Kortárs műalkotások otthonodban: KÉPEZŐ Galéria jótékonysági aukciója szeptember 30. és október 15. között
Nincs kedved a nyirkos utcán keresztül elzarándokolni kedvenc művészeti gyűjteményedhez? Van egy remek hírünk! A KÉPEZŐ Galéria idén ősszel lehetőséget kínál arra, hogy a kortárs képzőművészet a kiállítóterekből egyenesen az otthonodba kerüljön. Szeptember 30. és október 15. között online aukciót rendeznek, ahol neves hazai művészek alkotásaira licitálhatsz.
Ezeket láttad már?
A KÉPEZŐ Galéria szeptember 30. és október 15. között rendezi meg online jótékonysági aukcióját, ahol neves hazai művészek alkotásai kerülnek kalapács alá. Az aukció bevétele a galéria nonprofit edukációs tevékenységeit támogatja, így egy-egy műalkotás megvásárlásával nemcsak saját otthonodba hozhatod a kortárs képzőművészetet, hanem hozzájárulhatsz a művészet és a fiatalok közötti kapcsolatok elmélyítéséhez is.
Kortárs művészeti séta
Van annál jobb program egy borús őszi délutánon, mint otthonod kényelméből kortárs műalkotásokra licitálni? A város ősszel különös lehetőségeket kínál. Elég csak a Bálna felé sétálnunk, hogy a hazai és nemzetközi művészeti szintér legizgalmasabb galériáival ismerkedjünk meg. A szeptember 26–29. között látogatható BUDAPEST CONTEMPORARY (BCT) kortárs művészeti vásár remek alkalmat kínál arra, hogy kedvenc fővárosi kiállítótereink standjai között bolyongva új impulzusokkal találkozzunk.
A II. kerületi KÉPEZŐ Galéria standja például ígéretes forrása lehet az újfajta ingereknek, ugyanis a BCT-re gondosan szelektált kortárs alkotások mellett ingyenes edukációs programokat is szervez, melyekkel a vásáron, illetve standján megjelenő művek befogadását és értelmezését is segíti. Az esemény végeztével a KÉPEZŐ standján bemutatott képzőművészeti produktumok a galéria szervezésében megvalósuló online aukció keretében kalapács alá kerülnek. Milyen kellemes is lehet az esőkabátot és a meleg zoknit mellőzve, saját életterünkben élvezni kedvenc műalkotásunk vizuális dialógusait!
A képzőművészet sokféleképpen válhat hétköznapjaink részévé, de talán a legközvetlenebb viszonyt akkor tudjuk kialakítani egy alkotással, ha legintimebb élettereinkből szakítunk ki számára egy falnyi felületet. Vajon milyen hatással lehet életünkre egy komplex szellemi tartalommal kidíszített, vakolt tér? Tekintsük át közösen, hogy miért is vásárolnak az emberek műtárgyakat, és kövessük a műtárgypiacról megszerezhető ismeretek morzsáit egészen a KÉPEZŐ Galéria szeptember 30. és október 15. között megvalósuló online jótékonysági aukciójáig!
Különböző célokkal gyűjt az ember műalkotásokat. A szerteágazó indokok között gyakoriak a profánabb megfontolások, melyek a megvásárolt képet, szobrot vagy egyéb természetű művészeti produktumot elsősorban befektetésként kezelik. Jó szemmel, hozzáértéssel és remek időzítéssel kiválasztott alkotás ugyanis biztos passzív befektetési alternatíva lehet, amely azon túl, hogy őrzi a tulajdonos által ráfordított vagyont, kedvező esetben még gyarapítja is azt.
A megfelelő időben felismert tehetség jelentős financiális sikereket hozhat, különösen, ha például a fiatal Vincent van Gogh, Moholy-Nagy László, vagy éppen Keserü Ilona egy-egy festményével találjuk szembe magunkat. A KÉPEZŐ jótékonysági aukcióján árverésre bocsátott műtárgyanyag tele van a magyar képzőművészeti közbeszédben gyakran megforduló, rendszeresen kiállított és értékelt alkotókkal. Horváth Lóczi Judit és Soós Nóra csak kettő az illusztris névsorból.
Természetesen egy műtárgyvásárlás mögött ritkán állnak kizárólag befektetői szándékok. Hiszen ezen alkotások elsősorban szellemi termékek, melyek megfelelő attitűddel életszínvonalnövelő hatásúak lehetnek. A képzőművészet hatása a mentális jólétre tudományosan bizonyított tény, mégis a kultúrafogyasztás csak korlátozott mértékben szivárog be hétköznapjainkba.
Pedig az olyan alkotások, mint a KÉPEZŐ aukcióján kalapács alá kerülő művek, dopamint szabadíthatnak fel az agy örömérzésközpontjában, aminek eredménye nem egy pár másodpercig tartó hook, hanem eredeti gondolatok és érzelmek tömege. Dr. Freund Tamás, magyar neurobiológus, a képzőművészet fogyasztását olyan jótékony hatásokkal is összekötötte, mint a memóriafolyamatok javulása és a tanulás hatékonyságának növelése.
A percre pontosan beosztott munkahetek ütemezett fellélegzései sokszor ellehetetlenítik az ehhez szükséges minőségi programokat (mint például egy kiállítás megtekintése). Ideje hát nemet mondani az Ikea nyomtatott vászonképeire és valódi művészettel megtölteni élettereinket!
Ráadásul önmagad segítése mellett egy jó ügyet is támogathatsz! Az aukcióból befolyt bevétel egésze ugyanis a KÉPEZŐ nonprofit edukációs tevékenységeit támogatja. A KÉPEZŐ Galéria kizárólag edukációs céllal szervezi kiállításait, amelyekhez minden esetben művészet-pedagógiai foglalkozásokat szervez.
Saját kidolgozású oktatási programja során a képzőművészetet eszközként vonja be az iskolások életébe. Féléves komplex tehetséggondozást folytat immár negyedik éve. Mindezt ingyenesen, iskolás csoportok részére teszi. Az ARTcollection 2024, középiskolásoknak szóló, tehetséggondozást célzó divattervezői pályázat az egyik kiemelkedő KÉPEZŐ edukációs projekt, melynek támogatója a GLAMOUR is.
Az online aukcióra 2024. szeptember 30. – 2024. október 15. között kerül sor az Axioart honlapján. Az árverésre bocsátott műalkotások kiemelt válogatása a BUDAPEST CONTEMPORARY (BCT) lesz megtekinthető a KÉPEZŐ standján szeptember 26. és 29. között. A művek között olyan alkotók festményei is szerepelni fognak, mint Könyv Kata, Kun Fruzsina, Horváth Lóczi Judit és Soós Nóra. A KÉPEZŐ Galéria ingyenes edukációs tevékenységet is folytat a BCT-n, felnőtteknek tárlatvezetésekkel, gyerekeknek interaktív foglalkozásokkal készül, melyekkel a hazai és nemzetközi kiállítók beható megismerését, az általuk felvonultatott kortárs művészek befogadását segíti.
Kerülj közelebb a képzőművészethez! Látogass el a KÉPEZŐ Galéria standjára vagy fedezd fel online az aukcióra kerülő alkotásokat a KÉPEZŐ honlapján keresztül!