Ez történik pontosan, amikor eltörik a pénisz
Gondoltad volna, hogy még a pénisz is képes eltörni? Bár nincsenek benne csontok, ha merev, és közben hirtelen, erőteljesen meghajlik, az bizony komoly következményekkel járhat. Persze csak úgy nem törhet el, a szexuális együttlétek során viszont neked is érdemes bizonyos dolgokra figyelned, hogy a partnered ne kerüljön ebbe a kellemetlen helyzetbe.
Ezeket láttad már?
A pénisz eltörése szerencsére viszonylag ritka problémának számít, de ettől még jó óvatosnak lenni - vad visszafogottan vadulni. Ha pedig erre sor kerül, az bizony egy komoly vészhelyzetet teremt, és azonnal orvoshoz kell vele fordulni. Pontosan ezért fontos, ha te is tudod, hogyan előzhető meg, vagy ha már megtörtént a baj, mi az, amit megtehetsz azért, hogy a partnered minél előbb segítséget kapjon.
Mi az a pénisztörés?
Mivel a péniszben valójában nincsen csont, nyilván nem szokványos törésről van szó. Ha viszont meggörbül vagy ütés éri, miközben merev állapotában van, ettől függetlenül képes eltörni: a pénisznek két oszlopa van, amelyek szivacsszerűek, és ha megtelnek vérrel, megkeményítik a péniszt. Ezeket az oszlopokat a tunica albuginea nevű védőréteg fedi. Amikor ez a védőréteg felszakad, akkor beszélhetünk a pénisz töréséről, ami borzasztóan kellemetlen és fájdalmas tud lenni.
Milyen tünetekről ismerhető fel?
A pénisztörés gyakran pattanó vagy reccsenő hanggal jár. A férfi abban a pillanatban extrém fájdalmat érezhet, ami hamarosan megszűnhet, vagy tovább is tarthat. Az erekció azonnal megszűnik, majd a péniszen zúzódások és duzzanat jelenik meg a bőr alatti vér felhalmozódása miatt. Ami pedig talán a legijesztőbb, hogy a vizeletben és a pénisz csúcsán is vér jelentkezhet. Ezek közül a tünetek közül legtöbbször több is jelentkezik, és ha ez megtörténik, mielőbb orvoshoz kell fordulni.
Mi okozhatja?
A pénisztörést alapvetően tompa erő okozza, amikor a felálló pénisz valami keményhez ütközik és meggörbül. Ennek leggyakoribb okai az olyan heves szexuális együttlétek (főleg extrémebb, veszélyes szexpózok esetében), amelyek során a férfi pénisze akaratlanul is nekiütközik a partner végbélnyílása és a gát- vagy medencecsontja közötti területnek.
De lehet még szó túl erős maszturbációról, sőt olyan esetek is előfordultak, amikor a sötétség miatt falnak vagy ajtónak csapódott a pénisz. Bár idehaza aligha találkozhatunk vele, a Közel-Keleten közismert egy olyan módszer is, a Taqaandan, amelyet a pénisz alakjának vagy méretének megváltoztatására használnak - ezzel azonban még kísérletezni sem érdemes, ugyanis szintén pénisztörést okozhat.
És ha már megtörtént a baj?
A pénisztörést jelenleg a leggyakrabban műtéttel kezelik, amely során helyreállítják a sérült területet. Bár ezek az eljárások - különösen, ha a betegek egyből orvoshoz fordulnak vele - általában jól működnek, ugyanakkor kockázatokkal is jár (a pénisz meggörbülhet, vizelési problémák jelentkezhetnek, vagy magának az erekciónak az elérése is nehézkes lehet), és egyáltalán nem biztos, hogy a pénisz ugyanolyan jól tud funkcionálni, mint korábban. Pontosan ezért is olyan fontos inkább megelőzni a bajt, és még a legszenvedélyesebb együttléteknél is ügyelni a pénisz épségére.
Forrás: my.clevelandclinic.org