Mihalik Enikő újra ledobta a pólóját a szülés után a GLAMOUR BOOK bookazine-ban
A könyvespolcokra és a kávézóasztalokra szánt prémium kiadványunk, a GLAMOUR BOOK bookazine, mely átmenet a magazin és a könyv között, az örökkévalóságnak szól, és olyan szellemben szerkesztjük, hogy mindenkit inspiráljon, aki 35 és 99 év közötti - most Mihalik Enikő topmodellel a címlapján várja hogy hazavidd.
Ezeket láttad már?
Mihalik Enikő nem először szerepel a GLAMOUR címlapján, de ezúttal egy olyan bookazine-unk címlapsztárja, mely a testről szól, a testünkhöz való viszonyunkat járja körbe nagyon alaposan. A mesés fotósorozatot Martin Wanda készítette, a csak a bookazine-ban olvasható izgalmas interjút pedig Puskás Panni.
Mihalik Enikő topmodell a GLAMOUR BOOK bookazine-ján gyertyaállásban szerepel, arra utalva, hogy egy modell mennyire uralja a testét, mint kifejezőeszközt, és a belső fotókon még a felsőjét is ledobta a New York-i, fantasztikus kilátással bíró stúdió teraszán. Mihalik Enikőt Martin Wanda fotózta New Yorkban, akit a fotózásról kérdeztünk.
Mindketten békéscsabaiak vagytok Enikővel. Milyen a Viharsarokból nekiindulni a világnak?
Őszintén, én nagyon szerettem Békéscsabán felnőni, és hiába élek többlaki életet jelenleg, és mindenhol jól érzem magam a világban, legyen az London, Los Angeles vagy Budapest, de amikor meglátogatom a családomat Békéscsabán, akkor érzem csak magam igazán otthon. Amúgy annyira érdekes, hogy nagyon sok, a Viharsarokból elkerült tehetséges emberbe botlok úton-útfélen a világban. Van ott valami a vízben! Plusz talán a tény, hogy tizennyolc évesen vidékről felkerültem Budapestre, így elég korán túlestem az első nagy váltáson-változáson, ez megkönnyítette a következő költözést, amikor pár évvel később Londonba költöztem.
Mit szóltál, amikor megkerestünk a feladattal, hogy fotózd le Enikőt New Yorkban?
Nagyon boldog voltam és igazán megtisztelve éreztem magam. Érdekes, hogy ugyan Los Angelesben legalább évente háromszor több hetet is eltöltök, New Yorkban még sosem jártam korábban. Idén január 2-án írtam egy listát magamnak, hogy miket szeretnék megvalósítani idén, milyen terveim vannak - és azt is felírtam, hogy el szeretnék jutni végre New Yorkba, és ott szeretnék fotózni - rá két napra csörgött a telefonom a kérdéssel tőletek, hogy elvállalnám-e a feladatot. Szóval volt ebben valami boszorkányos-csillagok együttállása is.
Milyen volt a találkozás, a közös munka?
Már volt szerencsém korábban kétszer is fotózni Enikőt Budapesten, utoljára akkor, amikor várandós volt. Szóval most külön érdekes volt, hogy egy másik kontinensen találkoztunk, és dolgoztunk együtt két békéscsabai lányként. Volt ebben valami nagyon szép! Utána még elmentünk együtt a Thierry Mugler kiállításra is levezetésként.
Mesélj a fotózásról? Mi volt a koncepció? Hogyan gondoltad megvalósítani?
A lapszám tematikája a test, ez volt a legmeghatározóbb koncepció-szempontból. Én sokszor használok művészettörténeti referenciákat a képeimnél a világítás, beállítás szempontjából. Itt leginkább a mozdulatokon és a testen volt a hangsúly - Richard Avedon 60-as évekbeli divatfotóit, dinamikus pózait hoztam mint inspirációs képeket. Enikő meg nyilván profi, rögtön értette, mit szeretnék látni a képeken, és simán bevállalta az extrémebb pózokat is.
Rengeteg helyen fotózol a világban. Miben volt más New Yorkban fotózni?
Nagyon izgatott voltam, hogy New Yorkban dolgozhatok - és én alapvetően nagyon szeretek helyszínen, szabadtéren fotózni stúdió helyett, viszont télen New Yorkban azért erre nem igazán alkalmas az időjárás. Az mindenképp a terveim között szerepelt, hogy valamilyen úton-módon megpróbálom a város atmoszféráját belecsempészni az anyagba, megmutatni, hogy nem akárhol fotózunk, hanem New Yorkban vagyunk.
Szóval mindenképpen bele akartam komponálni az anyagba ahogyan átsejlenek a felhőkarcolók az ablakon át. Szerencsénkre napos időnk volt, és a fotózás végén fel tudtunk surrani Enikővel a tetőre (amit a stúdiómenedzser srácok súgtak meg, akik teljesen véletlenül szintén magyarok voltak), ahol az Empire State Building látszik a háttérben. Szóval minden a lehető legtökéletesebben alakult.
Mesélj a stábról!
New York-i stábunk volt, és Csáti Melindának, a vezető szerkesztőtöknek sikerült a szakmában igazán elismert és tehetséges kreatívokat megállítani ehhez a projekthez. Mind a sminkes, Mary Wiles, mind a fodrász, Benoit Moeyaert elég nagyon közösségi média követőtáborral rendelkezik, és a sminkes hölgy Ana de Armas és Eva Green személyi sminkese is. Amellett, hogy profik, mégis annyira szerények és jófejek, és az egész kreatív folyamat egy kollaboráció, és közösen találtuk ki, mi lenne a legjobb smink-haj ehhez a koncepcióhoz, illetve a stylisttal, Jess Monterde-vel együtt ötleteltünk a pózokról is, hogy az egyes ruháknak milyen pózok állhatnának jól és hogy tudnánk a testet leginkább hangsúlyozni.
Enikő a kislányával és a kutyájával érkezett? Hogy viselkedett a csapat, hagytak benneteket dolgozni?
Végül csak kutyust hozta, de vele már volt szerencsém korábbi fotózáson is találkozni, és úgy hallottam, már elég gyakorlott a dologban, és most is nagyon jól viselkedett.
A Canon nagykövete vagy, egy művészeti magazin, a Foxes magazine kreatív igazgatója. Milyen sikerekre vágysz?
Alapvetően divatfotográfusként vagyok talán ismert, de az elmúlt években egyre több színésszel és zenésszel is dolgoztam együtt, mint például Jamie Campbell Bower, Alison Brie, Ben Barnes, és egyre jobban foglalkoztat a portréfotózás, mert kicsit más attitűdöt igényel fotográfusként mint a divatfotózás. Itt ahelyett, hogy "megrendezném" az egész képet, azon is nagy hangsúly van, hogy a fotóalany személyiségéből is sikerüljön elcsípni valamit. Persze szívesen fotóznék Gucci-kampányt is, de leginkább olyan jellegű álmaim vannak, hogy bizonyos ismert embereket, művészeket, akikre nagyon felnézek, lefotózhassam. Például Nick Cave-et vagy Patti Smith-t. Az ilyen ikonikus karakterekhez elég nehéz eljutni, hiszen nekik már nincs szükségük plusz nyilvánosságra, de azért reméljük, nem lehetetlen! Mindemellett a karantén ideje alatt újra visszataláltam a saját, személyesebb fotóprojektekhez is, amiből itthon már tavaly volt is egy kiállításom. Tervben van hamarosan egy másik projektet bemutató kiállítás itthon, illetve szeretnék Londonban is egy bemutatkozó show-t az ilyen jellegű konceptuális munkáimból. A rendezés is egyre jobban csábít, szóval van tervem bőven.
Rendeld meg a GLAMOUR BOOK bookazine-t, ami nem olvasható, nem nézhető az interneten. Printet olvasni az igazi online detox! Itt rendelheted meg a kiadványt!
A magyar divat szereplői egyre sikeresebbek. Olvass róluk!
- Tippelj, mennyit keres Palvin Barbara egy hónapban, de ne legyél félénk!
- Exkluzív: az AERON tervezőjét, Áron Esztert kérdeztük a koppenhágai divathéten
- Elképesztő magyar divatsikerek Tuniszban: tarolt Szegedi Kata és Csalár Bence kollaborációja
- Divat a magyar: Katy Perry is az Abodi márka ruháját viseli