Végre kiderült: Ilyen gyakran kell kicserélned a konyhai szivacsot
Szeretsz otthon főzni és figyelsz arra is, hogy egészséges alapanyagokat használj? Ez mind szuper dolog, de mennyire ügyelsz a konyhád tisztaságára? A konyhai mosogatószivacsok káros baktériummal vannak tele, amik veszélyt jelenthetnek számodra. A kutatók németországi háztartások 14 szivacsát elemezték és megdöbbentő módon 362 különböző típusú baktériumot azonosítottak.
Ezeket láttad már?
Egy átlagos szivacs baktériummennyisége még a WC-ülőkén található mennyiséget is meghaladja. A rengeteg baktérium közül sok az emberre is veszélyes, megbetegíthet.
A baktériumok a szivacson landolnak. Bár sok közülük ártalmatlan, ha gyengébb az immunrendszered, gyomorpanaszokat eredményezhetnek.
Mit tehetsz, hogy ne légy kitéve veszélynek? Az első fontos lépés, hogy rendszeresen tisztítsd a szivacsot. A szivacson lévő baktériumok, élesztők és penészek inaktiválásának leghatékonyabb módja, ha benedvesíted a szivacsot, majd kb. egy percre mikrohullámú sütőbe helyezed.
Ha nincs mikrohullámú sütőd, vagy a súrolószivacs fémszálakat is tartalmaz, a mosogatógép is elvégzi ezt a műveletet. További megoldás az is, ha a szivacsot citromlébe és ionmentesített vízbe, esetleg fehér ecetbe áztatod éjszakára, majd a levegőn szárítod.
Ezekkel az eljárásokkal, vagyis megfelelő ápolással nagyjából egy hónapig érdemes használnod egy szivacsot. Ha azonban már korábban kellemetlen szagúnak érzed a szivacsot, azonnal dobd a szemetesbe.