Most udvarol, vagy erőszakoskodik?
Ugye, milyen abszurd kérdés? Akárhányan, akárhogyan is nyilatkoznak a #meetoo mozgalom kapcsán, beleértve Catherine Deneuve-öt, Pelsőczy Rékát, a különbséget azért el lehet dönteni és el is kell.
Ezeket láttad már?
Nem azért írom ezt, mert egy jó ideje már nem kiabálnak obszcén mondatokat utánam a munkások az utcán, sőt, igazából nagyon megnyugtató, hogy ezzel már nem kell nap mint nap megküzdenem, és arra biztatom az "eladósorban" (ugye milyen árulkodó a nyelv?) lévő nőtársaimat, hogy igenis kérjék ki maguknak a szexuális zaklatást, személyük, testük tárgyiasítását minden nap, lépten-nyomon.
Nem elég pár #MeToo hashtag! Bella Thorne szerint nem így állíthatjuk meg a zaklatásokat
Nem elég pár #MeToo hashtag! Bella Thorne szerint nem így állíthatjuk meg a zaklatásokat
Nagyon nyomasztó volt úgy élni, és én így töltöttem a húszas éveimet, hogy a férfiak felhatalmazva érezték magukat arra, hogy verbálisan zaklassanak. Milyen nyomasztó is visszagondolni arra, hogy csak megszaporáztam a lépteimet, elfordítottam az arcomat, behúztam a nyakamat és ezzel kvázi elfogadtam, hogy nekik ehhez márpedig joguk van. Miért kellene úgy "udvarolni", hogy más emberek nemi szervét emlegetjük, miért kellene úgy udvarolni, hogy a pozíciónkat kihasználva kényszerítjük a másik emberi lényt a szexuális közeledésünk elfogadására, a belenyugvásba?
Nagyon kártékonyak azok a mondatok, amik relativizálják a szexuális erőszakot, amelyek összemossák az udvarlást a molesztálással. Remélem, megtanulunk közösen, nők és férfiak kiállni azért, ami mindannyiunk érdeke, hogy ilyenek márpedig ne történhessenek. Ha valakinek nehéz megkülönböztetni azt, hogy valaki épp udvarol vagy erőszakoskodik, a Nane megpróbálja elmagyarázni a Kérsz teát? projekttel.