5 könyv, amit Natalie Portman ajánl neked
Az Oscar-gálán erős üzenettel állt a vörös szőnyegre Natalie Portman, aki kapott is kritikákat, de szerintünk igazán szuper dolog, hogy felhívja a figyelmet arra, hogy a filmvilágban sincs még egyenlőség.
Ezeket láttad már?
Mint tudjuk a színésznő egyáltalán nem az a fajta híresség, aki különösebben szeret a rivaldafényben lenni. A közösségi médiára is csak azért csatlakozott, hogy támogassa a Time`s Up mozgalmat. Natalie Portman azóta is inkább arra próbálja használni a közösségi médiát, hogy fontos ügyekre hívja fel a követői figyelmét. Tudjuk, hogy nagyon jól főz, és azt is, hogy imád olvasni.
A színészi karrierje mellett a pszichológia szakon a Harvardon végzett Natalie Portman sokat olvas, és rengeteg könyvet ajánlott korábban is, és újabban az Instagramon is. Most választottunk öt könyvet a színésznő kedvencei közül, amiket magyarul is olvashatsz:
Ámosz Oz: Júdás
Az izraeli színésznő természetesen sok izraeli szerzőt olvas, az egyértelmű kedvence Ámosz Oz, akit a magyar olvasók jól ismerhetnek, hiszen a legtöbb műve magyarul is megjelent. A Júdás igazi nagyregény, ami egy különleges kapcsolatról szól, ami egy fiatal egyetemista, aki Jézus korát kutatja, és az áruló karióti Júdást, egy magatehetetlen öregember és egy a fiatal fiúnál idősebb, de vonzó nő között szövődik. Az árulás, a megosztottság és természetesen a szerelem van a nagyívű történet középpontjában.
legutóbbi kiadás: Európa, 2016
Nicole Krauss: Nagy palota
Nem csoda, hogy a pszichológus végezettségű Natalie Portman szereti ezt a könyvet, hiszen a szövevényes kontinenseken és különböző korszakokon átívelő történetben nagy-nagy hangsúlyt kapnak a lelki folyamatok. A története egyik fontos szála egyébként 1944-ben éppen Budapesten játszódik. Nagyon érdekes könyv, ami mozaikszerűen építkezik, és tele van nagyon megkapó képekkel és jelenetekkel.
legutóbbi kiadás: Magvető, 2014
11 könyv, amit Reese Witherspoon ajánl és magyarul is elolvashatod
11 könyv, amit Reese Witherspoon ajánl és magyarul is elolvashatod
Virgina Woolf: Hullámok
Egy újabb könyv, ami nagyon is passzol a pszichológus-színésznőhöz. Az ikonikus angol írónő könyve hat szereplő monológjából épül fel, és a kapcsolat az egyes epizódok között viszonylag laza, de nem egyszer kiegészítik, magyarázzák egymást. Woolf költői prózája ebben a könyvében merészkedik talán a legtovább a költészet tájaira. Egy varázslatos szöveg, amihez mindenképpen türelem, és odafigyelés kell, de egy egészen különleges olvasmányélménnyel képes megajándékozni.
legutóbbi kiadása: Aliena, 2015
Sally Rooney: Normális emberek
Az írónő igazi irodalmi szenzációnak számít manapság. A Normális emberek két fiatal bonyolult kapcsolatáról szól, akik egyfolytában kerülgetik egymást, vonzzák és taszítják egymást. Az új generáció fontos regénye két főhőse sodródik egymás mellett, nem tudják, hogy hogyan kellene jól szeretni. Egyrészt végig feszült, de mindemellett elmélyült és gondolkodásra serkentő regény.
21. század Kiadó, 2019
Nathan Englander: Elviselhetetlen gerjedelmek enyhítésére
A színésznő egyik legkedvesebb írója egyértelműen Nathan Englander, akinek minden könyvét olvasta és szereti. A korábban első sorban novellaszerző amerikai írónak az első, és idáig magyarul egyetlen megjelent kötete azonnal feltűnést keltett. Az ortodox zsidó környezetben játszó novellák egészen bizarr alaphelyzeteket vetnek fel, és a meghökkentő sztorikat nem nagyon lehet elfelejteni. A váratlan megoldások izgalmassá teszik a novellákat, csak remélni tudjuk, hogy egyszer Englander újabb könyvei lát majd fantáziát egy hazai kiadó.
legutóbbi kiadás: Ulpius-ház, 2000