Tényleg boldogabban azok a párok, akik nem posztolnak az Instagramra?
A két oldal kiélezettebb mint valaha. Egyes párok úgy gondolják, az Instagram lehet a szerelmük albuma, és előszeretettel osztanak meg közös tartalmakat, mások viszont a magánéletük kiárusításának élik meg a szerelmes posztokat. De van igazság valamelyik nézetben?
Ezeket láttad már?
Nemrég egy páros hölgy tagja veszekedni kezdett a szerelmével, mert az soha nem posztol róla a közösségi médiában. Ekkor is inkább a környezetet fotózta, arról tett ki egy bejegyzést, de szerelméről, kapcsolatáról egyet sem. Majd a nő rávette, hogy róla is tegyen közzé egy képet, a férfi pedig gúnyosan odavágta, hogy mostmár tudják a követői is, hogy létezik. Ekkora áldozat lenne a posztolás? Vagy a nő várt túl sokat, és ez nem is szabadna, hogy tényező legyen?
Nincs poszt, nincs szerelem?
2024 egyik legnagyobb problémája, hogy azt gondoljuk, ami nincs jelen az interneten, az nem létezik. Ha csupán elvekről, meggyőződésekről posztolunk a nagyvilágnak, de nem mutatjuk meg magunkat, a kapcsolatunkat, hogy mit ettünk, vagy merre utaztunk, kevésbé van esélyünk a népszerűségre.
De vajon melyik a jobb megoldás, és mire utalhat a túl sok, vagy túl kevés szerelmes fotó? Mára uralkodó lett az a nézet, hogy azok a párok, akik nem teszik a kirakatba a szerelmüket, sokkal boldogabbak. De biztos ez? A boldog fotók pedig sosem jelenhetnek meg azért, mert az ember túlcsordul a szeretettől, csak a hibákat rejtegethetjük vele?
Sokan nem is mernek posztolni
Egyes emberek egyszerűen nem mernek posztolni a párkapcsolatukról. Úgy érzik, ezzel ugyanis tálcán kínálják másoknak az elérhetőséget a partnerükhöz, és ezt nem szeretnék megkockáztatni. Ha valaki ilyen félelmek miatt marad távol a közösségi médiától, akkor talán itt az ideje átbeszélni a partnerrel, hogy hányadán állnak a bizalommal.
Az Instagram ugyanis remek játszótér lehet a kapcsolatok építésére, szavak nélkül, egy-egy emojival is nyitott a lehetőség az ismerkedésre. Ám ha úgy érzed, a párod élne is ezzel a funkcióval, akkor talán nem az oldallal van a probléma, ezek a forgatókönyvek egy-egy szórakozóhelyen, vagy a munkahelyen is lejátszódhatnak. Nem rejtheted el a párodat a végtelenségig, és nem is tilthatod el az emberektől.
Biztosan nem élik meg a jelent
Sokan hajlamosak rosszallóan nézni azokra, akik aktívan használják a közösségi oldalakat. Úgy gondolják, ezek a “magamutogató” párok valószínűleg rossz kapcsolatban élnek, hiszen képtelenek élvezni a jelent. Pedig valljuk be, ez az egyik legrosszabb ellenérv.
Ma már fél perc is elég, hogy elkészüljön egy profikat is megszégyenítő fotó, közzétenni, pedig nagyjából ugyanennyi idő kell. Egy 5 napos romantikus utazásból nem vesz el túl sok időt 2 perc posztolás, valószínűleg ettől még megélhetik a kapcsolat tagjai az élményeket is.
Kirakatba kell tenni a problémákat is?
Az ellentábor sokszor hangoztatja azt is, hogy akkor lenne normális a szerelmes fotók közzététele, ha a problémákat, nehéz helyzeteket ugyanúgy vállalnák ország-világ előtt, mert a széppel és a jóval hencegni bizony könnyű. Már a felvetés is rámutat, hogy nem a párok gondolkodásában van a hiba. Ugyanis mindenkinek, aki közösségi médiát használ, tisztában kell lennie azzal, hogy minden párkapcsolatban vannak szebb és nehezebb napok.
Ha valaki 3 vidám kép után nem tesz ki egy veszekedős reels-t, az nem azt jelenti, hogy becsapják az embereket. Nem kell a közösségi média ahhoz, hogy az ember a legjobb oldalát akarja mutatni. Elég egy esemény, amelyen valaki a párjával vesz részt, valószínűleg ott sem mindenki előtt rendez majd jelenetet, ha problémája van. Akkor az Instagramon miért tenné?
Mások visszaigazolására szomjaznak
Ez az érv sok esetben igaz is lehet, de ez szintén nem a Facebook és az Instagram hibája. Egyes embereknek nélkülözhetetlen mások visszaigazolása, az állandó bíztatás, kedvesség. De ezek a személyek nem csupán az interneten, a való életben is az ilyen helyzeteket és barátokat, ismerősöket keresik.
Szomjaznak a szép szavakra, amelyben méltatják, mennyire jó az új ruhájuk, milyen irigylésre méltó a munkájuk, és mennyire szerencsések a társukkal. Csupán a platform változik, de az alapvető hozzáállás nem. Ezen kívül, az esetek nagy százalékában nem azért szomjazzák ezek az emberek a visszaigazolást, mert egyébként nem boldogok a kapcsolatukban. Ez teljesen független ettől, egyszerűen ilyen a személyiségük, és ezek az igényeik.
“Mi nem akarunk bizonygatni!”
Ez a bűvös mondat is rengetegszer elhangzik, vannak, akik a posztokat görcsös bizonyításnak tartják. Pedig sok esetben erről szó nincs. Ennél sokkal hamarabb szerepel a listán a népszerűségre, vagy a szeretetre, elismerésre való éhség. A legtöbben nem azt szeretnék bebizonyítani a szerelmes fotókkal, hogy az ő kapcsolatuk százszázalékosan tökéletes, és a nagy könyvbe illik. Inkább az én-márka építésének egyik eszköze, ahogyan a reggeli fancy kávé, az edzőtermi bejelentkezés, a koncert karszalagjának letotózása, és a csajos este koktéljairól készült Reels is.
Általános boldogság
Sok kutatás kimutatta már, hogy azok az emberek, akik nem lógnak annyit a közösségi oldalakon, általában boldogabbak. De itt is az általában szó a legfontosabb a mondatban. Vannak ugyanis olyan emberek, akik nem tudnak, és nem is szeretnének ezek a platformok nélkül élni. Akinek fontos, hogy milyen intenzitással és mélységben engedi be a követőit az életébe, annak nem lesz megfelelő egy olyan párkapcsolat, ahol a másik nem szeretne megjelenni az interneten.
Léteznek persze sikersztorik kompromisszumokkal, de nem akkor lesz boldogtalan a kapcsolat, ha sokszor tesznek közzé róla képeket, hanem akkor, ha képtelenek megegyezni abban, melyik a helyes nézet.
Ki mondja meg, mi a helyes?
Azt mondani, hogy megőrzöd a magánéleted, nem mutatod meg a párod, és fenntartasz egyfajta titokzatosságot, ma sokkal menőbb, mint beismerni, hogy a lájkok igenis jobb kedve tudnak deríteni, és jól esik pár percre népszerűnek érezni magadat. Pedig utóbbival sincsen semmi gond, sőt. Ha elég 10 like ahhoz, hogy szebb legyen a napod, ne mondj le róla, csak mert mások mit gondolnak!
Viszont készülj fel arra, hogy valószínűleg nem fog mindenkinek tetszeni, amit csinálsz, de ez nem is baj. Sose a közösségi médiát alapozz, amikor a kapcsolatodat kell elemezned, vagy arról döntened, jó párost alkottok-e. Persze, amikor a párod rengeteg embert kedvel és követ az ellenkező nem képviselői közül, és inkább tűnik rejtegetésnek a nagy csend, az más megoldásokat kíván, de amíg nincs erről szó, addig a legfontosabb az, hogy ti ketten egyetértsetek, hogyan menedzselitek az életetek ezen területét.