Szenzációs kulturális programok ingyen, otthonról
Miközben a közösségtől való távolságtartás lett az új norma, egyre többen benti elfoglaltságot keresünk. Ahelyett, hogy a Netflix listádat a 12. alkalommal is végig pörgeted, lehet jobb lenne, ha egy kicsit a megszokotton túlmennél, és virtuálisan elmennél egy múzeumba, vagy egy előadásra. A jelenlegi helyzetre való tekintettel sok kulturális intézmény döntött úgy, hogy felteszik az internetre a kínálatukat.
Ezeket láttad már?
Itt van ezekből pár lehetőség:
Látogass meg egy virtuális múzeumot
Feltehetőleg a Google Arts & Culture-nek van a legnagyobb online elérhető múzeum gyűjteménye. A tech cég több, mint 500 múzeummal és galériával szövetkezett a világon, a londoni Nemzeti Galériától a Los Angeles-i Getty Múzeumon át egészen az amszterdami Van Gogh Múzeumig. A weboldal lehetőséget nyújt az online kiállítások megtekintésére, ha kiválasztod az utcai nézetet. Ha esetleg bele szeretnél merülni az orosz Ermitázs múzeumba, találhatsz egy nemrég közzétett 5 órás videót az egész múzeumról, amit iPhone 11 Pro-val készítettek. Az Ermitázs a világ egyik legnagyobb múzeuma, a videó bemutatja a benne található 45 galéria 588 darab képét, illetve előadások is láthatók benne. Egy másik lehetőség Párizs egyik legikonikusabb múzeumának, a Louvre-nak a felfedezése.
A Met gálát sem tartják meg, későbbre halasztják az év legfontosabb divateseményét
A Met gálát sem tartják meg, későbbre halasztják az év legfontosabb divateseményét
Menj az Operába
New York világhírű operája, a Metropolitan Opera jelenleg zárva tart a koronavírus járvány miatt. Viszont, még mindig van lehetőséged az opera nyújtotta élményeket az otthonodból átélni, ugyanis a zárlat idejére a Met ingyen, online fogja közvetíteni az eddigi előadásait. Minden előadást a Met weboldalán, illetve alkalmazásán keresztül ottani idő szerint este fél 8-tól közvetíti, ami fenn fog maradni másnap délutánig, így helyi idő szerint is meg tudod nézni.
Hallgass ünnepi szimfóniákat
Ahogy a szimfónia termek zárnak be a világon, egyre többen játszanak ezekben az üres termekben és teszik fel online felületekre. A WKAR nevű rádió közzétett egy listát azokról az előadásokról, amik várhatóak. Sok olyan előadó van, akik otthon felveszik az előadásukat, és a linkeket kiteszik Twitterre, hogy akár élőben láthassák őket, ilyen például Igor Levit.
Emellett a Berlini Filharmonikusok bejelentették, hogy ingyen koncerteznek a járvány végéig online. Az előadás tartalmazni fog 40 élő broadcastot, és hat évtizedre visszanyúló zeneszerzők és zenészek műveit.
Nézz meg pár világhírű építményt
Ha a kinti műemlékeket szereted, akkor a Google abban is segíthet. Először is, a keresőmotornak köszönhetően van egy csomó helyszín, amin átsétálhatsz a Maps-en, ilyen például a Stonehenge, a Machu Picchu, a római Colosseum és az egyiptomi piramisok. De az oldal nemrég indított egy Heritage on the Edge című lehetőséget, ahol 5 UNESCO Világörökségről szóló oldalt találsz. Ez a projekt magába foglal egy 3D-s térképet, illetve szakértői véleményeket ajánl arról, hogyan lehet ezeket megvédeni.
Lépj be a Borostyán Ligába
Feltehetőleg az otthon töltött időd inspirálni fog arra, hogy növeld a tudásodat. A Borostyán Ligás egyetemek, mint a Yale, Harvard stb. több, mint 450 online kurzust kínálnak ingyen. A társadalomtudományi tárgyaktól az informatikáig, lehet most elég időd lesz arra, hogy megtanulj kódolni, vagy elolvasni azt a könyvet, amit mindig is akartál.