Játékkal is lehet küzdeni az online zaklatás ellen
Többek közt az online zaklatás és a gyerekek közötti erőszak megállítását tűzte ki célul a DUE Médiahálózat, az ORFK Bűnmegelőzési Osztálya és a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács azzal, hogy elindította a Nagy Diák Bűnmegelőzési Tesztet. Az a tanuló, aki részt vesz a játékban, megtudhatja például, hogy baj esetén kitől kérhet segítséget.
Ezeket láttad már?
Mi is az a cyberbullying? Ki a nomofóbiás? Mit jelent az online világban a flaming? Van megoldásod arra, ha valakit a neten bántalmaznak? Felismerhetők azok a helyzetek, amikor veszélybe kerülhet valaki? Ilyen, és ehhez hasonló kérdések szerepelnek a Nagy Diák Bűnmegelőzési Tesztben. A DUE Médiahálózat népszerű, immár harmadjára elindított tesztsorozatának ezúttal is az a célja, hogy megtudják a fiatalok: ismerik-e a rájuk leselkedő veszélyeket, tudják-e, mi a különbség a csíny és a bűncselekmény között, és el tudják-e kerülni azt, hogy áldozattá, netán elkövetővé váljanak egy-egy kényes helyzetben. A Nagy Diák Bűnmegelőzési Teszt a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács támogatásával indult, valamint az Országos Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztály szakmai partnerségével jött létre.
Ez az új magyar film nemcsak a tiniknek, de a szüleiknek is kötelező
Ez az új magyar film nemcsak a tiniknek, de a szüleiknek is kötelező
A három fordulóból álló vetélkedősorozat első szakasza online zajlik a bunmegelozesiteszt.hu oldalon, a legügyesebbek továbbjuthatnak a későbbi fordulókba. A tesztet bárki kitöltheti, de a nyereményjátékban csak a 14-22 éves kor közöttiek vehetnek részt. A középdöntő fordulójában azonban már két ágon folyik tovább a verseny 14-18, illetve 18-22 éves korosztályokra oszlik a játék, s a döntők is ebben a két korcsoportban kerülnek megrendezésre.
Az online teszt számítógépen és okostelefonon is elérhető április 28-ig, így gyakorlatilag bárhol, bármikor kitölthető. Az ezt követő két forduló már személyes jelenlétet kíván. A korosztályos középdöntőkbe kerülő játékosokból mindössze a legjobb 6-6 fő juthat el a végső küzdelembe, ahol az élő kvíz során bárki bebizonyíthatja, hogy ő a legjobb. A fődíj egy-egy kétszemélyes utazás, a második díjak pedig profi kamerával felszerelt okostelefonok.
A döntőkre a 27. Országos Ifjúsági Sajtófesztiválon 2020. május 21-én kerül sor.