Ezért hagyd ki te is az éjféli csókot szilveszterkor
Még mindig teljes lendülettel tart az ünnepi szezon, ha pedig tervező típus vagy, talán már azon gondolkozol, hogy kivel fogsz csókolózni szilveszterkor. De biztos, hogy erre szükséged van? Nem mindegy ugyanis, hogy önszántadból vagy az elvárások miatt léped meg...
Ezeket láttad már?
A szilveszteri csókolózás hagyománya mindig is azt éreztette velünk, hogy bizony meg kell tennünk, még akkor is, ha alapvetően nem is vágyunk rá, sőt gyakran csak látszatra olyan romantikus, mint valójában. Az újév régóta várt - és néha rettegett - megünneplése pedig a párkapcsolati szorongásokat is előhozhatja azoknál, akik mindent megtennének azért, hogy éjfélkor kapjanak egy csókot. Átkozott társadalmi és személyes nyomás, nemde?
Az éjféli csók hagyománya mindenütt jelen van
Még ha a barátok, a szülők vagy egy családtagod most épp nem is vájkál a magánéletedben, a szilveszteri csókolózás hagyományával mindenütt találkozhatunk. Az egyik első film, amelyben szilveszteri csókot láthattunk, az 1938-as Holiday volt. Szóval igen, a hagyomány már jó ideje létezik, és minden bizonnyal még hosszú évekig velünk is marad.
Gondoljunk csak arra, hogy a Harry és Sally című romantikus vígjáték csúcspontja egy szilveszteri partin játszódik, amikor Billy Crystal szerelmet vall Meg Ryannek, majd magához húzza őt: így születik meg az egyik legikonikusabb filmes csók. Zac Efront pedig Vanessa Hudgensszel és Michelle Pfeifferrel is láthattuk szilveszteri jelenetekben, sőt, még Don Corleone, vagyis Marlon Brando is megcsókolta a testvérét szilveszterkor A keresztapa második részében.
Miért csókolózunk egyáltalán éjfélkor?
A hiedelmek szerint amit szilveszterkor teszünk, az befolyásolhatja a következő év kimenetelét. Az angolok és a németek pedig úgy vélték, hogy minden azon múlik, hogy kivel kerülsz kapcsolatba, egészen pontosan: kivel csókolózol. A 19. század vége előtt azonban ez egyáltalán nem volt szokás. A szilveszteri csók egyik legkorábbi említése egy 1863-as New York Times cikkben volt látható, amely a németek újévi ünnepléséről szólt, és valószínűleg onnan terjedt el a hagyomány.
De vajon mi lehet ez a megszállottság az éjfélt illetően? Nos, mielőtt a szilveszteri bulizás népszerűvé vált, egyesek a naptárváltás előtt harangoztak. A 19. század végén azonban az órák szélesebb körű elterjedése miatt kialakult az éjféli ünneplés vágya, így egyre többen kezdtek el pontosan abban a pillanatban ünnepelni, amikor az újév beköszöntött. Ezt viszont minden évben sok millióan csókolózás nélkül teszik, amitől annyi biztos, hogy egyáltalán nem lesznek kevesebbek.
Ne akarj mindenáron éjféli csókot
Ha kapsz egy igazi, szívből jövő csókot szilveszterkor, az nagyon jó érzés tud lenni. De nem mindenki kapja meg a hőn áhított csókot, mikor az óra éjfélt üt és az új év elkezdődik. Egyszerűen képtelenség is lenne, hogy mindannyiunknak sikerüljön, ezért sokan hihetetlenül magányosnak érezhetik magukat, ha nincs kit megcsókolniuk, vagy nem lehetnek együtt azzal, akit szeretnek. Ne feledd, ez egykoron még nem is volt nagy dolog, és most is jobb kivárni - dátumtól függetlenül is - egy őszinte, igaz csókot, mint akárkit megcsókolni éjfélkor szimplán azért, mert hagyomány.
Forrás: womenshealthmag.com