Így győzd le a magányt, bármilyen formájában is szenvedsz
Veled is előfordult már, hogy úgy feküdtél le aludni egy nap, hogy nem is beszélgettél senkivel igazán? Vagy emberek álltak körül egy üzletben, esetleg egy zsúfolt városi utcában, te pedig teljesen magányosnak érezted magad? Bár napjainkban hihetetlenül gyorsan megoszthatunk bárkivel bármit, talán magányosabbak vagyunk, mint valaha.
Ezeket láttad már?
Több követőnk van a közösségi médiában mint valós barátunk, és könnyebbnek érezzük hogy digitálisan üzeneteket váltsunk a bolygónk másik felén élő idegenekkel minthogy egy éppen a közelünkben lévő emberrel beszélgessünk. És mit eredményez ez? Magányt, magányt és magányt, ami bizony négyféle formában is jelentkezhet. Ha bármelyik típusában is magadra ismersz, itt az ideje, hogy leszámolj vele, de nem félj, erre is mutatjuk a megoldást!
Érzelmi magány
Az érzelmi magány belülről jövő, nem közvetett, éppen ezért csak úgy tudod legyőzni, ha a probléma gyökerét kezeled. A legbiztosabb módszer arra, hogy kigyógyulj belőle, a csoportterápia, esetleg a kognitív viselkedési terápia. Fontos hogy megértsd, nem vagy egyedül a magányosságérzeteddel és számos jó tippet is kaphatsz arra, hogyan alakíts ki stabil lelkiállapottal új ismertségeket.
Szituációs magány
A 20-as 30-as éveikben sokan döntenek úgy, hogy néhány évet külföldön tanulnak vagy dolgoznak, sokat utaznak és rengeteg kalandot átélnek. Noha mindegyik kétségtelenül izgalmasan hangzik és az is lehet, ez egyben egy alkalmazkodási időszak is, amelyben megismerkedünk egy új kultúrával és életmóddal, miközben igyekszünk barátokat szerezni. Ebben a helyzetben azonban felvetődhet a szituációs magány problémája, ami nem jelent mást, mint hogy a körülményekből adódóan nehéz barátságokat kialakítani. Ilyen veszély fenyegeti például azokat, akik külföldön élnek egy olyan országban, amelynek nem beszélik tökéletesen a nyelvét. A kulcs itt a nyitottságban van- ha valaki szívesen mesél az ottani kultúráról, felajánlja, hogy megmutatja a város nevezetességeit vagy bevezet a helyi szokásokba vagy bemutatja a barátait, akkor nem érdemes visszautasítani. Ne feledd, sokkal könnyebb beilleszkedni úgy, ha olyantól tanulsz, aki régóta abban a környezetben él, ahol te is szeretnéd otthon érezni magad.
4 kulcsfontosságú lépés, hogy egészséges testképed legyen
4 kulcsfontosságú lépés, hogy egészséges testképed legyen
Társadalmi magány
Krónikus magány