Világszerte nőtt a péniszek átlagos hossza, de ne örüljünk annyira
Elsőre talán jól hangozhat az a 24 százalékos növekedés, ami globálisan érinti a férfiak péniszméretét (merev állapotban), a tudósok azonban nincsenek elragadtatva a változástól – na de ne rohanjunk ennyire előre, hiszen mennyi az az annyi, mihez képest, és mégis miből szűrték le ezt a tanulságot?
Ezeket láttad már?
Ami a méretet illeti, 1992 és 2021 között a tudósok szerint 4,8 hüvelykről 6-ra nőtt a pénisz hossza világszerte, vagyis nagyjából 12 centiről 15 centire. A kutatás lényegében egy metaanalízisen alapul, melynek során az 1942 és 2021 között megjelent, összesen 75 különböző tanulmányt vizsgálták át. Ez 55761 férfi péniszméretét tartalmazza, azonban fontos megjegyezni, hogy kizárólag azokat a tanulmányokat vették alapul, ahol a mérést szigorúan tudósok végezték. Ebből pedig világosan az derül ki, hogy 1992 és 2021 között a férfiak péniszmérete nagyjából 3 centit nőtt.
Tudományos magyarázat nincs, elméletek igen
A Stanford, az Emory Egyetem és még egy sor olaszországi egyetem közös kutatócsoportját komolyan aggasztja a jelenség, és bár tudományos magyarázattal egyelőre nem szolgálhatnak, elméletük szerint globális környezeti okok állhatnak a háttérben, miután a pubertáskor jóval hamarabb végbemegy, mint a korábbi generációk esetében. De hatással lehet a megmagyarázhatatlan növekedésre az ülő életmód és az elhízás okozta hormonális változás is.
Míg a péniszméret és a heredaganatban szenvedők száma nőtt, addig a spermiumok száma és a tesztoszteronszint ugyancsak globálisan, de csökkent. Michael Eisenberg, a tanulmány egyik szerzője szerint ez a változás viszonylag rövid időn belül állt be, ami azt jelzi, hogy az emberi testben jóval komolyabb változás megy végbe. Hogy megállapítsák a konkrét okot, és tovább pontosítsák a vizsgálatokat, még időre van szükségük. És persze arról se feledkezzünk meg, hogy a tanulmány 55 000 korábban vizsgált férfit vizsgál, szemben a bolygón élő több milliárd férfival.