Mindenkinek el kell ezt olvasni, akinek piercingje van
A piercing nem olyan régen még extrémnek számított, mára már alig van olyan fiatal, akinek ne lenne legalább egy. Az elterjedéséhez persze nagyban hozzájárult, hogy olyan imádott hírességek is viselik a vörösszőnyegen, mint Rihanna vagy Kate Moss.
Ezeket láttad már?
A jó bennük, hogy gyorsan csináltathat egyet szinte bárki, és nem jelent olyan nagy elköteleződést, mint egy tetoválás, és idővel variálni is lehet a különféle ékszereket. Ez viszont nem jelenti azt, hogy nem kell rá figyelni vagy nem kell ápolni, mivel senki nem szeretne gyulladt fülekkel köldökkel, vagy akár orral mászkálni. Nem csak fájdalmas, de látványnak sem túl szép.
Olvasd el, mire kell figyelned, ha frissen szúrt ékszered van, hogy semmi baj ne történhessen!
Hogyan tisztítsd az új ékszered?
Azokat a piercingeket, amik nem a szádban vannak, egy nap kétszer kell átmosni gyengéd utóápolóval, hogy fertőtlenítsd. Ezt csinálhatod fertőtlenítő kendővel vagy áztatással is. Hajmosásnál mindenképpen figyelj, hogy ne kerüljön az új ékszerhez sampon, és ha végeztél, áztasd be a piercinget, hogy minden szappan maradvány lekerüljön róla.
Az új esküvői őrület: eljegyzési gyűrű helyett bőr alá beültethető piercing!
Az új esküvői őrület: eljegyzési gyűrű helyett bőr alá beültethető piercing!
Mit ne csinálj a vadiúj piercingeddel?
Semmiképpen ne fogd meg piszkos kézzel! Ezen kívül győződj meg róla, hogy minden más is tiszta, amihez hozzáérhet, például az ágyneműd. Ebbe az is beletartozik, hogy a kisállatod ne menjen fel az ágyba, mert a szőre is irritálhatja a gyógyuló bőröd. A legjobb, ha háton alszol, így biztosan nem nyomod össze a bőröd és az ékszert.
Mennyi idő alatt gyógyul be?
Különböző helyeken természetesen eltér a gyógyulási idő. Így például míg a fülcimpádon 6-8 hét alatt gyógyul be az új ékszer helye, feljebb, a porcba szúrtnál akár 6-12 hónapig is eltarthat a gyógyulás.
Mit csinálj, ha túl hamar kiszedted a piercinged és nem tudod visszatenni?
Ne kezd el gyömöszölni otthon az ékszert, a legjobb, ha elmész oda, ahol készítetted. Ott segíteni fognak, mindent lefertőtlenítenek és segítenek visszatenni, így megelőzheted a gyulladást.
Honnan tudod, ha valami nincs rendben az új ékszerrel?
A fertőzést gyakran összekeverik a gyulladással, valójában nagyon ritkán fertőződik el egy új fülbevaló. A fertőzött bőr gyulladt, piros, előfordulhat, hogy kilöki magából az ékszert és forró érintésre. Viszont ha piros a bőröd, az még nem feltétlenül jelenti azt, hogy elfertőződött, lehet, hogy csak túl erős volt a fertőtlenítő, amit használtak, vagy érzékenyebb a bőröd és több időre van szüksége, ameddig befogadja az új ékszert – ez eltarthat akár több hónapig is.