Szereted a Squid Game világát? Íme 5 zseniális film és sorozat, amit szintén imádni fogsz
A Squid Game dél-koreai tévésorozat, amelyet Hwang Dong-hyuk írt és rendezett 2021 szeptemberében a Netflixen való debütálása után hatalmas nemzetközi sikerre tett szert. A történet középpontjában egy titokzatos és kegyetlen játéksorozat áll, amelyben 456, anyagi gondokkal küzdő induló vesz részt. A játékosok pénznyereményért versenyeznek, de a tét rendkívül magas: aki nem teljesíti a feladatokat, azt halálra ítélik. A koncepciót milliók imádták, így nem is kérdés, hogy utánajártunk, mik azok a sorozatok, amelyek ehhez hasonlóan izgalmas cselekménnyel bírnak.
Ezeket láttad már?
Bár a Squid Game sorozat rajongói pontosan tudják, hogy hamarosan érkezik a várva várt utolsó évad, az űrt addig is új sorozatokkal próbáljuk betölteni, ehhez pedig összeszedtünk néhány hasonlóan izgalmas sorozatot. Ha szereted a túlélőjátékokkal és pszichológiai drámákkal teli történeteket, akkor a következő sorozatok minden bizonnyal lekötnek majd.
Alice Határországban (Alice in Borderland)
Az Alice in Borderland egy japán thriller sorozat, amely 2020 decemberében debütált a Netflixen. A főszereplők a Squid Game-hez hasonlóan az életükért küzdenek a halálos játékokban. A sorozat gyorsan népszerűvé vált izgalmas cselekményével, látványos akcióval és komplex karakterfejlődésével. Az Alice in Borderland a társadalmi és emberi kapcsolatokra is rávilágít, miközben a túlélésért folytatott harc egyre élesebbé válik.
A sorozat alapja egy japán mangától származik, és a pszichológiai feszültségek, valamint a stratégiai játékok izgalma adja a sorozat vonzerejét. Itt azonban nem csak a pénz vagy az élet a tét, hanem az is, hogy meg tudják-e menteni Tokio teljes népességét, akik ismeretlen okból nyomtalanul eltűntek, és csak néhány ember maradt játékban.
A nyolcas műsor (The 8 Show)
A nyolcas műsor feszültséggel teli, izgalmas sorozat, amely a túlélésért vívott harcot és az emberi természet legsötétebb oldalát ábrázolja. A sorozat a társadalmi egyenlőtlenségeket, a manipulációt és az erőszakot is érinti, miközben folyamatosan fenntartja a drámai feszültséget a játékosok közötti kapcsolatokat és a játék minden egyes lépését követve.
3%
A 3% egy brazil sci-fi dráma sorozat, amely 2016 és 2020 között futott a Netflixen. A történet egy disztópikus jövőben játszódik, ahol a társadalom két részre szakad: a szegénységben élők és a gazdag elit, akik a Paradicsomban élnek. A fiatalok számára egyetlen lehetőség adódik arra, hogy jobb életet éljenek: részt vehetnek egy kiválasztási folyamatban, amely során 3%-uk sikeresen bekerülhet a gazdag társadalomba. Ehhez azonban nemcsak a fizikai, hanem a morális és etikai határokat feszegető teszteken kell átmenniük. Bár a sorozatban nem feltétlenül a halál a tét, a szegénység és a bolygó állapota valójában élhetetlen körülményeket jelent a kiesettek számára.
A Kör (The Circle)
Ez a sorozat azért is került fel a listára, mert bár nem sodor veszélybe életeket, óriási nyereményekért küzdenek a versenyzők egy szociális kísérlet-sorozat során. A játékosok online interakciók során bárkivé válhatnak és ezáltal népszerűségüknek köszönhetően próbálnak manipulálni másokat, hogy megnyerjék a játékot. A sorozat a covid idején indult, ezért fontos alapköve, hogy mindneki egy hotel saját szobájában játszik és semmilyen körülmények között nem találkozhatnak, így nem fedhetik fel valódi kilétüket, míg a néző pontosan belelát minden döntésükbe.
Battle Royale
A Battle Royale japán filmet 2000-ben mutatták be. A történet egy disztópikus társadalomban játszódik, ahol a kormány egy szörnyű és kegyetlen játékot szervez: lényege, hogy egy osztálynyi iskolás diákot elrabolnak és egy elhagyatott szigetre visznek, ahol a fiataloknak egymást kell megölniük, hogy túléljenek. A szabályok egyszerűek: egyetlen diák maradhat életben, és ő nyeri meg a játékot.
A film hatalmas hatással volt a popkultúrára, és gyakran emlegetik a modern túlélőjátékos műfaj előfutáraként. Különösen nagy hatása volt a későbbi, hasonló témájú művekre, mint például az Éhezők viadala sorozatra. A Battle Royale nemcsak egy erőszakos akciófilm, hanem egy társadalmi és politikai kommentár is a kortárs Japánról, valamint az emberi természet legsötétebb oldaláról.
Az éhezők viadala (The Hunger Games)
Az éhezők viadala Suzanne Collins 2008-ban megjelent azonos című könyvsorozatán alapul. A történet egy jövőbeli, totalitárius társadalomban, Panemben játszódik, amely 12 különálló körzetre van felosztva. A társadalom legfelsőbb rétege, a Kapitólium irányítja az országot, miközben az alacsonyabb körzetekben élők szegénységben és elnyomásban szenvednek. Az éhezők viadala pedig egy olyan, évente megrendezett véres túlélőjáték, amelyben a 12-18 év közötti fiúk és lányok vesznek részt sorsolás alapján, hogy harcoljanak egymás ellen egy halálos arénában, miközben a nézőket szórakoztatják. A győztes az egyetlen túlélő, és a nyereményük egy élethosszig tartó jólét, amit a Kapitólium biztosít.