Önfeledt együttlétre vágysz intim bajok nélkül? Így előzheted meg a hüvelyfertőzést! (x)
Fizetett egyedi tartalom
Ha elkapsz egy hüvelyfertőzést, akkor bizony egy időre le kell mondanod a szenvedélyes ágyjelenetekről annak érdekében, hogy hamarabb meggyógyulj, és a pasidnak se add át a fertőzést (aztán ő neked vissza). Éppen ezért a legjobb stratégia, amit követhetsz, az a hüvelyfertőzés megelőzése.
Ezeket láttad már?
Milyen állapotok boríthatják fel a hüvelyflórádat?
Most leginkább a szervezetben zajló változásokra térünk ki, ezeket tudod a leginkább nyomon követni. De természetesen ez nem zárja ki a kívülről érkező baktériumokat sem, amelyek szintén zűrökhöz vezethetnek.
Élethelyzetek, amikor fokozottan számíthatsz hüvelyfertőzésre…
• Terhesség idején óriási hormonális változások zajlanak a női szervezetben, így a hüvelyflórára is hatással lehet az áldott állapot. Várandósság alatt tehát fokozottan kell figyelni a megelőzésre, mert a hüvelyfertőzés akár a babát is veszélyeztetheti: elhanyagolt esetben a méh üregébe terjedve koraszülést idézhet elő.
• A menstruációs időszak szintén jelentős hormonális változással jár, és helytelen tisztálkodással ötvözve a hüvelyflóra egyensúlya is könnyebben elbillenhet, kiváltva a gyulladásos tüneteket.
• Az elhúzódó stresszes állapot olyan hormonok felszabadulásához vezethet a szervezetben, amelyek gyengítik az immunrendszer működését.
• Az antibiotikum-kúrával járó betegségek esetén (pl. légúti fertőzés, tüdőgyulladás, bakteriális fertőzés stb.) tudnod kell, hogy ezek a gyógyszerek általában széles spektrumúak, így nemcsak a légúti fertőzésedet okozó kórokozókat ölik meg, de a hüvely normál flóráját adó baktériumokat is pusztítják.
• Bizonyos krónikus betegségek esetében – így a cukorbetegeknél például – még könnyebben felborulhat a hüvelyi egyensúly, így nagyobb a hajlam a fertőzés megjelenésére, kiújulására is.
Mit tehetsz, hogy elkerüld a hüvelyfertőzést?
Először is legyél tudatában annak, hogy a hüvelyed normál flóráját mintegy 4-500 féle baktérium és gomba alkotja, ezek egyensúlya tartja fenn az egészséges működését. Ha ez az egyensúly valamiért elbillen a gombák vagy a baktériumok javára, akkor alakul ki bakteriális vaginózis vagy hüvelygomba.
Ezeket tartsd szem előtt a mindennapokban…
• Tartsd be az alap higiéniás szabályokat a tisztálkodás, törülközés, szőrtelenítés és wc-használat közben, illetve fokozott figyelemmel tisztálkodj a menstruáció idején. Viszont a hüvelyöblítést kerüld, mert több kárt okoz, mint hasznot!
• Ha antibiotikumot kell szedned, érdemes mellé hüvelyi probiotikumot is használni. Ez ugyanis a hüvelyben megtalálható Lactobacillusokat tartalmaz. Így elkerülheted, hogy az antibiotikum nagy pusztítást végezzen a hüvelyflórában. Használhatod menstruációt követően is megelőző és helyreállító jelleggel – a használati javaslatokat betartva.
Milyen tünetekről ismerheted fel a bakteriális és gombás hüvelyfertőzést? A két leggyakoribb női intim problémáról IDE KATTINTVA tudhatsz meg többet.
A cikk a Canesflor forgalmazója, a Bayer Hungária Kft. megrendelésére készült.