Nem csak a pasi tűnhet el a tökéletes randi után, a barátnőd is felszívódhat
Ismered az érzést, amikor találkozol egy pasival, randiztok, minden rendben, majd egyszer csak eltűnik? Nem válaszol a hívásaidra, üzeneteidre, és hetekig nem is keres. Ez a 'ghosting' jelensége, ami nagyon sok nőt érint manapság. Azonban előfordul az is, hogy ez nem egy potenciális férfi jelölttel esik meg, hanem az egyik jó barátnőddel. Valószínűleg te is ismered azt az érzést, amikor egy barátod nem válaszol az üzeneteidre, nem kedveli a posztjaid, és már-már úgy érzed, hogy megszakadt köztetek a kapcsolat. Szerencsésebb esetben úgy könyveled el az ilyen eseteket, hogy csak éppen elfoglalt lehet az illető, de rosszabb esetben rengeteg negatív érzelmet kiválthat, ha az online kapcsolattartás nem éppen úgy megy egy barátoddal, ahogy te jónak látod. De mi az, ami tényleg komoly jel hogy megromlott a barátságotok, mire kell figyelned és mit kell szimplán figyelmen kívül hagyni?
Ezeket láttad már?
Az internet ugyan jelentősen megkönnyíti a kapcsolattartást a barátainkkal, de valójában ez egy kétélű kard, amivel nagyon könnyen megsebezheted magad. Nem mellesleg, ha valamit negatívan könyvelsz el, személyes találkozás nélkül talán tévesen szakítod meg néhány barátoddal a kapcsolatot.
Ha valakivel megszakad a barátságod, és ez nem rajtad múlik, akkor komoly lelki sérülés veszélyének is ki vagy téve. Talán nem is gondolnád, de rengetegen önmagukat hibáztatják azért, ha egy korábban számukra kedves személlyel megszakad a kapcsolatuk.
A közösségi média felületein tapasztalható barátságok elhalványulása, megszűnése különböző jelekkel utal arra, hogy a barátság személyesen is véget ért. Ha fontos témákra többszöri próbálkozás után sem kapsz választ, akkor élhetsz a lekoptatás alapos gyanújával, hiszen virtuális térben könnyű megoldás egyszerűen nem reagálni. Korábban ha valaki nem akart beszélni a másikkal, egyszerűen nem reagált a telefonhívásokra, az internet pedig egy újabb célzatos menekülőút.
De mégis hogyan előzheted meg azt, hogy az online kapcsolattartás ne rombolja a személyesen meglévő jó viszonyotokat? Az első amit tehetsz, hogy nem teszel különbséget aközött, ahogy online vagy személyesen beszélsz valakivel. Talán ez néha egy kis extra erőfeszítést is igényelhet, de ha az illető fontos neked, ne sajnáld rá az időd. Ne hanyagold el a személyes találkozókat sem, hiszen az online üzeneteknek nincs hangja, sokkal könnyebb félreértelmezni őket, mintha szemtől szemben beszélnétek ugyanarról. A személyes kapcsolattartás sokkal jobb, hiszen a kommunikáció 90%-a testbeszéden keresztül történik.
Szinte biztos, hogy te is bőven ütközöl nehézségekbe a mindennapjaidban, ezért ne nehezítsd meg a dolgod azzal, hogy még a közösségi médiában folytatott kommunikáción vagy annak hiányán bosszantod magad. Légy kedves, őszinte és figyelmes; ha ez megvan, az életedben lévő igazán értékes emberekkel remekül tudjátok majd tartani a kapcsolatot online és személyesen is, akinek pedig nincs helye benne, azokat hagyd is elmenni és ne bánkódj miattuk.