12 termék, amitől garantáltan kevésbé izzadsz a hőségben - KIPRÓBÁLTUK
Közeleg a shopping-rajongók kedvenc ünnepe, a GLAMOUR-napok, ahol - többek között - szépségápolási termékek komplett tárháza várja az érdeklődőket, kihagyhatatlan kedvezményekkel. A nyári hőségre való tekintettel összegyűjtöttük a legjobb dezodorokat és izzadásgátlókat, amire most nagy szükség lesz, ugyanis rekordokat döntő meleg napok várnak ránk az idei nyáron is.
Ezeket láttad már?
Az izzadás egy teljesen természetes folyamat, fontos fiziológiai reakció a meleg hőmérsékletre vagy fizikai tevékenységre. Azonban eltekintve attól a ténytől, hogy a méreganyagok kiürítéséhez a verejtékezés egy szükséges testi funkció, az izzadással járó kellemetlen szagok zavaróan lehetnek. Most kipróbáltuk a legjobb termékeket, melyeket a közelgő GLAMOUR-napok alkalmával - július 11-14 között - kedvező áron szerezhetsz be!
Mi az izzadás?
Az izzadás gyakran kellemetlen mellékhatásnak számít, pedig ez a sokszor alulértékelt testi funkció létfontosságú számunkra ahhoz, hogy életben maradjunk és jól teljesítsünk a legforróbb körülmények között is. Az izzadás a meleg hőmérsékletre, a testmozgásra (hipotalamikus izzadás), bizonyos érzelmi helyzetekre (kortikális izzadás), illetve egyes ételek fogyasztására (medulláris izzadás) történő reakció. Általánosságban elmondható, hogy az izzadás a testünk hőszabályozásának módja, így bár zavaró lehet, de az élet szükséges része.
Dezodor vagy izzadásgátló?
A dezodort és az izzadásgátlót ugyanabba a kategóriába sorolják az interneten, illetve a polcokon is egymás mellett kapnak helyet anélkül, hogy bármilyen módon megkülönböztetnék őket. Ideje tiszta vizet önteni a pohárba! Jó, ha tudjuk, mi a különbség közöttük, hogy igényeinknek megfelelően tudjunk választani, hiszen a két terméktípus más- és más hatásspektrumot kínál.
Így működnek a dezodorok
A dezodorok olyan hatóanyagokat tartalmaznak, amelyek elnyelik a kellemetlen szagokért felelős baktériumokat, és lelassítják azok újraképződését. Az antibakteriális összetevők és az illatanyagok csökkentik a baktériumok számát, és a bőrfelszín savas pH értékének növelésével lelassítják a baktériumok növekedését.
Ezeknek a hatékony összetevőknek köszönhetően csökken a testszag kialakulásának lehetősége. Azt azonban fontos tudni, hogy a dezodoroknak nincsen befolyásuk arra, hogy mennyit izzadunk, mert ez teljesen egyéni, és a körülmények is nagyban meghatározzák.
Így működnek az izzadásgátlók
A hagyományos dezodorral ellentétben az izzadásgátlók alumíniumsót tartalmaznak, így azok közvetlenül megakadályozzák az izzadást. Az alumínium-klorohidrát (ACH) vagy az alumínium klorid (AC) elzárja a verejtékmirigyek kivezetőnyílását, így csökkentve az izzadság mennyiségét.
Emellett segíthet csökkenteni a bőrön található baktériumokat is, amelyek a kellemetlen hónaljszaghoz vezetnek. Gyakran tartalmaznak illatanyag komponenst is, így szintén a frissesség érzését adják. Egyes termékek 24, 48, de akár 72 órás védelmet is ígérnek.