Minden, amit tudni akartál a probiotimukomról - érdemes vagy sem szedni?
A probiotikumok jótékony baktériumokat tartalmaznak, melyek segítnek helyreállítani a helyes bélműködést. Talán a legtöbben még mindig elhanyagolják, de szerencsére egyre többen vagyunk, akik rendszeresen, akár minden nap szedjük. És hogy miért?
Ezeket láttad már?
Az egyik kézenfekvő ok, hogy segít leküzdeni a puffadást. A megfelelő vízmennyiség elfogyasztása mellett probiotikummal is leküzdhető ez a kellemetlen érzés, ha hajlamos vagy rá, vagy ha épp egy kicsit elhanyagoltad a diétád, ez a gyógyszer segít a tested és a bélműködésed gyors helyreállításában. Ennek köszönhető az, hogy bizonyos gyomorproblémáknál orvosok is előszeretettel ajánlják.
Az a jó benne, hogy utazáshoz is magaddal tudod vinni, hiszen kis helyen elfér és nem kell hűtőben tárolni. Ezen kívül számos egyéb problémára is jó választás lehet még ez a táplálékkiegészítő: erősíti az immunrendszert, segít megelőzni a fertőzéseket, csökkentheti a vérnyomást vagy éppen segíthet a laktóz-intolerancia kezelésében. Nem beszélve arról, hogyha épp antibiotikumos kezelést végzel, vagy éppen nemrég lettél túl rajta, akkor feltétlenül érdemes egy nagyobb probiotikumos kúrát végezned, hogy helyreálljon az immunrendszeren.
7 jel, hogy a fogamzásgátlód egyáltlán nem jó a testednek
7 jel, hogy a fogamzásgátlód egyáltlán nem jó a testednek
Mielőtt úgy döntesz, elkezdesz rendszeresen probiotikumot szedni, érdemes lehet konzultálni egy orvossal, hogy a megfelelő terméket válaszd, mivel eltérő lehet, melyik milyen baktériumcsoportot tartalmaz. Túladagolni gyakorlatilag lehetetlen, hiszen a felesleges anyagok távoznak a szervezetből, de azért nem árthat elolvasni a betegtájékoztatót!