7 inspiráló nő, akik a modern feminizmus úttörői
A félreértések elkerülése végett, a feminizmus magja, a női egyenjogúságért való küzdelmet jelenti és vannak olyan nők, akiknek évtizedek óta ebben úttörő szerepe van. A bátor szüfrazsettektől, akik a nők szavazati jogaikért harcoltak, egészen Tarana Burke-ön át, aki a #MeToo kampányt indította, Winona LaDuke-ig, aki az éghajlat változás ellen küzdött. Ezek a 20. és 21. századi nők azok, akik a feminizmus és a nemi egyenjogúság alapkövét fektették le.
Ezeket láttad már?
Oprah Winfrey
Opraht a televíziós karrierje elején ért egyenlőtlen fizetés motiválta, ezért létrehozta a saját televíziós műsorát és onnan egy hatalmat alakított ki, hogy segítsen a nőknek fejlődni és boldogulni. Azt nyilatkozta, hogy soha nem tartotta, illetve hívta magát feministának, de szerinte ebben a világban nőként nem tudsz, nem az lenni. Azóta létrehozta a Női Oprah Winfrey Vezetési Akadémiát, az Oprah Winfrey Hálózatot és megkapta az Elnöki Medált 2013-ban.
Sheryl Sandberg
A Facebook COO-ja a felelős a "Lean In" megmozdulásért, amiről a 2013-as könyvében írt, a nőket arra buzdítva, hogy tűnjenek ki a munkaerőpiacon. A Facebook-nál betöltött kiváló pozícióján át, a Lean In Alapítványnál és a Women for Women Nemzetközi Tanáccsal való munkájáig, Sandberg felszólalt a kudarcokról és egyenlőtlenségekről, amik a nőket a munkaerőpiacon érték.
Malala Yousafzai
A bátor tinédzsernek az I am Malala című memoárja hozta meg a hírnevet, amiben dokumentálta, a vakmerő útját, mint fiatal tanuló, aki az oktatás hozzáféréséért harcolt Pakisztánban. Azóta, Malala járja a világot és a The Malala Alapítvánnyal támogatja a nők és gyerekek taníttatását.
Angelina Jolie
A messzemenő UN diplomata, színésznői és filantrópiai munkája mellett, 2013-ban, amikor megosztotta a kettős emlőeltávolításának történetét, megváltoztatta a mellrák tudatosság arculatát. Egy személyes beszámolóban Jolie kifejtette, hogy az egészsége érdekében hozott döntéssel és annak megosztásával más nőket is bíztat arra, hogy osszák meg a mellrákkal kapcsolatos történeteiket.
Chimamanda Ngozi Adichie
Legtöbben a "We Should All Be Feminists" című TED előadásáról ismerhetik, ami Beyonce saját magáról elnevezett albumán is szerepelt. Adichie a modern feminista mozgalmak élő írója lett. Pár cím, a legkiemelkedőbb előadásaiból az Americanah, a We Should All Be Feminists, a Dear Ijeawele, vagy a Feminist Manifesto in Fifteen Suggestions, a női jogokat támogatja és az afrikai kultúrát képviseli.
Emma Watson
A generációnk egyik legújabb feminizmusért felszólaló hangja. A színésznő mindenki figyelmét megragadta a megható beszédével, amit a United Nation előtt mondott, és amivel a nemi egyenjogúság új kezdetét indította el. Watson munkája az UN-nél ráébresztett mindenkit arra, hogy a feminizmus nem csak a nők harca, férfiak is beszállhatnak. Létrehozta a #HeForShe kampányt, a saját feminista könyvklubját és egy csomó beszélgetést indított arról, hogy mit jelent ma feministának lenni.
Tarana Burke
A feminizmus egy új hullámát bevezetve, Tarana Burke elkezdte a #MeToo mozgalmat 2006-ban, több mint egy évtizeddel azelőtt, hogy a világ hallott volna róla. A szexuális bántalmazás áldozatainak inspiráló vezére, Burke munkája, több százezer embernek adott a világon lehetőséget arra, hogy felszólaljanak az őket ért szexuális bántalmazásokról, és segítsen kinyitni a gátat a Hollywood-i Time's Up mozgalomnak. Burke "me too" elgondolása egy biztonságos közeget nyitott a nők számára, hogy az őket ért bántalmazások ellen harcoljanak és ezzel együtt egy új fejezetet nyitott a feminizmus jövőjében.