetikai termékként
A kenderolajat érdemes kipróbálni direkt bőrápolásra, vagy kozmetikum alapanyagként is. Magas omega-3 és omega-6 zsírsav tartalmának köszönhetően javít a bőr rugalmasságán, lassítja a ráncok képződését, és az öregedés folyamatait.
Pro tipp: ha atópiás ekcémával küzdesz, érdemes a sérült bőrrészre is felkenned, ugyanis nagyban javíthatja az ekcémád tüneteit.