Rendhagyó fotósorozat hívja fel a figyelmet a negatív kommentek okozta lelki sérülésekre
Budavári Fülöp influenszer rendhagyó fotósorozattal hívja fel a negatív kommentek okozta lelki sérülésekre a figyelmet!
Ezeket láttad már?
Budavári Fülöp vagy, ahogy a közösségi médiában ismered @iamfulup egy nem mindennapi kezdeményezésbe fogott. A korábban modellként is tevékenykedő influenszer a közösségi médiában ért negatív kommentek, bántások és az ebből adódó sérülések fontosságára hívja fel a figyelmet egy rendhagyó fotósorozattal, aki több hazai sztárral többek között Babos Timivel a párosban világelső magyar hivatásos teniszezőnő, párosban háromszoros világbajnok, háromszoros Grand Slam-tornagyőztes, háromszoros junior Grand Slam-tornagyőztes és ifjúsági olimpiai bronzérmes, kétszeres olimpikonnal is szoros barátságot ápol.
Hogy lettél influenszer?
16 évesen kezdtem modellkedni, először a portfólióm került ki az Instára. A képek egyre jobban tetszettek az embereknek, így amikor volt egy nagyobb követőtáborom, a képek egymás utáni random feltöltése átalakult egy tudatos tartalom készítéssé. Szeretem megmutatni a követőimnek az egész napom; próbálom az izgalmas és mások számára esetlegesen építő momentumokat megosztani belőle.
Mennyire fontos az életedben a divat?
Ahogy említettem, elég fiatalon elkezdtem modellkedni, illetve ezzel együtt a divatvilágba is belecsöppentem. Vidéki, fiatal srácként eleinte idegennek tűnt nekem ez a közeg, de ahogy egyre többször találkoztam vele akarva, akaratlanul, úgy mozogtam benne egyre otthonosabban. Mostanra a divat mondhatni, alapeleme lett az oldalamnak, mert sokakat érdekel, hogy mi van rajtam, hogy az adott darabokat hol vettem és ha nem is próbálok másokat arra buzdítani, hogy így vagy úgy öltözködjenek, ők mégis szívesen követik az én stílusomat.
Mi a legnagyobb kihívás a közösségi médiában?
Fontos, hogy a valóságot úgy mutassam be az én szemüvegemen keresztül, azzal értéket tudjak közvetíteni. Törekszem, hogy a posztjaimnak, storyjaimnak, mondanivalójuk legyen, ne értelmetlen magamutogatás látszatát keltsék.
Mesélj a rendhagyó fotósorozatról?
A sorozat alapötletét a mai fiatalok alapvetően nyers netes kommunikációja ihlette. Amikor valaki megoszt magáról egy-egy dolgot, mások hajlamosak éles kritikát megfogalmazni komment formájában. Az internet erre sajnos nagyon jó teret ad, akár anonim módon is.
A kommentelő fiatalok, vagy rosszabb esetben felnőttek, gyakran nem gondolnak bele, hogy szavaiknak milyen súlya lehet. Sok ember nem tudja feldolgozni az őt érő, gyakran rosszmájú kritikát, vonatkozzon az külső, vagy belső tulajdonságaira, így az önértékelése is csorbul.
Túlsúlyos kissrácként volt, hogy engem is ért hasonló bántalmazás. Persze a szüleim mindig segítettek, mellettem álltak, de az emlékek megmaradtak ezzel kapcsolatban.
Mi volt a fő koncepció?
Az elsődleges célom, hogy ezzel a durva sorozattal, üzenettel, felnyissam azon fiatalok/ felnőttek szemét, akik előszeretettel bántanak másokat szavakkal, kommentekkel, kritikákkal, nem belegondolva cselekedeteik következményeibe.
Az okozott sérülés láthatatlan, de sok esetben jelentős lelki sebeket okoz, amik akár évekig is kísérhetik az abúzus elszenvedőjét.
Az emberek gyakran csak akkor realizálják, hogy mekkora károkat okoznak másokban, ha azt saját szemükkel látják, így egy-egy felszíni sérülés a fotón önmagában nem számottevő, de ha összeadjuk őket, bizony egy komolyan sérült és elesett, gyakran kirekesztett, elkeseredett egyént kapunk.
Ne felejtsd el követni Fülöpöt az Instagramon!
Fotó: Belenyesi Lexy
Smink: Schaub Vivien
Képszerkesztő: Budavári Fülöp