Így kezeld a vaginádon azokat a fránya pattanásokat
Most, hogy még mindig tombol a nyár és csatakokban folyik rólunk a víz, fokozottan figyelnünk kell arra, hogy mi történik ODALENT. Az izzadság, a vizes fürdőruhák és a kidörzsölést okozó ruhák mind azt eredményezik, hogy az intim testrészed jobban ki van téve bizonyos problémáknak, mint bármikor máskor az évben. Ha találsz egy piros pöttyöt a szeméremdombodon, az képes azonnal egy őrült Google-keresésbe kergetni, de nyugi, nem minden dudor jelent azonnal valami rosszat, lehet csupán egy pattanásról van szó.
Ezeket láttad már?
A kisebb dudorok teljesen normálisak a vaginádon addig, ameddig nem nőnek az idő előrehaladtával, nem fájnak és nem terjeszkednek tovább. Azok a kisebb púpok, amelyek egy szexuális együttlét, egy új partner esetében jelentkeznek és fájnak, esetleg valamilyen váladék is folyik belőlük, már komolyabb problémáról árulkodhatnak. Ha nem tartoznak a magadon felfedezett kis dudorok ebbe a kategóriába, akkor nem kell aggódnod, csupán pattanásokról van szó, amelyeket viszonylag elég könnyű kezelni.
Egy egészséges vaginának ugyanannyi figyelemre van szüksége, mint bármelyik másik testrészednek, éppen ezért, ha gondosan kezeled az arcodon keletkező pattanásokat, akkor a lábad között felbukkanóknak is ugyanilyen ellátásban kell részesülniük.
Kiakadtak a kommentelők ettől a vaginás videótól, a márka reakciója pedig zseniális volt
Kiakadtak a kommentelők ettől a vaginás videótól, a márka reakciója pedig zseniális volt
De mit is tegyél velük? Fogadd meg ezeket a szakemberek által javasolt tanácsokat, de a legfontosabb, hogy ne ijedj meg!
1. Értsd meg, miért keletkeznek
Úgy tudod a legjobban kezelni a vaginádon jelentkező pattanásokat, ha abbahagysz minden olyan tevékenységet, ami előidézheti a keletkezésüket. Ha olyankor szaporodnak el a szeméremdombodon a patik, miután borotválod, gyantázod, új fürdetőt használtál vagy sokat izzadtál, akkor ezek lehetnek az okai. Ha olyan intimmosakodót használsz, ami nem megfelelő pH-értékű, az szintén felboríthatja az intimzónád működését. A vaginák egészséges pH-értéke 3,5 és 4,5 közé tehető, ezért igyekezz olyan mosakodót választani, aminek az értéke ezek között van, az antibakteriális fürdetők pH-ja nagyon magas, akár 9, 10 is lehet, úgyhogy azoktól inkább tartsd magad távol.
2. Fogj egy tükröt
Jobban meg kell ismerkednek a saját vagináddal, úgyhogy fogj egy tükröt és kicsit nézegesd. Elég nehéz megkülönböztetni a pattanást a benőtt szőrtől, a cisztától vagy a szemölcstől. Ebben lehet segítségedre egy tükör, amivel jobban megvizsgálhatod a dudort. Ha még így sem tudod eldönteni, hogy mi lehet, akkor mindenképpen keresd fel a nőgyógyászodat.
3. Soha ne nyomd ki a vaginádon a pattanásokat
Ez ugye érvényes minden pattanásra (persze ennek is megvan a megfelelő kezelési módja), de fokozottan ügyelned kell, hogy a vaginád környékén jelentkező pattanásokat ne nyomogasd. Ha nem jársz el helyesen, akkor sokkal nagyobb galibát is okozhatsz magadnak egy egyszerű kis pattanással, hiszen nagyon speciális és érzékeny a bőr odalent.
Rossz hírünk van: sajnos baromi rossz ötlet a tengerparton szexelni
Rossz hírünk van: sajnos baromi rossz ötlet a tengerparton szexelni
4. Tartsd szárazon
Az egyik leggyakoribb pattanásokozó az izzadság, úgyhogy mondj le egy időre a jóganadrágokról és a vizes fürdőruhákról – legalább addig, ameddig megoldódik a helyzet. Ha mégis sportolásra, úszásra kerül a sor, akkor igyekezz minél hamarabb megszabadulni a nedves ruháidtól és szárazra törülni a megtisztított felületet.
5. Óvatosan a szőrtelenítéssel
Ha fazonírozol vagy teljesen szőrtelenítesz odalent, fontos, hogy helyesen csináld. Megelőzésképpen jó, ha teljesen megszabadulsz azoktól a szőrszálaktól, amelyek benövést és ezáltal pattanásokat okoznak. Ha a borotválás mellett döntesz, akkor használj borotválókrémet a szappan és víz helyett, a lézeres szőrtelenítés azonban örökre megszabadít a fekete, erős szőrszálaktól. Ha gyantázásra készülsz, akkor előtte iktass be egy hámlasztást, ami megelőzi a szőrbenövéseket. Egy másik nagyon fontos tudnivaló, hogy minden olyan eszközt, amit használsz napi rendszerességgel a bőrödön, tisztán tarts. A fürdőszoba igazi rezervátum a baciknak, úgyhogy nagyon fontos, hogy hetente cseréld a fürdőkellékeidet.
6. Figyelj rá, hogy milyen terméket használsz
Fontos, hogy tudd mivel mosakodsz, mert vannak olyan termékek, amelyek nem bőrbarát pH-értékűek. Kerüld az olyan termékeket, amelyeknek az összetevői között találsz szulfátokat, glicerint, parabént, ftalátokat, glutént, szóját vagy fehérjét, és olyanokat használj inkább, amelyek természetes anyagokból készülnek. Ne használj semmilyen arcra való pattanáskrémet sem, mert csak hidratálni fogja a pattanás környékét és felbőszíti a problémát.
Most akkor szex előtt, vagy utána kell pisilni? Tisztázzuk!
Most akkor szex előtt, vagy utána kell pisilni? Tisztázzuk!
7. Próbáld ki a benzoil peroxidot
Ha dudorokról van szó, akkor a benzoil peroxid a legjobb barátod. A pattanásokra remek gyógyír a benzoil peroxidot tartalmazó gyógyszeres mosakodók. Ha érzékeny a bőröd, akkor olyan típusút válassz, ami 5%-nál kevesebb benzoil peroxidot tartalmaz. Ezek a termékek borotválás előtt is használhatók, csak arra ügyelj, hogy az intim részed külső felületét tisztítsd vele, az ajkak alatt csak akkor használd, ha az orvosod is ezt tanácsolja.
8. Használj meleg borogatást
Azokra a gonosz, fájdalmas, húzódó cisztaszerű rohadékokra használj meleg borogatást, ami segít az irritáció csökkentésében. Eleinte pár napig borogasd melegvizes törölközővel, ha ez sem segít és tovább nő a pattanás, akkor keress fel egy bőrgyógyászt vagy nőgyógyászt. Ha kiütéseid vagy lázad lesz, akkor is feltétlenül menj el orvoshoz.
9. Próbáld ki a kortizont
A nagyon súlyos arcpattanásokra szoktak felírni kortizoninjekciót, de a bikinivonaladon is hasznos lehet. Ha hirtelen kell segítség, akkor menj el a bőgyógyászodhoz, aki egy kortizoninjekcióval elviselhetőbbé teheti a kiütött terület érzését.
10. Tudd mikor kell elmenned a nőgyógyászhoz
Ha végigcsináltad az eddig felsorolt lépéseket, tisztán és szárazon tartottad a területet, de a pattanás továbbra sem akar elmúlni, akkor orvoshoz kell fordulni. Ha állandóan visszatérnek, akkor érdemes beszélned a nőgyógyászoddal, és rendesen kivizsgáltatni magad, mert lehet, hogy egy szexuális úton terjedő betegségről van szó. De még ha nem is ilyen komoly a helyzet, az orvosod akkor is adhat tanácsot a pattanások kezelésére.