Merjünk őszintén beszélni a roma fiatalokat érintő problémákról
Egy rendkívül fontos témával jelentkezik a Romaként. podcast következő epizódja. Iváncsik Fannival, Kovács Dezdemónával és Lakatos Ezékiellel, a roma fiatalokat érintő problémákról beszélget Horváth Zsolt, a Romaversitas Alapítvány kommunikációs munkatársa.
Ezeket láttad már?
A Romaként. podcast új része ismét különleges témát tartogat. Mennyire okoz kihívást ma egy fiatalnak romaként sikereket elérni? Milyen lehetőségei vannak? Hogyan kaphat segítséget? Ehhez és más hasonló kérdésekre is választ kap az, aki megnézi az új részt.
Társadalmi és közösségi szerepvállalás erősítése
A GLAMOUR Women of the Year esemény egyik legfontosabb elismerése Az év hősnője díj, melyet nem az olvasók, hanem a GLAMOUR magazin szerkesztői adnak valamilyen fontos társadalmi tevékenységet képviselő szervezetnek vagy személynek. Március 21-én a GLAMOUR Women of the Year gálán, a Romaversitas Alapítvány veheti majd át az elismerést. Az alapítvány képviselői hisznek abban, hogy a roma emancipációs mozgalmuk alapja és mozgatórugója az erős értelmiségi réteg, amely képes közösségeik érdekeit a legkülönbözőképpen képviselni, és a róluk szóló narratívákat formálni. Azért dolgoznak, hogy a diákjaik kibontakoztathassák a képességeiket, és lehetőségük legyen társadalmi és közösségi szerepvállalásuk erősítésére.
Egy program, ami rengeteg lehetőséget rejt
Az Irány az aktivizmus! programjukban résztvevők nem csak olyan tudáshoz juthatnak, melyet nem kapnak meg a formális oktatásban, de saját maguk által szervezett csapatmunka eredményeként más fiatalok körében és a szélesebb nyilvánosságban is formálhatják a romákkal és kisebbségekkel kapcsolatos narratívákat. A program célja a résztvevők tudásának és készségeinek bővítése az emberi és kisebbségi jogok ismerete és gyakorlása terén, a közösségeik iránt való elkötelezett, aktív társadalmi szerepvállalás megerősítése.
További céljuk, hogy a résztvevők workshopok keretében a saját közösségeikhez is eljuttassák a megszerzett tudást. Olyan témákat dolgoznak fel, mint az emberi jogi mozgalmak és a magyarországi roma aktivizmus története, az Európai Unió és Magyarország anti-diszkriminációs jogi keretrendszere, fellépési lehetőségek emberi jogi jogsértések és diszkriminációs esetek ellen, emberi és kisebbségi jogi kampányok. Februártól pedig egy online kampányon, a 2024 áprilisában megrendezésre kerülő Roma Történelmi Hónapon dolgoznak közösen, hogy minél többen megismerjék roma aktivisták, művészek és közéleti szereplők munkásságát a résztvevők elbeszélésében.