A Rossz versek című film lesz a legjobb gyógyír a két ünnep közötti depressziódra
2014 volt az év, amikor Reisz Gábor a saját maga írta és rendezte filmjében egy zseniális tükröt mutatott a céltalanul bolyongó, fiatal budapestiek kilátástalannak tűnő életének, és 2018 az az év, amikor a számos filmes díjjal kidekorált közel 39 éves rendező bebizonyította, hogy a VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan után is tud nemcsak legalább annyira jót alkotni, mint előző filmje, hanem képes azt jóval felülmúlni második nagyjátékfilmjével, a Rossz versekkel, aminek ezúttal a főszerepét is maga vállalta.
Ezeket láttad már?
A 33 éves reklámfilm-rendező Merthner Tamás magánélete romokban, mert párizsi ösztöndíját töltő barátnője, Anna éppen most szakított vele. Tamás önsajnálatában hazautazik, és a múltjában kezdi keresni a választ arra, hogy a szerelem valóban csak akkor létezik-e, amikor már gyakorlatilag nincs. Mindeközben pedig karrierje akár még szárnyalhatna is, ha Tamás szembe menne az elveivel egy jól fizető reklám rendezése érdekében.
Szinte lehetetlen A VAN-t és a Rossz verseket nem összehasonlítani és egymáshoz szorosan kapcsolódóként tekinteni rá, hiszen még a szereposztásban is visszatér a főhős szüleinek szerepében a zseniális Kovács Zsolt, illetve Takács Katalin.
Ezt kell tudnod az Oscar-díjas Nemes Jeles László új filmjéről: jön a Napszállta
Ezt kell tudnod az Oscar-díjas Nemes Jeles László új filmjéről: jön a Napszállta
Abból is látszik, hogy Reisz igazán érett rendezőként tért vissza első nagyjátékfilmjének rendezése után, hogy a Rossz versek telis tele van apró filmtörténeti utalásokkal, kis húsvéti tojásokkal, ha úgy tetszik, és minden egyes flashback rendkívül részletgazdag, és pont olyan szubjektív, mint amilyen az ember emlékezete tud lenni, főleg lelki válságokban. Magánéleti problémáinak feldolgozása mellett Tamás emlékeiből ébred rá a mai társadalom elveszettségére is, és ezúton kapunk egy rendkívül szubjektív képet Magyarország jelenéről.
A film, ami december 27-től látható országszerte a mozikban valamivel több mint másfélórás pazar szórakoztatást ígér, együtt fogsz sírni, de garantáltan nevetni is a szereplőkkel. A Rossz versek zenéjét is a VAN filmzenekar szerezte, ami ugyebár a VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan filmhez is biztosították a hangulat-aláfestést, és természetesen ennek is tagja Reisz Gábor, akit ezek után már-már polihisztornak kell neveznünk – vagy kontrollmániásnak? -, hiszen egyszerűen mindenben jeleskedik a filmrendezéstől kezdve a színjátszáson át a gitározásig, és mindezt szuperül is csinálja, minden erőlködéstől mentesen.
A film már a torinoi filmfesztivált is elvarázsolta, 4 díjat is bezsebelt, így hát készen áll rá, hogy a magyar közönség is annyira szeresse, mint amennyire mi odáig voltunk érte. A két ünnep között nem is tudunk ennél jobb időtöltést elképzelni!
Nézd meg itt a film előzetesét:
12 éven aluliaknak nem ajánlott!
Bemutató: 2018. december 27.
Forgalmazza a Cirko Film.
Támogatók: Magyar Nemzeti Filmalap, RÉGION DES PAYS DE LA LOIRE, CNC