Óvodások rohangálnak mobiltelefonnal, pedig a francia szakértők szerint 13 éves kor alatt senkinek nem ajánlott

Megosztás Küldés Messengeren Pinterest

Az okostelefonok és a közösségi média világában egyre fontosabb kérdés, hogy milyen életkorban adjunk először telefont gyermekeink kezébe. Francia szakértők most arra hívják fel a figyelmet, hogy 13 éves kor alatt ne engedjük gyermekeinknek, hogy saját okostelefonnal rendelkezzenek!

Óvodások rohangálnak mobiltelefonnal, pedig a francia szakértők szerint 13 éves kor alatt senkinek nem ajánlott
Fotó: Shutterstock, Getty Images, Montázs: Herceg Éva

A szakvélemény egyértelműen rávilágít arra, hogy az okostelefonok túl korai használata számos káros hatással járhat a gyermekek fejlődésére. A túlzott képernyőidő és az állandó online jelenlét negatívan befolyásolhatja a gyerekek alvási szokásait, figyelmét és szociális készségeit. A tanulmány során megfigyelt gyermekeknél gyakrabban jelentkeztek koncentrációs problémák, szorongás és alvászavarok, mint azoknál, akik később kaptak okostelefont.

HIRDETÉS

A kutatók számos negatív hatást azonosítottak - ezek közé tartozik a fizikai egészség romlása, például a szemfáradtság, fejfájás és mozgáshiány, ami az ülő életmódból fakad. Emellett a pszichés jólét is veszélybe kerülhet, mivel a gyermekek gyakran szembesülnek online zaklatással, nyomásgyakorlással és a közösségi médiában való önértékelés problémáival.

A szakértők hangsúlyozzák a szülők szerepét és felelősségét is. A felnőtteknek tudatosan kell irányítaniuk gyermekeik digitális eszközökhöz való hozzáférését, és példát kell mutatniuk a felelős technológia használatban. Az ajánlás szerint érdemes késleltetni az első okostelefon megvásárlását, és inkább alternatív kommunikációs és szórakozási formákat kínálni a gyerekek számára.

Meg kell tanítanunk a gyermekeknek az időbeosztás és a technológia használat fontosságát. Például korlátozni kell a képernyő időt, és elő kell segíteni a gyerekek számára a sporttevékenységekben és a szociális interakciókban való részvételt. Az okostelefonok használatának késleltetése segíthet a gyerekeknek abban, hogy jobban koncentráljanak az iskolai feladatokra és a személyes kapcsolatokra.

Tényleg közel állunk hozzá, hogy a mesterséges intelligencia elvegye a véleményvezérek megélhetését?

Tényleg közel állunk hozzá, hogy a mesterséges intelligencia elvegye a véleményvezérek megélhetését?

És mi az iskola szerepe?

Az oktatási intézmények és közösségi terek is kulcsszerepet játszanak abban, hogy a gyermekek egészséges kapcsolatot alakíthassanak ki a technológiával. A francia kutatók azt javasolják, hogy az iskolákban és közösségi központokban korlátozzák az okostelefonok használatát, és inkább a személyes interakciókat és a kreatív tevékenységeket helyezzék előtérbe.

Az iskolák például bevezethetnek okostelefon-mentes zónákat vagy időszakokat, amelyek elősegítik a diákok közötti személyes kapcsolatok fejlődését és a közösségi tevékenységekben való részvételt. Ezen kívül az iskolák támogathatják a technológiai oktatást, amely során a diákok megtanulják a digitális világ felelős használatának alapjait.

Fontos, hogy a gyerekek elsajátítsák, hogyan használják felelősen a telefonokat és a közösségi médiát. Az iskolai programok és családi beszélgetések segíthetnek abban, hogy a gyerekek tisztában legyenek a digitális világ veszélyeivel és előnyeivel.

A gyerekek számára érdemes olyan programokat szervezni, amelyek során megtanulják, hogyan kezeljék az online zaklatást, hogyan védjék meg személyes adataikat, és hogyan használják az internetet tanulásra és kreatív tevékenységekre. Ezek a készségek elengedhetetlenek a modern világban való boldoguláshoz.

Mindenhol probléma és kérdés a mikor

A francia szakértők ajánlása nemzetközi figyelmet is kapott. Számos országban hasonló problémákkal küzdenek, és egyre több helyen vetődik fel a kérdés, hogy mikor és hogyan vezessük be a technológiát a gyerekek életébe. Az ajánlás ugyanakkor széles körű vitát indított el, amelyben szakértők, szülők és pedagógusok egyaránt részt vesznek.

Például az Egyesült Államokban és az Egyesült Királyságban is hasonló ajánlások születtek, amelyek arra ösztönzik a szülőket, hogy gondolják át gyermekeik technológiai eszközökhöz való hozzáférését. Az ilyen ajánlások célja, hogy globális szinten támogassák a gyermekek egészséges fejlődését és jólétét.

Megérkeztek a carefluencerek, ők a véleményvezérek új generációja

Megérkeztek a carefluencerek, ők a véleményvezérek új generációja

Érintett vagy szülőként? Akkor figyelj!

A francia szakértők ajánlása szerint az ideális kor az első okostelefon megvásárlására 13 év, és ezt a javaslatot számos kutatás és gyakorlati megfigyelés támasztja alá. Az alábbi gyakorlati tanácsokkal segíthetjük gyermekeinket az egészséges technológiahasználat kialakításában:

  1. Késleltessük az első okostelefon megvásárlását. Próbáljunk meg alternatív kommunikációs formákat és szórakozási lehetőségeket kínálni.
  2. Állítsunk fel világos szabályokat a képernyőidőre vonatkozóan. Fontos, hogy legyenek meghatározott intervallumok, amikor a gyerekek használhatják az eszközöket.
  3. Legyünk példamutatók a felelős használatban. A szülők saját technológia használati szokásai nagy hatással vannak a gyerekekre.
  4. Beszéljünk a gyerekekkel a digitális világ veszélyeiről és előnyeiről. Az őszinte és nyílt kommunikáció segíthet a gyerekeknek megérteni a felelősségteljes használat fontosságát.
  5. Támogassuk a személyes interakciókat és a kreatív tevékenységeket. Az offline tevékenységek segíthetnek a gyerekeknek kiegyensúlyozottabb életet élni.

Az okostelefonok és a közösségi média világa megkerülhetetlen része a modern életnek, de fontos, hogy gyermekek egészséges és felelős módon tanulják meg használni ezeket az eszközöket. A francia szakértők ajánlása hasznos útmutató lehet a szülők számára, hogy támogassák gyermekek fejlődését ebben a digitális korban. Az ilyen javaslatok és a tudatos szülői hozzáállás hosszú távon hozzájárulhatnak ahhoz, hogy kiskorúak kiegyensúlyozott, egészséges és boldog életet éljenek.

Megosztás Küldés Messengeren Pinterest
Google Hírek ikon
Kövesd a Glamour cikkeit a Google hírekben is!

Ez is érdekelhet

Dizájner kollaborációk – miért akarnak a divatházak egy szeletet a fast fashionból?

glamour plusz ikon Dizájner kollaborációk – miért akarnak a divatházak egy szeletet a fast fashionból?

Értesülj elsőként legújabb híreinkről

18+: Íme 10 tévhit a hüvelyszárazságról, amit azonnal el kell felejteni (x)

18+: Íme 10 tévhit a hüvelyszárazságról, amit azonnal el kell felejteni (x)

Íme 6 hazugság, amit a sorozatok elhitetnek velünk a szerelemről (x)

Íme 6 hazugság, amit a sorozatok elhitetnek velünk a szerelemről (x)

Sport és PMS: Mutatunk néhány alapszabályt, hogy egyszerűbbek legyenek a mindennapjaid (x)

Sport és PMS: Mutatunk néhány alapszabályt, hogy egyszerűbbek legyenek a mindennapjaid (x)

Te tudod, mi az a PMS? - Ezek a legfontosabb dolgok, amiket tudnod kell róla (x)

Te tudod, mi az a PMS? - Ezek a legfontosabb dolgok, amiket tudnod kell róla (x)