Méz nélkül iszod a teát? Nagy hiba, és el is áruljuk, miért

Megosztás Küldés Messengeren Pinterest

A méz egy természetes édesítőszer, ami sokunk konyhájában jelen van, de talán mégsem használjuk eleget. Ha eddig te is csak néhány finom süteményhez hasznosítottad, akkor talán itt az ideje, hogy változtass ezen a szokáson, és a teádba is rendszeresen tegyél belőle.

Egy nagy csupor minőségi méznek mindig jó helye lesz a konyhádban
Egy nagy csupor minőségi méznek mindig jó helye lesz a konyhádban
Fotó: Inspiration GP/Shutterstock

Nagyjából két éve dolgozom otthonról, és ezen időszak alatt egy jól bevált reggeli rutint is sikerült kialakítanom. Míg korábban csak futtában ettem néhány falatot, és a korai nagyobb mennyiségű folyadékfogyasztást is elképzelhetetlennek tartottam, addig mostanra el sem tudnám képzelni a reggeleimet egy nagy bögre frissen főzött tea nélkül. Mostanra pedig már azt is tudom, miért olyan előnyös, ha mézet is teszek bele. A méz ugyanis nemcsak, hogy hosszú hónapokon keresztül eláll, de ha a fogyasztását nem visszük túlzásba, a szervezetünk számára is igazi kincs.

Több energiád lesz tőle

Ha már kora reggel mézes teát kortyolgatsz, a napod sokkal energikusabban fog indulni. A mézben található glükóz ugyanis gyors lökést ad ahhoz, hogy felpörögj és nekivágj a napnak. Mielőtt azonban teázol, egy pohár vízzel érdemes indítanod a reggelt, ugyanis szervezeted számára ez a legkedvezőbb ital ébredés után. Emellett pedig egy tápláló, vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag reggeli elfogyasztására is szánj időt. Ilyen lehet például egy tál cukrozatlan granola görög natúr joghurt friss gyümölcsökkel és olajos magvakkal.

Jót tesz a memóriának

Nem hiába tartják úgy, hogy ha munka vagy tanulás közben elfáradunk, szünetet kell tartanunk, amelyhez nagyon jól tud esni egy finom tea. Még jobb, ha mézes teáról van szó, a méz ugyanis antioxidánsokat is tartalmaz, amelyek elősegítik az egészséges agyműködést. Az édes finomság emellett segíti az agy kalciumfelvételét is, ami szintén javítja a memóriánkat, így könnyebben végezhetjük el a napi teendőinket.

Enyhíti a köhögést

A méz egyik legismertebb előnye, hogy nagyszerű köhögéscsillapító hatással bír - ezt gyermekkorodban biztos már te is megtapasztaltad. Egy roppant egyszerű, de hatékony megoldásról van szó, amely természetes összetevői révén sokkal jobb választás, mintha azonnal köhögéscsillapító szirupokhoz nyúlnál. Először érdemes a mézes teával vagy egy nagy kanál mézzel próbálkoznod.

Szépítő teák: 7 forró ital a gyönyörű bőrért

Szépítő teák: 7 forró ital a gyönyörű bőrért

Csökkenti az allergiás tüneteket

Allergiás tünetek egész évben kínozhatnak minket, de ha beköszönt az allergiaszezon, különösen sokan küzdünk orrfolyással, szemviszketéssel és egyéb kellemetlenségekkel. A méz természetes gyulladáscsökkentő hatóanyagai szerencsére olyan antitesteket termelnek, amelyek idővel nagyszerű védelmet építenek ki az allergia ellen. Így már most érdemes felkészülnöd egy nagy bögre mézes teával - akár minden nap. Csak arra figyelj, hogy a választott tea ne legyen keresztallergén azzal, ami a panaszaidat okozza.

Önmagában is nagyon hasznos

A méznek természetesen nemcsak a teában vagy az édes süteményekben van jó helye, hanem úgy is hasznosíthatjuk, hogy nem fogyasztjuk el. Amennyiben gyakran viszket a fejbőröd, és hozzá túlzott korpásodás is társul, vigyél fel hígított mézoldatot a fejbőrödre. Hagyd rajta néhány órán át, majd mosd le. Meglátod, utána sokkal jobban fogod érezni magad. Ennek oka, hogy a mézben található gombaellenes részecskék enyhítik a korpásodást, és remek hidratálóként is szolgálnak a hajad számára. Hatékony segítség lehet továbbá akkor is, ha valamilyen horzsolásod vagy égési sérülésed van, különösen, ha ilyenkor manuka mézet viszel fel a fájó területre. További nagy előnye, hogy antibiotikus jellegének köszönhetően a további fertőzések elkerülésében is segít.

A mértékletességről se feledkezz meg

Gyakorlatilag minden élelmiszerünkre igaz, hogy bármilyen egészségesnek, előnyösnek vagy finomnak tartjuk, a mértékletességre ügyelnünk kell. Először is figyelembe kell vennünk az egyéni egészségi állapotunkat (például hogy mennyire kell odafigyelnünk a cukorbevitelünkre), ezen túlmenően pedig az általános ajánlásokra érdemes hagyatkoznunk. A méz esetén ez azt jelenti, hogy felnőttként maximum nagyjából napi 25 grammot fogyasszunk csak belőle. Belegondolva: ha a teánkba keverjük, aligha lehet problémánk azzal, hogy betartsuk ezt a mennyiséget. Egy szó, mint száz: akár belül, akár kívül használod, annyi biztos, hogy egy üveg minőségi méznek csakis jó helye lehet a konyhádban. Az már pedig csak ráadás, ha egy helyi termelőtől vásárolsz.

Forrás: lybrate.com

Ha egészségesebb életmódra vágysz:

Megosztás Küldés Messengeren Pinterest
Google Hírek ikon
Kövesd a Glamour cikkeit a Google hírekben is!
Techxpo További cikkek

Ez is érdekelhet

8 fotó Károly királyról és Kamilla királynéról azokból az időkből, amikor elkezdett kibontakozni a szerelmük a nyilvánosság előtt

8 fotó Károly királyról és Kamilla királynéról azokból az időkből, amikor elkezdett kibontakozni a szerelmük a nyilvánosság előtt

Értesülj elsőként legújabb híreinkről

Tényleg rájönnél, ha át akarnának verni? Teszteld le most! (x)

Tényleg rájönnél, ha át akarnának verni? Teszteld le most! (x)

Három zseniális budapesti étterem, amit ki kell próbálnod (x)

Három zseniális budapesti étterem, amit ki kell próbálnod (x)

5 dolog, amit azonnal meg kell tenned, ha online bántalmazás áldozata lettél (x)

5 dolog, amit azonnal meg kell tenned, ha online bántalmazás áldozata lettél (x)

Így kerüld el otthon a bakteriális vaginózist (x)

Így kerüld el otthon a bakteriális vaginózist (x)