5 Harry Potter-jelenet, ami nem került be a filmekbe, pedig ott lett volna a helye
J.K. Rowling sok évvel ezelőtt még csak nem is sejtette, hogy Harry Potter karaktere és az őt körülvevő varázslóvilág egyszer az egész világon ismert lesz. Mára már tudjuk, hogy egy nagyszerű filmsorozat is született az írónő regényeiből, melynek megalkotása azonban egyáltalán nem volt olyan egyszerű feladat. Már csak azért sem, mert alaposan meg kellett fontolni, pontosan mi kerül be a filmekbe.
Ezeket láttad már?
A Harry Potter-filmek csodálatos kivitelezését látva abszolút jogosan gondolhatjuk azt, hogy az alkotók számára a legnagyobb kihívást a nem mindennapi látványvilág jelentette. Az igazság viszont az, hogy még annál is nehezebb feladat volt kiválasztani, hogy a meglehetősen terjedelmes regényekből mi kerüljön be a filmekbe. Így pedig mondhatni óhatatlanul kimaradtak olyan jelenetek, amelyeknek ott lett volna a helyük a filmvásznon.
Kviddicsszezon a Főnix rendjében
A filmsorozat ötödik részéből, a Harry Potter és a Főnix Rendjéből teljesen kimaradt a kviddicsszezon, ami már csak azért is nagy kár, mert az a regényben kulcsfontosságú szerepet játszik Ron karakterfejlődése szempontjából. Ugyanis Ron ebben a részben csatlakozott őrzőként a csapathoz, a korábbi kapitányt, Oliver Woodot váltva ez pedig egy óriási lehetőség volt számára, melynek köszönhetően ténylegesen kiléphetett Harry árnyékából.
Marietta Edgecombe karaktere
Az egyik legfurcsább különbség a regények és a filmek között, hogy utóbbiban még csak nem is hallhattunk Mariette Edgecombe karakteréről. Marietta egy hatodéves hollóhátas diák volt, annak a Cho Changnak az egyik barátnője, akibe Harry korábban szerelmes volt. Marietta volt az a karakter, aki elárulta Dumbledore Seregét azáltal, hogy felfedte a létezésüket és a hollétüket Dolores Umbridge előtt.
A filmvásznon viszont - mivel a karakter nem létezik - maga Cho Chang kapta meg azt a hálátlan szerepet, hogy még ha akaratlanul, igazságszérum hatására is, de elárulja Dumbledore Seregét. Ez pedig jelentősen megváltoztatta Harry és Cho kapcsolatának dinamikáját, holott valójában J.K. Rowling úgy alakította Cho szerepét, hogy semmi köze ne legyen az áruláshoz.
S.P.E.W.
A S.P.E.W./M.A.J.O.M., vagyis a Manók Alkotmányos Jogaiért Országos Mozgalom egy olyan szervezet volt, amelyet Hermione alapított a Harry Potter és a Tűz Serlege idején annak érdekében, hogy felhívja a figyelmet arra, mennyire rossz bánásmódban részesülnek a házimanók. Ennek a szervezetnek a kimaradása pedig nemcsak a szép gesztus miatt szomorú, hanem azért is, mert valójában Hermione és Ron első csókjához is jelentősen hozzájárult.
Ugyanis Ron, aki korábban soha nem törődött a manók jogaival, az utolsó regényben kihangsúlyozza, hogy a diákoknak a manók megmentéséért is küzdeniük kell. Ez természetesen Hermione számára is sokat jelent, és nagy szerepet tölt be abban, hogy elcsattanjon közöttük az első csók, ami a filmvásznon már egyáltalán nem olyan romantikusan jelenik meg, mint a regényben.
A Félvér Herceg története
A Félvér Herceg nevével először Harry hatodik évfolyamos bájitalkönyvében találkozhatunk, amelyben egy diák kitűnő alternatív irányokat jegyzett fel a bájitalkészítéshez. A szerző Félvér Hercegnek nevezi magát, és bár a film címében is helyet kap ez a név, mégsem tudjuk meg pontosan, hogy Perselus Piton, aki valójában a Félvér Herceg, miért is lett az. Míg ugyanis a filmben ő maga mindössze annyit mond Harrynek, hogy „én vagyok a Félvér Herceg”, a könyvben ennél sokkal több is kiderült.
A regényből megtudható ugyanis, hogy Piton azért Félvér, mert az édesapja mugli, az édesanyja pedig boszorkány volt, és azért Herceg, mert az édesanyja leánykori családneve Prince volt. Ez pedig tökéletesen rávilágít arra is, hogy Piton karaktere valójában még közelebb áll Harryéhez azáltal, hogy mindkettejüknek vannak mugli felmenői.
Hollóháti Hedvig diadémja
A Harry Potter és a Félvér Herceg című kötet egy pontján Harry sietve elrejti a bájitalkönyvét, és belép A szükség szobájába. Ott talál egy meglehetősen furcsa kombinációt, egy mellszobrot parókával és tiarával, amelyre később vissza is emlékszik, és kiderül, hogy a tiara az utolsó horcrux: Hollóháti Hedvig hiányzó diadémja. A filmváltozatban viszont Harry sajnos soha nem találkozik a tiarával.
Így pedig a film készítői úgy döntöttek, hogy megváltoztatják a cselekményt, és ahelyett, hogy Harry rájönne, hol van Hollóháti Hedvig diadémja - azáltal, hogy korábban látta - inkább úgy jut el a horcruxhoz, hogy ráhangolódáson keresztül érzékeli annak helyét. Vagyis Harrytől az alkotók elvettek egy igazán értékes felismerést, és egyben ez lett az a kihagyott jelenet, ami világszerte a legtöbb rajongó nemtetszését váltotta ki.