Van elfogadható szám, amennyiben a szexuális partnerekről van szó?
A legtöbb embernek van múltja, de vannak, akik ezt szeretnék kitörölni, elfelejteni, nem megtörténtté tenni. Sajnos – vagy szerencsére, kinek hogy – ez nem lehetséges, így két dolog marad: vagy nem veszünk róla tudomást, és tabut csinálunk belőle, vagy megpróbáljuk elfogadni.
Ezeket láttad már?
A múltad hozzád tartozik, attól is formálódtál azzá, aki ma vagy, szóval szerencsésebb, ha minderről – amennyiben mindkét fél igényli – lehet nyíltan beszélni. Azzal együtt, hogy ennek a múltnak része lehet a természetes kíváncsiság, bőven beleférhetnek hibák, rossz döntések is – mindezekért viszont, ha nem ártottál vele másnak, nem tartozol magyarázattal senkinek, és senki nem formálhat jogot arra, hogy nálad jobban tudja, a te életedben, számodra egy adott helyzetben mi férhet bele és mi nem. A kapcsolataink pedig alapvetően az elfogadásról kellene, hogy szóljanak, szóval ezekben a viszonyokban végképp nincs helye ítélkezésnek, a másik döntései, viselkedése minősítésének.
Ha mégis olyan partner mellett találnád magad, aki úgy teszi fel neked ezt a kérdést, hogy valójában nem a válaszod érdekli, csak az, hogy az beleesik-e az általa elfogadhatónak vélt tartományba, akkor még a válasz előtt érdemes lehet megkérdezni, miért fontos ez számára – így azt is megtudhatod, miért érez zavarónak, ijesztőnek bizonyos dolgokat, és mi az, amivel foglalkoznotok kellene. Hiszen azon, ami történt, nyilvánvalóan nem lehetséges már változtatni, de azon lehet folyamatosan finomítani, ahogy ezt feldolgozzátok, ahogy a témához és egymáshoz álltok.
Miért érdekli annyira a fiúkat, hogy a lányok hány pasival fekszenek le?
Miért érdekli annyira a fiúkat, hogy a lányok hány pasival fekszenek le?
Van olyan, hogy elfogadott szám?
Persze. Az összes az, ami megfelel annak, akiről szó van.
Lehet olyan, hogy valaki úgy érzi, neki valami már túl sok, vagy túl kevés, de azért alapvetően ezek csak számok. Nem feltétlenül írják le egy ember hozzáállását, aktuális élethelyzetét, viszonyulását stb., és ha leírnák, sem tartozna érte senki magyarázattal – mindannyian mások vagyunk, és mástól, máshogy érezzük jól magunkat, ráadásul általában az emberek szexualitása sem állandó, hanem változik az évek során. Ha már felmerül az igény, hogy nyilvántartsuk ezeket a számokat, akkor azt olyan emberrel lehet érdemes megbeszélni, aki ezeket a különbségeket, változásokat képes tiszteletben tartani.
A cikk a Yelon közreműködésével készült. Ha szívesen olvasnál még szexről, kapcsolatokról, a tested működéséről, látogass el a weboldalukra! A Yelon egy anonim chatet is működtet, ahol a 10–18 évesek saját kérdéseiket tehetik fel szakembereknek, és bármiről beszélgethetnek, ami érdekli őket.