Tényleg olyan szörnyű, ha a mellbimbóim is elkísérnek a munkába, és nem bújnak melltartó alá?
Vannak mellbimbóim, neked is vannak mellbimbóid, sőt, bátran és játszi könnyedséggel kimondhatom azt a megkérdőjelezhetetlen tényt, hogy mindannyiunknak vannak mellbimbói. Ez annyira egyértelmű, hogy ezzel nem sok újat mondtam, igaz? Tehát, ha a mellbimbó létezése ennyire természetes, akkor azon sem kellene megrökönyödnünk, ha látunk egyet, ami nem a sajátunk.
Ezeket láttad már?
Sok nő inkább elviseli a melltartóviselet okozta kényelmetlen kellemetlenségeket, minthogy mások ítélkező pillantásaival és beszólásaival kelljen megküzdenie. A nagy kérdés csak az, hogy miért nem lehet a nők tehetségére, képességeire, és tapasztalataira koncentrálni az esetlegesen kikandikáló mellbimbó helyett? Tudtommal, a munkaköri leírásnak nem része a mindennapos melltartóviselet, így állíthatjuk, hogy egy a melleit felszabadító nő is végezheti tökéletesen a feladatát. És ez az, ami igazán számít, nem?
A mellbimbó a nők szabadságának jelképe
A női test cenzúrázása nem újkeletű dolog, ráadásul sajnos számos kultúra a mai napig egy vágykeltő tárgyként tekint a női testre, miközben ez a legnagyobb hülyeség, amit valaha hallottam. Nem kell olyan messzire mennünk ahhoz, hogy a mellekkel kapcsolatos fenntartásokat a saját bőrünkön is megtapasztaljuk, én például számtalan magyar férfitől és nőtől hallottam már a következő mondatokat: „Aki nem vesz fel melltartót, az meg is érdemli, amit kap érte!”, „A melltartó elhagyása egyet jelent a felhívással a keringőre...”. Elnézést kérek, de miért? Miért a nő hibája és megoldandó problémája, ha egy férfi vagy másik nő nem tud megküzdeni egy anyagon keresztül kirajzolódó mellbimbó körvonalával? A melltartómentes életmód nem jelenti azt, hogy a nő tálcán kínálja magát más férfiaknak.
Annak, ha egy nő nem vesz fel melltartót több oka is lehet. (Bármilyen meglepő, nem azért teszi, mert szeretné, ha mások szexuális tárgyként tekintenének rá!) Biztos vagyok benne, hogy minden sorstársam tisztában van azzal, amikor a melltartó elviselhetetlen diszkomfortérzetet okoz. Az ember a pulóvert is leveszi, ha melege van, tehát a melltartótól is megválhat, ha adott esetben véresre sebzi a hátát a kapocs. Persze, van, amikor a melltartó nem kényelmi, hanem esztétikai a kérdés. Vannak ruhák, amelyek egyszerűen nevetségesen rosszul néznek ki melltartóval. Ezek mind valid gondolatok, de van egy valami, ami relevánsabb, mint valaha: a női jogok szabad gyakorlása.
Az, hogy 2023-ban valaki melltartó nélkül lép utcára, az egyenlő azzal, hogy nőként gyakorolja azokat a jogokat, amelyek egyébként a férfiakat is megilletik. A női és férfi mellbimbó között az egyetlen lényegi különbség az, hogy a férfi mellbimbó nem tölt be biológiai funkciókat. A férfiaknak azért van, mert az embriók a terhesség egy későbbi szakaszában differenciálódnak. Tehát első hetekben nincs különbség embrió és embrió között, a hatodik, hetedik hétig ugyanúgy fejlődnek. A biológiai nem kialakulásakor, akár fiú, akár kislány, a mellbimbó már ott van. A férfi mellbimbó a magzati fejlődés maradványa, de ez nem ad okot a férfi és női test jogainak egyenlőtlenségére.
Szerintünk a nap végén a legeslegfontosabb az, hogy mindenki azt viseljen vagy ne viseljen, amihez kedve van. Legyen szó push-up melltartóról, csipkésről, merevítő nélküliről vagy épp szabadon hagyott mellekről – a lényeg, hogy a nő magaért öltözködjön, és ne a normáknak megfelelően. Fontos lenne, hogy társadalomszinten elfogadjuk és komment nélkül hagyjuk a nő döntését arról, hogy melltartóban vagy melltartó nélkül lép utcára. Mert hangsúlyozom: a női testnek több oka van a létezésre a tárgyiasításnál.