Kihagyhatatlan hangverseny február 7-én a budapesti Zeneakadémián
Három zeneszerző, Stravinsky, Copland és Rachmaninov. Mi a közös bennük? Mindhárman – mint oly sokan mások a 20. században – Amerikában fejezték be földi pályafutásukat. Copland szülei Litvániából emigráltak, Rachmaninov és Stravinsky Oroszországból. Három erős egyéniség, három zenei stílus. Az ő műveik hallhatók a Nemzeti Filharmonikusok február 7-i koncertjén a Zeneakadémián.
Ezeket láttad már?
Stravinsky Pulcinella című balettjét 1920-ban a Gyagilev-féle világhírű balett-társulat mutatta be Párizsban, a díszleteket és jelmezeket Picasso tervezte. A barokk zeneszerző, Pergolesi zenéjét dolgozta át, ezzel kezdődött neo-klasszikus alkotó korszaka.
Aaron Copland a híres jazz-klarinétos, Benny Goodman felkérésére komponálta 1950-ben bemutatott Klarinétversenyét, amelyben jazz-elemek és, ahogy egyik kritikusa írta, "keserédes líraiság" keveredik.
Magyar sztárok is fellépnek Nicki Minaj koncertje előtt Budapesten
Magyar sztárok is fellépnek Nicki Minaj koncertje előtt Budapesten
Rachmaninov vérbeli romantikus zenét írt, nem csak pályája elején, de később, az emigráció után is. Az ő műve is hallható lesz a koncerten.
Ezt a tarka stílus-kaleidoszkópot egy kitűnő svéd klarinétművész, Martin Fröst és egy Ukrajnából indult, Bécsben végzett karmester, Kirill Karabits tárja elénk.
Stravinsky Pulcinella – szvit
Copland Klarinétverseny
Rachmaninov III. szimfónia, a-moll, op. 44
Közreműködik:
• Kirill Karabits karmester
• Martin Fröst klarinét
• Nemzeti Filharmonikus Zenekar