Nagy korkülönbség=kevesebb boldogság?
Egy 2001-ben indult kutatás szakértői arra vállalkoztak, hogy 13 éves munkájuk során kiderítsék, mi teszi boldoggá a párokat, és mi az ideális korkülönbség a felek között. A felmérés eredménye azt mutatja, hogy akik között nagy a korkülönbség, kisebb eséllyel lesznek elégedettek a házasságukban.
Ezeket láttad már?
A felmérésben többezer ausztrál család vett részt, és kimutatták, hogy a korban közelálló párok sokkal könnyebben alkalmazkodnak egymáshoz, és hasonló értékrend szerint hoznak meg döntéseket. A hasonló szempontok mellett az is egyértelmű volt, hogy ezek a szerelmesek könnyebben birkóznak meg a krízishelyzetekkel, akár párkapcsolati, akár anyagi probléma adódik.
Az egész kutatás "győzteseiként" végül a hasonló életkorú párok kerültek ki. Az egyik szakértő elárulta, hogy ennek az az oka, hogy a korban nagyon eltérő emberek más életszakaszban járnak, mást szeretnének az élettől, és gyakran ütközhetnek a céljaik. Míg az egyik fél beutazná a világot, előfordulhat, hogy a másik már a családalapításon gondolkozik.
Nézd meg ezt is! 9 jó ok, hogy a közösségi médiát kihagyd a szerelemből
Arra is fény derült, hogy azok a nők, akik idősebb férfit választottak maguk mellé, boldogtalanabbak voltak hosszútávon, és mind a nők, mind a férfiak fiatalabb partnerrel érzik jobban magukat. Legideálisabbnak az az eset bizonyult, amikor nagyjából azonos korú mindkét fél.
Az ultimate megoldás egyértelműen a kompromisszumképesség: ha kicsi, ha nagy a korkülönbség, mindig kettőn áll a vásár, és a két félnek egyaránt erőfeszítéseket kell tennie a kapcsolat működtetéséhez.