Normal People: Egy gyönyörű, de reális sorozat a szerelemről és a se veled-se nélküled kapcsolatokról

2020. augusztus 21.
Ez a cikk több mint 6 hónapja frissült utoljára, a benne lévő információk elavultak lehetnek.
Megosztás Küldés Messengeren Pinterest

A dublini írónő, Sally Rooney Normális emberek (Normal People) című regénye, és most már adaptációja valószínűleg az utóbbi évek egyik legszebb műve. Az ír könyvet olyan komoly elismeréssel jutalmazták, mint a Costa-díj. A Normális emberek című regény nem csak Írországban, de a világ többi részén is óriási népszerűségnek örvendett. Ennek köszönhetően, hatalmas érdeklődéssel várták a rajongók a BBC és a Hulu közös sorozatának megjelenését is. A forgatókönyv-írásában végig jelen volt Sally Rooney, ezzel biztosítva, hogy a sorozat hű marad az általa kitalált világhoz és szereplőkhöz. Munkatársai Alice Birch, forgatókönyvíró, Lenny Abrahamson (aki a Szobáért Oscar jelölést kapott) és Hettie Macdonald rendezők voltak. A sorozatot 2019-ben fogatták le Svédországban és Írországban, tehát pont pár héttel a koronavírus kitörése előtt fejezték be a munkálatokat.

Normal People: Egy gyönyörű, de reális sorozat a szerelemről és a se veled-se nélküled kapcsolatokról
Fotó: IMDB

A Normal People két visszahúzódó csodabogár életét kíséri figyelemmel. Marianne, aki igaz gazdag családba született, de kirekesztett és magányos, illetve Connell, a gimis focicsapat egyik csillaga, aki mégis folyamatosan szorong, titkos kapcsolatot folytat. Az ő megpróbáltatásaikat és szerelmüket mutatja be a sorozat, a gimis éveiktől kezdve az egyetem befejezéséig. Sokáig csak "barátság extrákkal" van kettejük között, hiszen Connell nem képest felvállalni, a gimiben nem túl népszerű lányt. Számtalanszor jönnek össze és szakítanak, tökéletesen szemléltetve ezzel a se veled-se nélküled kapcsolatok mélységét és dinamikáját. A karakterek komplex személyiséggel rendelkeznek, mindkettőjüknek vannak bőven hibái, ahogyan jó tulajdonságaik is, pont emiatt nehéz a néző számára "igazságot tenni" kettejük között. A sorozat limitált, tehát egyetlen évadot terveztek belőle, amiben 12 félórás epizódot találunk.

Fotó: IMDB

Ahogy a regényben is, kevés az igazi cselekmény. Ennél sokkal nagyobb hangsúly kapnak az érzelmi és szexuális jelenetek. A gyönyörű képek mellett, a zenék is tökéletesen megteremtik a szomorkásabb, kicsit indie stílusú hangulatot. Nem tudom ti, hogy vagytok vele, de én sokszor elvesztem az érdeklődésemet egy-egy sorozat nézése közben, viszont a Normal People-nél más volt a helyzet. Végig a happy endet várjuk, és drukkolunk, hogy semmi ne romoljon el. A Normal People remekül szemlélteti a karakterek fejlődését is. Marianne, aki folyamatos gúny tárgya volt a középiskolában, népszerűvé válik az egyetemi évek alatt, Connell pedig fordítva. Igaz, a legtöbb esetben nem értjük mit miért csinálnak a szereplők, mégis együtt tudunk velük érezni. A sorozat egy csomó olyan témát is boncolgat, amelyek sok esetben kockázatosnak vagy tabunak tűnhetnek, mint például a szexualitás (fétisek), a halál, a bullying, a családon belüli erőszak vagy éppen a mentális egészség.

Fotó: IMDB

Egy másik olyan téma, amellyel sokunk azonosulni tud, az a hovatartozás érzése. Ahogyan Marianne és Connell, úgy sok más fiatal is nehezen rugaszkodik el a megszokott társaságától és a kisvárostól, ahol felnőttek. Ezt hirtelen felváltja az új, egyetemi élet. Új város, új emberek és egy egyetem, ahol igenis teljesítenünk kell (annak ellenére, hogy sokszor abban sem vagyunk biztosak, hogy nekünk való-e egyáltalán az, amit tanulunk). Pont ezek miatt marad a néző végig érdekelt a két főhős hányatott sorsának alakulásában. Arról nem is beszélve, hogy ki ne lenne kíváncsi arra, hogy végül egymás mellett kötnek-e ki?

Fotó: IMDB

Igaz, mindketten új barátokra és kapcsolatokra tesznek szert, mégis megmaradnak egymásnak. Sajnos, amikor pont úgy tűnik, hogy minden jól alakul, akkor a néző már attól tart, hogy mi lesz a következő probléma. Ahogyan bontakozik a történet, úgy nyilvánvalóvá válik, hogy kapcsolatuk legfőbb hibája, hogy végig elbeszélnek egymás mellett. Erre pedig még rátornyosul, hogy állandó anyagi és osztálybeli különbség van kettejük között (Connell anyja Marianne-ék bejárónője).

A sorozat elterjedése óta a két főszereplőt alakító Daisy Edgar-Jones (Marianne szerepében) és Paul Mescal (Connell) neve az egész világon ismert lett. Fiatal koruk ellenére, kiváló színészi alakítást láthatunk mindkettőjüktől. Emellett, a két anya és a barátok karakterei is jól fel vannak építve.

Összességében, ha egy olyan sorozatra vágysz, amely magával ragad és reális képet ad a kapcsolatokban felmerülő problémákról, akkor ajánljuk, hogy nézd meg a Normal People-t (a Hulun már elérhető).

Fricska Zoé

Megosztás Küldés Messengeren Pinterest
Google Hírek ikon
Kövesd a Glamour cikkeit a Google hírekben is!
Techxpo További cikkek

Ez is érdekelhet

Az 51 éves Heidi Klum forró fotójától azonnal zavarba jössz, kamerák előtt villantotta meg a mellét

Az 51 éves Heidi Klum forró fotójától azonnal zavarba jössz, kamerák előtt villantotta meg a mellét

Értesülj elsőként legújabb híreinkről

5 dolog, amit azonnal meg kell tenned, ha online bántalmazás áldozata lettél (x)

5 dolog, amit azonnal meg kell tenned, ha online bántalmazás áldozata lettél (x)

Íme 4 tipp, hogy a stressz ne tegye tönkre az ünnepeket! (x)

Íme 4 tipp, hogy a stressz ne tegye tönkre az ünnepeket! (x)

Így kerüld el otthon a bakteriális vaginózist (x)

Így kerüld el otthon a bakteriális vaginózist (x)

A nők több mint felét érinti az inkontinencia az élete folyamán – szülész-nőgyógyász beszél a tabukról (x)

A nők több mint felét érinti az inkontinencia az élete folyamán – szülész-nőgyógyász beszél a tabukról (x)