5 dolog, amit a legnagyobb Vasember-rajongók sem vettek észre a filmekben
Amikor 2008-ban a Marvel-moziverzum első fázisa berobbant a Vasemberrel, talán még a készítők sem sejtették, hogy ez a szuperhősfilm az egész világra óriási hatással lesz, és sok év elteltével is rengeteg rajongója akad majd. Ma már tudjuk, hogy egy átütő sikerről van szó, és ugyan a Vasember-filmek rejtenek bakikat, bőven vannak bennük olyan izgalmas részletek is, amelyek a legnagyobb rajongóknak sem egyszerű felfedezni.
Ezeket láttad már?
A Vasember-filmek rengeteg ember szívébe lopták be magukat világszerte. Ehhez sok ember csodálatos közös munkája kellett, de Jon Favreau rendező mindenképp külön említést érdemel, már csak azért is, mert a csapatával bizonyos momentumokat úgy alakított a filmekben, hogy azok talán még a legnagyobb Vasember-rajongóknak sem szúrtak szemet - sem az egyes részek premierjekor, sőt, talán még máig sem.
Amerika Kapitány pajzsának prototípusa
Emlékszel még arra a jelenetre, amikor Tony Stark levette a sérült páncélját, amikor Pepper Potts besétált a szobába? A kameraállás ekkor láthatóvá tesz egy asztalt Stark mögött, amit ha jobban megnézzünk, gyakorlatilag láthatjuk Amerika Kapitány pajzsának prototípusát. Ez tulajdonképpen egy kreatív kis előkép volt a filmkészítők részéről, hiszen az Amerika Kapitány: Az első bosszúálló csak 2011-ben debütált.
A nagy spoiler
Nem Amerika Kapitány pajzsa volt az egyetlen spoiler a Vasember filmekben. A legnagyobb mind közül pedig talán abban a jelenetben fedezhető fel, amelyben Tony Starkot elrabolja egy terrorista csoport. Amíg fogságban tartják, a terroristák megbeszélik, hogy mit tesznek a továbbiakban, azonban urdu nyelven.
Így ha csak nem érted ezt a nyelvet, vagy raksz hozzá feliratot, ez valószínűleg egészen eddig előtted is rejtély maradt. Ellenkező esetben viszont valóban egy óriási spoilerről van szó, ami gyakorlatilag előre elmondja a film további izgalmas részleteinek nagyját, amire a legtöbben egyáltalán nem vágyunk egy film első megtekintésekor.
A fizika törvényeinek felülírása
Igen, egy szuperhősös filmnél a valóságtól való elrugaszkodással nincsen semmi gond, és talán éppen ezért hajlamosak vagyunk átsiklani olyan részleteken, amelyek egyébként szemet szúrnának, és még az ilyen műfajú filmeknél sem gondolnánk indokoltnak. Erre tipikus példa, amikor egy jelenetben a Jericho rakéta felrobban, és előbb halljuk a bummot, mint hogy meglátnánk a villanást. Márpedig ha nem aludtál fizikaórán, akkor te is jól tudhatod, hogy a fénysebesség sokkal gyorsabb a hangsebességnél.
A csengőhang
Emlékszel arra a csengőhangra, ami megszólalt, ha Rhodest hívta Tony? Ha igen, akkor most kezdj el arra gondolni, hogy vajon mi is pontosan ez a csengőhang, honnan jött? Ha semmi nem jut eszedbe, azzal biztosan nem vagy egyedül, ugyanis egészen 1966-ig kell visszatekintenünk a válaszért. Ekkor futott ugyanis az Invincible Iron Man című tévésorozat, amelynek az a bizonyos csengőhang a főcímdala volt.
Az életet mentő sajtburger
Néha igaz, hogy a filmekben akkor is megjelennek a valós eseményekből merített momentumok, amikor nem életrajzi filmről, és még csak nem is paródiáról van szó. Pontosan ilyen az is, hogy egy jelenetben, amikor Stark kiszabadul a fogságából, elsőként sajtburgert szeretne enni.
Ez pedig jóval többet jelent, mint ahogyan azt a legtöbben gondolják, ugyanis azt szimbolizálja, amikor Robert Downey Jr. egy alkalommal bement egy Burger Kingbe, és annyira rossznak érezte az egyébként finom menüt amit rendelt, hogy égi jelként fogta fel. Attól félt, hogy valami nagyon rossz dolog fog vele történni, ezért elhatározta, hogy felhagy a droghasználattal.
Később erről büszkén beszélt, és úgy érezte, tisztelegni is szeretne a Burger King előtt, amiért a segítségükkel kezdett belevágni egy új, tiszta életbe. Ezt fejezi ki egész pontosan a már említett jelenet, amiért a Burger King vezetősége is hálás volt, így a színészt egy élete végéig tartó, korlátlan fogyasztást biztosító kártyával ajándékozták meg.
Forrás: cbr.com, screenrant.com