Kezdetektől a mesterművekig

2015. október 22.
Megosztás Küldés Messengeren Pinterest

November 19. és 22. között indul útjára a Zeneakadémia legújabb fesztiválja, a kamara.hu. A programsorozat megálmodói, Simon Izabella és Várjon Dénes zongoraművészek nem egyszerűen a kamarairodalom legszebb gyöngyszemeit gyűjtötték össze a négy napon át tartó eseményre, de mindezt egy különleges tematikára fűzték fel.

Manapság hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy a hírnév csupán egyetlen szerencsés pillanat műve. A valóság ezzel szemben az, hogy akár csak egyetlen koncert mögött is hosszú évtizedeken át tartó gyakorlás, képzeletünket túlszárnyaló kitartás, és nem egyszer csalódások egész sora áll. Valódi küzdelem, ami végigkíséri a tehetség egész életét, és szinte egyetlen pillanatra sem engedi piheni. Vajon mennyit gyakorolt a gyerek Beethoven? Tisztában volt-e saját zsenialitásával a kis Mozart? Hogyan változott meg az évek során a zenéhez való viszonyuk, mit felejtettek el gyerekkorukból, és mi az, ami egész életük végéig végigkísérte?

A Zeneakadémia legújabb kamarazenei fesztiválja, a kamara.hu a tervek szerint minden évben egy-egy új tematikára felhúzva valósul meg. Idén az november 19. és 22. között megrendezett programsorozat az "elsők és utolsók" alcímet kapta, azaz olyan jelentős szerzők, mint például Beethoven, Mozart vagy Brahms korai és kései művei kerülnek egymás mellé.
A fesztivált szervező zongoraművész házaspár, Simon Izabella és Várjon Dénes együtt és külön-külön is a zenei világ legrangosabb eseményeinek visszatérő vendége – a Salzburgi Ünnepi Játékoktól kezdve egészen a Carnegie Hallig -,így a program összeállításakor magától értetődő módon hívták meg a Budapestre a kamarazene legkiemelkedőbb alakjait a világ minden pontjáról. "Nagyképűség nélkül mondhatom, hogy ezúttal is sikerült a zenei világ színe-javát meghívnunk, de ennél is fontosabb szempont volt számunkra az a közös zenei nyelv, amely összeköt bennünket." – mondta Simon Izabella a kamara.hu kapcsán.

A felnőtteket szóló hangversenyek mellett a kamara.hu-n teret kapnak olyan összművészeti kezdeményezések is, mint például az irodalmi tárlatvezetés Spiró Györggyel, vagy a legkisebbeket megcélzó, meseolvasással egybekötött november 21-i Babar, az elefánt c. előadás. "Ezt a programot a négyéves kislányunk ihlette. Nagyon nehéz olyan klasszikus zenei rendezvényt találni, ahová az egészen kicsiket is be lehet vinni, hiszen az óvodás korosztály lételeme a mozgás, az élmények közvetlen megosztása, és ez nehezen összeegyeztethető egy koncerttel. Éppen ezért is szerettem volna egy olyan koncertet szerkeszteni, ahova a legkisebbek is bejöhetnek, ahol nem baj, ha a koruknak megfelelően viselkednek."

Megosztás Küldés Messengeren Pinterest
Google Hírek ikon
Kövesd a Glamour cikkeit a Google hírekben is!
Techxpo További cikkek

Ez is érdekelhet

Ennél a multinál bátran szólhatunk a HR-nek vagy a főnöknek, ha a menopauza megnehezíti a munkavégzésünket

glamour plusz ikon Ennél a multinál bátran szólhatunk a HR-nek vagy a főnöknek, ha a menopauza megnehezíti a munkavégzésünket

Értesülj elsőként legújabb híreinkről

Íme 4 tipp, hogy a stressz ne tegye tönkre az ünnepeket! (x)

Íme 4 tipp, hogy a stressz ne tegye tönkre az ünnepeket! (x)

Három zseniális budapesti étterem, amit ki kell próbálnod (x)

Három zseniális budapesti étterem, amit ki kell próbálnod (x)

Így kerüld el otthon a bakteriális vaginózist (x)

Így kerüld el otthon a bakteriális vaginózist (x)

5 dolog, amit azonnal meg kell tenned, ha online bántalmazás áldozata lettél (x)

5 dolog, amit azonnal meg kell tenned, ha online bántalmazás áldozata lettél (x)