Az Emily Párizsban a Szex és New York Instagram-változata
Ezeket láttad már?
A párhuzam a Szex és New Yorkkal nem véletlen, hiszen nemcsak Darren Star kitűnő történetmesélésének lehetünk ismét szemtanúi, hanem a címszereplő Emily irigylésre méltó Chanellel és Off-White-tal tarkított gardróbját nem más, mint a kultsorozat jelmeztervezője, Patricia Field állította össze. Ha pedig a történet kibontakozását vizsgáljuk, akkor talán kevesebb ütős, szókimondó és sokszor igencsak 18 pluszos replikával találkozunk, mint a Szex és New Yorkban, viszont ha elképzelnénk, mi lett volna Carrie-vel, ha Párizsban marad és új utakra evez, akkor elég sok hasonlóságot vélnénk felfedezni közte és Emily között. Emily lehetne Carrie fiatalabb, lendületesebb, optimistább és a digitális világra, különösen a közösségi médiára jóval nyitottabb verziója. Sőt még egy igazságtalanul sármos Mr. Big is a képbe jön, igaz sokkal kedvesebb, pozitívabb kiadásban és talán kevesebb problémával, de bonyodalmakban nem szűkölködő Gabriel formájában.
Azonban Párizsban sem fenékig tejfel az élet, a chicagói Emily új munkahelyén, amit egyébként egy véletlen miatt kapott meg, a szexizmusnak, a bullyingnak és idősebb férfiak kéretlen közeledésének lesz az áldozata, miközben ő is próbálja megtalálni önmagát nemcsak a sokszor igencsak goromba franciák között, hanem úgy általánosan is. Persze rengeteg klisés, előítéletes motívummal is találkozunk a sorozatban, ám ezek a sztereotípiák nem véletlenül léteznek, és egy kis humorral tálalva egészen viccesek is lehetnek, mintsem sértők.
És ha már kliséknél, rózsaszín felhőknél tartunk, valljuk be, ennyi megmérettetés után, mint amit idén már el kellett szenvednünk, megérdemeljük, hogy kicsit elmeneküljünk egy álomvilágba, amit ilyen jól utoljára csak a Gossip Girl tudott a Szex és New York óta elénk tárni. Most már csak azt reméljük, hogy folytatása is lesz, mert ennyi kérdőjellel a végén mégsem hagyhat a Netflix és Lily Collins, aki egyébként a sorozat producere is, minket!