Nagy Liszt-kukac nap
Először rendez a Zeneakadémia gyereknapi programsorozatot: a szecessziós épület megnyitja kapuit a legkisebbek (a kicsit nagyobbak), és persze szüleik, nagyszüleik előtt. A 10.00 és 14.00 óra között zajló programok között felső tagozatos általános iskolásoknak szóló matinékoncertek éppúgy lesznek, mint alsósoknak szóló kiscsoportos foglalkozások (alább a részletek). A Liszt Ferenc téren kézműves foglalkozások, a Népzene Tanszék gyerektáncháza, és zeneakadémisták rézfúvós bemutatója várja az érdeklődőket, az épületben pedig – az alább részletezett koncerteken túl – zenés kincskeresésben és vezetett épületbejáró túrákon vehetnek részt. A belépés valamennyi programra ingyenes.
Ezeket láttad már?
10.00, 11.00, 12.00, 13.00 – I–II. TEREM
Kiscsoportos Liszt-kukac foglalkozások
A Liszt Ferenc téri épületben tartott kiscsoportos foglalkozások az 1–4. osztályos általános iskolás gyerekeknek szólnak. Megismertetjük őket a különféle zenei műfajokkal és formákkal, s játékos formában mutatjuk be nekik a különböző hangszereket (szó szerint kézzelfoghatóan). A foglalkozások időtartama 45 perc, szülők nem vehetnek részt rajta.
Kezdési időpontok: 10.00, 11.00, 12.00, 13.00
Foglalkozásvezetők: Mészáros Beáta és Tápai Dóra
A kiscsoportos foglalkozásokon a részvétel előzetes regisztrációhoz kötött! Foglalkozásonként 40 főt tudunk fogadni, regisztrálni lehet a mathe.kiss.simona@zeneakademia.hu címen május 29-én pénteken 14 óráig.
10.30 – SOLTI TEREM
Mit tud a zongora?
Fülei Balázs matinékoncertje
Mit lehet csinálni egy több lábon álló fekete dobozzal, amelynek nyolcvannyolc elefántcsont billentyűje van, ugyanennyi húrja és apró kalapácsa, no meg egy hatalmas páncéltőkéje, és úgy nevezzük, hogy zongora? Lehet rajta virágot tartani, és remek bunkert lehet építeni alá, de számunkra most az lesz az érdekes, hogy mire képes a zenében. Legkedvesebb hangszerét a Zeneakadémia tanára, a Junior Prima-díjas Fülei Balázs mutatja be.
12.00 – SOLTI TEREM
Mit tud a klarinét?
Rozmán Lajos és Bacsó Kristóf matinékoncertje
Mesélő: Fazekas Gergely
Tudja-e valaki, hogy mi az a grenadil? És a paliszander? Azt elárulhatjuk, hogy köze van Mozart kedvenc hangszeréhez. És tudja-e valaki, hogy melyik volt Mozart kedvenc hangszere? Na jó, eláruljuk, a klarinét. A koncerten fény derül rá, hogy mire képes a hangszer, miért kell nád ahhoz, hogy megszólaljon, s hogy milyen csodálatos zenéket ihletett történetének háromszáz éve során. Rozmán Lajos klasszikus klarinétművész mellett a Zeneakadémia szaxofontanára, Bacsó Kristóf is segítségünkre lesz abban, hogy közelebbi barátságba kerüljünk a fafúvós család egyik legrokonszenvesebb tagjával. A mesélő szerepét pedig ezúttal a Zeneakadémia zenetörténet tanára, Fazekas Gergely ölti magára.
11.00 – XXIII. TEREM
Jazz-játszótér Dés Andrással és barátaival
Hogyan lesz valami a semmiből? Pontosabban: hogyan lesz zene mindenfajta előkészület nélkül abból, ha három muzsikus összejön és elkezd együtt játszani? Az ütőhangszeres Dés András és két zenész barátja, a szaxofonos Bacsó Kristóf és a zongorista Tálas Áron a gyerekekkel együtt fedezi fel a rögtönzés világát. Megmutatják, hogy bármilyen gondolatból lehet zenét csinálni, ahogy bármilyen tárgy alkalmas lehet arra, hogy játsszunk vele.
A rendezvényekre a belépés díjtalan.
2015.05.31 10.00
Zeneakadémia Koncertközpont